Jak zrobić i skonfigurować serwer Discord na urządzeniu mobilnym?

Serwery są podstawą Discorda. Możesz dołączyć do wielu serwerów lub po prostu stworzyć własny. Tworzenie i zarządzanie serwerem Discord w sieci jest dość łatwe. Ale czy możesz zrobić to samo na Androidzie i iPhonie? Tak, możesz stworzyć i skonfigurować serwer Discord również na urządzeniu mobilnym. Zacznijmy od samouczka.

Co to jest serwer Discord

Zanim przejdziemy do kolejnych kroków, ważne jest, aby wiedzieć, co oznacza serwer w Discord. Zazwyczaj kojarzy się, że serwer to coś, co trzeba hostować. Jednak nie to oznacza serwer na Discordzie. Mówiąc prościej, serwer jest zasadniczo zbiorem czatów grupowych lub społeczności. Każdy serwer ma dwa rodzaje kanałów: tekstowy i głosowy. Możesz utworzyć wiele kanałów dla każdego typu na swoim serwerze.

Przykład serwera Discord

Serwer Discord oferuje kombinację funkcji, takich jak czaty grupowe WhatsApp, kanały Telegram i Clubhouse. Załóżmy, że chcesz stworzyć społeczność online dla swojego społeczeństwa w aplikacji do czatu. Ogólnie rzecz biorąc, utworzysz czat grupowy na WhatsApp lub kanał na Telegramie. Jednak inną opcją byłoby utworzenie serwera Discord pod nazwą twojego społeczeństwa, takiego jak Sweet Rose.

Na serwerze Sweet Rose możesz mieć problemy, ogłoszenia, zbiórkę pieniędzy, spotkania i inne kanały tekstowe. Każdy kanał ma określony cel, który pomaga w szybkim odnajdywaniu rzeczy. Podobnie możesz mieć kanał głosowy, czyli pokoje typu drop-in. Nie musisz do nikogo dzwonić. Są one zawsze aktywne, podobnie jak pokoje klubowe. Gdy wejdziesz na kanał głosowy, możesz usłyszeć, co mówią inni i zacząć mówić sam.

Wskazówka: Dowiedz się, jaka jest różnica między Discordem a Slackiem.

Teraz, gdy znasz już podstawy serwera Discord, zobaczmy, jak go stworzyć.

Jak stworzyć serwer Discord na Androida i iPhone’a?

1. Uruchom aplikację Discord na swoim telefonie.

2. Stuknij w +(plus) ikona na lewym pasku bocznym. Jeśli go nie widzisz, przesuń palcem w prawo w aplikacji, aby wyświetlić lewy pasek boczny.

Ikona Utwórz serwer Discord

3. Otworzy się ekran Utwórz serwer. Discord oferuje dwa sposoby na stworzenie serwera. Możesz zacząć od zera, mając tylko kanały ogólne i bez ról lub ustawień na serwerze, albo wybrać istniejący szablon.

Discord Server Utwórz z szablonu

Szablony serwerów umożliwiają kopiowanie ważnych funkcji z istniejącego szablonu. Szablony sklonują kategorie, role, ustawienia i uprawnienia z wybranego typu serwera. Jednak prywatne rzeczy, takie jak wiadomości, członkowie, boty, ikony serwerów, profity itp., nie zostaną sklonowane.

Załóżmy, że chcesz utworzyć serwer do gier, wybierz szablon gier. Możesz łatwo zmienić ustawienia serwera po jego utworzeniu, jeśli coś Ci się nie podoba w szablonie. Ze względu na samouczek pójdę z Stwórz własny serwer.

4. Następnie zostaniesz zapytany, czy serwer jest dla kilku osób, czy dla dużej społeczności. Jeśli znasz odpowiedź, wybierz właściwą opcję. Jeśli nie masz pewności, możesz pominąć pytania, tak jak zrobiłem to w tym kroku.

Discord Server Utwórz typ

5. W tym kroku musisz nadać nazwę swojemu serwerowi. Discord automatycznie zasugeruje nazwę w polu Nazwa serwera. Aby to zmienić, usuń nazwę i wprowadź nową nazwę. Stuknij również przycisk Prześlij, aby dodać zdjęcie na serwer. Jeśli nie przypiszesz zdjęcia, Discord zachowa na nim inicjały nazwy serwera. Obie te opcje możesz później zmienić. Stuknij w Utwórz serwer.

Discord Server Utwórz nazwę

6. Możesz zobaczyć ekran Rozpocznij rozmowę. Stuknij w Pominąć Na razie.

Discord Server Utwórz temat

7. Zostaniesz przeniesiony do ekranu Zaproś osoby. Stuknij przycisk Zaproś obok swoich kontaktów, aby je zaprosić.

Discord Server Utwórz Zaproś ludzi

Alternatywnie, na tym samym ekranie znajdziesz link z zaproszeniem do serwera. Możesz udostępnić go innym osobom, których nie ma na Twojej liście kontaktów za pośrednictwem poczty e-mail, aplikacji czatu, mediów społecznościowych itp. Jeśli nie chcesz nikogo zapraszać na tym etapie, dotknij krzyżyka (X) u góry .

Domyślnie linki z zaproszeniem wygasają po 7 dni. Jeśli nie chcesz, aby linki wygasały, włącz przełącznik obok Ustaw ten link, aby nigdy nie wygasał (Android) lub dotknij opcji Edytuj zaproszenie (iOS) i wybierz Nigdy pod Wygaśnięcie po. Gdy będziesz gotowy do udostępnienia linku, dotknij Udostępnij link przycisk.

Discord Server Utwórz link do zaproszenia osób

Wskazówka: Aby dostosować podstawowe ustawienia serwerów, takie jak wybór kanału zaproszenia, maksymalna liczba użytkowników i tymczasowe członkostwo, dotknij ikony Ustawienia obok linku.

Otworzy się domyślny ekran udostępniania telefonu. Wybierz wymaganą aplikację, aby udostępnić łącze.

8. Zostaniesz przeniesiony na swój serwer. Jeśli tak się nie stanie, znajdziesz go na liście serwerów na pasku bocznym po lewej stronie. Dotknij jego obrazu, aby go otworzyć.

Serwer Discord Utwórz i otwórz

Teraz, gdy Twój serwer jest gotowy, zobaczmy, jak zarządzać i dostosowywać ustawienia serwera.

Jak skonfigurować serwer Discord na urządzeniu mobilnym?

1. Twórz kanały i kategorie serwerów

Po utworzeniu serwera znajdziesz dwie kategorie: Kanały tekstowe i Kanały głosowe. Kategorie to nic innego jak foldery do segregowania kanałów. Możesz dodać więcej kategorii, dotykając ikony z trzema kropkami u góry serwera. Wybierz Utwórz kategorię. Nadaj nazwę kategorii na następnym ekranie.

Discord Server Utwórz kategorię

Podobnie, aby utworzyć kanał, dotknij ikony z trzema kropkami i wybierz Utwórz kanał. Podaj nazwę i wybierz typ kanału (tekst lub głos). Włącz przełącznik obok kanału prywatnego, jeśli chcesz, aby tylko wybrane osoby mogły go czytać i komunikować się w nim.

Discord Server Utwórz kanał

Wskazówka: Możesz także tworzyć kanały, dotykając ikony + (dodaj) obok nazw kategorii.

2. Zaproś ludzi do serwera

Otwórz ekran serwera na telefonie komórkowym i dotknij przycisku Zaproś członków u góry. Udostępnij łącze lub wybierz kontakty do zaproszenia.

Wskazówki dotyczące serwera Discord Zaproś ludzi

Ewentualnie dotknij ikony z trzema kropkami na serwerze, aby przejść do profilu serwera. Stuknij w Zapraszać.

Porady dotyczące serwera Discord Zaproś członka

3. Zmień nazwę i zdjęcie serwera

Wykonaj następujące kroki:

1. Otwórz serwer i dotknij ikony z trzema kropkami. wciśnij Ustawienia przycisk.

Ustawienia serwera Discord

2. Dojdziesz do ekranu ustawień serwera. Stuknij w Przegląd.

Przegląd ustawień serwera Discord

3. Wpisz nową nazwę i dodaj zdjęcie dla swojego serwera.

Nazwa i obraz ustawień serwera Discord

Często zadawane pytania (FAQ)

1. Czy możesz stworzyć serwer Discord za darmo?

Tak, serwery Discord można tworzyć bezpłatnie.

2. Jakiego rodzaju serwery Discord możesz stworzyć?

Możesz skonfigurować serwery do gier, znajomych, społeczności lokalnych, grup studenckich lub cokolwiek innego. Możesz nawet mieć własny serwer Discord, którego członkiem jesteś tylko Ty. Ten typ serwera może być używany do robienia szybkich notatek, w których kanały będą funkcjonować jako foldery. Podobnie możesz mieć serwer z twoją drugą połówką aby uporządkować wszystkie udostępniane informacje.

Najlepszy serwer

W ten sposób możesz stworzyć serwer Discord na telefonie komórkowym. Discord oferuje wiele sposobów na dostosowanie serwera. Przejdź przez ustawienia serwera, aby je poznać i zrozumieć. Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano. Stworzenie świetnego i profesjonalnego serwera zajęłoby trochę czasu. Dowiedz się, jak dodawać boty do serwera i jak umożliwić użytkownikom samodzielne przypisywanie ról. Sprawdź także najlepsze boty na nowy serwer.