Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak Zrobić Plakat Na Sprzedaż

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak Zrobić Plakat Na Sprzedaż

Gdybym dostawał pensa za każdym razem, gdy ktoś pyta mnie, jak zrobić plakat na wyprzedaż lub wydarzenie, cóż, powiedzmy, że byłbym bardzo bogatym człowiekiem. Przez lata zrobiłem dziesiątki plakatów. To prawdopodobnie mój ulubiony rodzaj projektów artystycznych, ponieważ często można uciec od tego, by coś raczej prostego i mało inspirującego wyglądało niesamowicie przy odrobinie wysiłku i kreatywności.

14 wskazówek, jak zrobić niesamowity plakat

Jeśli używasz A twórca plakatówoto kilka wskazówek, jak zaprojektować plakat na wydarzenie lub wyprzedaż:

1) Użyj wielu jasnych kolorów

Bardzo jak a projekt broszury, nie bój się przesadzić z kolorami. Nie musisz używać każdego koloru z pudełka z kredkami, ale jeśli możesz użyć koła kolorów, aby połączyć kilka uzupełniających się kolorów, Twój plakat będzie się wyróżniał.

Polecam postawić na jeden dominujący kolor i używać 2-3 wspierające kolory. Jeśli masz wątpliwości, które kolory dobrze ze sobą współgrają, po prostu użyj 2.0 standardowe kolory: czerwony, niebieski, zielony, czarny, brązowy, fioletowy, pomarańczowy, różowy, szary, żółty.

Jeśli szukasz aplikacji do tworzenia plakatów z szeroką gamą opcji, wypróbuj Venngage.

2) Zachowaj prosty tekst

Czasami podczas korzystania z narzędzia do tworzenia plakatów online dzieje się coś fajnego, gdy większość tekstu zostanie pominięta. Jeśli nie wiesz, co napisać na swoim plakacie, po prostu użyj wyrażenia, które brzmi: „przyjdź ”, gdzie wypełniasz puste miejsce tym, co promujesz.

Możesz także użyć grafiki zamiast słów, aby wzbudzić ciekawość odbiorców. Jak wspomniałem wcześniej, internetowy twórca plakatów może być świetny dla kogoś, kto nie ma żadnego doświadczenia w projektowaniu.

3) Użyj dużego tekstu

Jeśli masz coś ważnego, co chcesz, aby ludzie zauważyli, użyj DUŻYCH POgrubionych liter na swoim kreatorze plakatów online. Nie chcesz, aby zajmował cały plakat, ponieważ wtedy staje się trudny do odczytania, ale kilka słów napisanych naprawdę dużymi literami przyciągnie uwagę ludzi.

Jeśli się zastanawiasz, największy tekst, który polecam, to 48 pkt. Możesz także użyć narzędzia do tworzenia plakatów, aby dodać inne elementy, które sprawią, że Twój tekst będzie bardziej widoczny, takie jak cienie, gradienty i zewnętrzne poświaty (których należy używać ostrożnie).

4) Dodaj pasujące obrazy

Jeśli promujesz coś intensywnego lub ekscytującego, dodaj do plakatu intensywne obrazy. Jeśli promujesz coś miękkiego lub subtelnego, wybierz bardziej kojący obraz. Nie popełnij błędu, myśląc, że obrazy muszą być dosłowne; może być również metaforyczny; na przykład zamiast obrazka przedstawiającego sprzedawaną książkę możesz użyć obrazka osoby czytającej pod drzewem.

Rekommenderad:  Jak sparować Volkswagen Bluetooth

To świetny sposób na dodanie kreatywności i osobowości do plakatu. Jako dodatkową wskazówkę spróbuj znaleźć obrazy, które nie wymagają żadnych licencji.

5) Nie dołączaj zbyt wielu obrazów

Korzystając z kreatora niestandardowych plakatów, lepiej jest użyć mniejszej liczby prostych obrazów niż wielu skomplikowanych obrazów, które będą odwracać uwagę od tekstu. Możesz także poeksperymentować z tworzeniem obrazu z tekstu. Na przykład, zamiast pisać „herbata na sprzedaż”, możesz napisać to w kształcie filiżanki.

Moją ulubioną sztuczką jest użycie kreatora plakatów do nałożenia tekstu na obraz. Na przykład możesz użyć obrazu książki, a następnie napisać na nim tytuł. Możesz także nałożyć tekst na kształty lub obrazy w kreatorze plakatów, aby stworzyć coś interesującego wizualnie.

6) Upewnij się, że jest wystarczająco duży, aby można go było zobaczyć z daleka

Jeśli wieszasz swój plakat w miejscu, w którym ludzie będą musieli oglądać go z daleka, upewnij się, że tekst jest wystarczająco duży, aby mogli go przeczytać. Dobra praktyczna zasada jest taka: jeśli ktoś musi stanąć na palcach lub stanąć na palcach, aby przeczytać Twój plakat, prawdopodobnie nie jest on wystarczająco duży.

Chcesz, aby Twoi odbiorcy mogli zobaczyć plakat z daleka. Szkoda byłoby poświęcić tyle czasu na stworzenie plakatu tylko po to, by nikt go nie przeczytał.

7) Przeczytaj na głos swój plakat

Zanim wydrukujesz ostateczną wersję roboczą, przeczytaj sobie na głos swój plakat. Jeśli coś nie brzmi dobrze, zmień to. Chcesz, aby ludzie nie tylko byli w stanie przeczytać tekst, ale także zrozumieli, co próbujesz powiedzieć, czytając same słowa. Jeśli nie masz pewności co do sformułowania, użyj narzędzia do tworzenia plakatów, aby poeksperymentować z różnymi układami i słowami, aż będzie brzmiało idealnie.

8) Nie dołączaj drobnych szczegółów

Jeśli chcesz, aby ludzie mogli przeczytać Twój plakat i nie rozpraszali się niepotrzebnymi szczegółami, nie umieszczaj ich. Na przykład: jeśli wszystko, co promujesz, to sprzedaż herbaty, nie dodawaj innych rzeczy, takich jak ciasteczka czy czekolada, ponieważ to tylko odwróci uwagę od tekstu.

Jeśli nie masz pewności, co mam na myśli, pobierz jeden z plakatów, które udostępniłem w tym artykule, i użyj narzędzia do tworzenia plakatów, aby usunąć zbędne szczegóły.

Rekommenderad:  Microsoft i Uniwersytet Harvarda współpracują w celu optymalizacji połączonej wydajności zespołów człowiek-maszyna

9) Eksperymentuj z różnymi układami

Dobry układ jest naprawdę ważny i zajmie trochę czasu, zanim dowiesz się, co będzie dla Ciebie najlepsze. Możesz także użyć oprogramowania do projektowania graficznego, takiego jak Photoshop lub Illustrator, aby ustawić tekst i obrazy tak, jak chcesz. Jeśli nie masz pewności, co mam na myśli, spróbuj pobrać jeden z plakatów, które udostępniłem w tym artykule, i poeksperymentuj z różnymi układami za pomocą narzędzia do tworzenia plakatów.

10) Dołącz swój adres URL

Możesz ulec pokusie, aby opuścić swoją witrynę internetową lub e-mail poza plakatem, ponieważ nie chcesz, aby ludzie myśleli, że po prostu czytając go, mogą przejść bezpośrednio do Twojej witryny. Jeśli jednak chcesz, aby ludzie odwiedzali Twoją witrynę, dlaczego nie umieściłbyś tego na plakacie?

Dobrym pomysłem jest znalezienie równowagi między posiadaniem zbyt wielu adresów URL a brakiem adresów URL. Możesz mieć jeden duży adres URL, który prowadzi bezpośrednio do Twojej witryny lub po prostu adres e-mail. Tylko upewnij się, że masz jakiś sposób, aby ta dwójka mogła się z tobą skontaktować! Jeśli to możliwe, umieść go w pobliżu miejsca, w którym znajduje się logo Twojej firmy, aby ludzie od razu wiedzieli, kto jest autorem plakatu.

11) Nie zapomnij o czcionkach

Jeśli Twój plakat nie jest napisany odręcznie, prawdopodobnie będziesz musiał użyć czcionek. Dobra czcionka może sprawić, że Twój plakat będzie wyglądał profesjonalnie i interesująco, więc wybieraj mądrze! Jeśli to możliwe, znajdź coś zabawnego lub ekscentrycznego, które pasuje do charakteru wydarzenia lub witryny.

Chcesz, aby ludzie spędzali czas na oglądaniu Twojego plakatu, ponieważ wtedy zobaczą, co promujesz! Jeśli nie masz pewności, który wybrać, spróbuj poeksperymentować z nimi na kreatorze plakatów, aż znajdziesz taki, który dobrze się sprawdza.

12) Dokładnie sprawdź swój plakat

Wydrukowanie pierwszego szkicu plakatu może być kuszące, ale często popełniane są błędy. Wiem, że to kuszące, ponieważ może być literówka, a ty mówisz: „Po prostu to wydrukuj. Mogę to naprawić później. Jestem tu, by powiedzieć ci, żebyś tego nie robił! Wydrukuj ostateczną wersję roboczą tyle razy, ile potrzeba, aż nie będzie literówek.

Może nawet pomóc, jeśli poprosisz kogoś innego, kto nie był zaangażowany w tworzenie plakatu, aby przejrzał go i zobaczył, czy nie widzi w nim nic złego. Jeśli coś wygląda nie tak, drukuj i sprawdzaj, aż będzie idealne.

Rekommenderad:  Jak sparować mysz Microsoft Arc Bluetooth?

13) Rozważ wydrukowanie więcej niż jednej kopii

Zawsze znajdą się osoby, które będą chciały plakaty, ale nie przyniosą ich do domu lub zgubią je wychodząc, więc rozważ wydrukowanie więcej niż jednego egzemplarza, na wypadek gdyby ktoś go potrzebował. Dobra praktyczna zasada jest taka: na każde 20 osób, które znasz, które przychodzą na twoje wydarzenie, wydrukuj jedną dodatkową kopię. W ten sposób, jeśli ktoś potrzebuje plakatu, ale go nie ma, zawsze może wziąć twój!

14) Po prostu to zrób

Naprawdę nie mogę tego wystarczająco podkreślić: PO PROSTU ZRÓB TO! Czasami musisz po prostu zanurkować i zacząć eksperymentować ze swoim plakatem bez zbytniego zastanawiania się nad rzeczami. Jeśli nie podoba ci się to, co stworzyłeś, zmień to, aż coś kliknie i będziesz gotowy do drukowania na maszynie do tworzenia plakatów. Nauczysz się tak wiele na swoich błędach, a potem często będziesz zaskoczony, jak niesamowity okaże się plakat. Powodzenia!

Podsumowując

Dla wielu osób pomysł stworzenia plakatu wydaje się zniechęcający, ponieważ wymaga użycia narzędzi, których nie znasz. Jednak po wypróbowaniu wszystkich różnych etapów na maszynie do tworzenia plakatów nie jest zbyt trudno zrobić wszystko w mniej więcej godzinę.

To powiedziawszy, często warto mieć kreatywnego trenera lub przyjaciela, który pomoże ci zaprojektować plakat. Jeśli nie możesz tego zrobić, spróbuj przejść do trybu online i wyszukać sposoby tworzenia plakatów. Istnieje kilka stron internetowych, które oferują porady, jak sprawić, by plakat promował wydarzenie lub pomysł na biznes.