Jak zrobić triller za pomocą SoundCloud

Triller to popularna platforma do nagrywania wideo, w której muzyka odgrywa ważną rolę. Nagrywasz się w pewnych zabawnych lub zabawnych sytuacjach, gdy żądana piosenka jest odtwarzana w tle.

Aplikacja pozwala korzystać z ogromnej biblioteki muzycznej, a nawet konta Spotify, aby znaleźć odpowiednią piosenkę. Co więcej, możesz także korzystać z utworów w pamięci urządzenia.

Ale co, jeśli znajdziesz idealną piosenkę na platformie takiej jak SoundCloud? Nie należy do żadnej z powyższych kategorii. Nie ma powodu do zmartwień. W tym artykule wyjaśniono, jak to zrobić.

Po pierwsze – pobierz utwór z Soundcloud

Niektóre utwory Soundcloud mają przycisk „Pobierz plik”, który umożliwia zapisywanie utworów na dysku twardym. Jednak telefony komórkowe nie mogą korzystać z tej opcji.

Możesz subskrybować członkostwo SoundCloud Go lub Go +, aby słuchać utworów w trybie offline, ale nie będą one pobierać utworów na pamięć mobilną.

Zamiast tego musisz najpierw pobrać utwór na komputer, a następnie przenieść go do pamięci mobilnej. Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Przejdź do strony Soundcloud na komputerze.
 2. Znajdź utwór, który chcesz pobrać.
 3. Kliknij przycisk „Więcej” w menu odtwarzania (obok ikon polubień, ponownych postów i udostępniania).
 4. Wybierz „Pobierz plik”.pobieranie pliku

Spowoduje to pobranie utworu na komputer. Następnie musisz znaleźć sposób na przesłanie go do smartfona, aby móc grać w aplikację Triller.

Możesz przesłać plik w sposób, w jaki normalnie przesyłasz utwory do smartfona – za pomocą kabla USB, udostępnianej aplikacji, takiej jak Messenger, wspólnej pamięci w chmurze, takiej jak Dropbox itp.

Niestety nie wszystkie utwory Soundcloud mają przycisk „Pobierz plik”. Oznacza to, że autor lub użytkownik, który przesłał utwór, nie chce, aby inni użytkownicy go pobrali. Jeśli tak, musisz skorzystać z alternatywnych metod.

Brak przycisku pobierania? Pobierz utwór od zewnętrznych programów pobierających

Na szczęście w Internecie można znaleźć wiele zewnętrznych programów do pobierania. Te programy do pobierania pozwalają pobierać utwory z określonych platform, których w innym przypadku nie byłoby możliwe.

Ponadto nie musisz używać komputera do przesyłania pobranych utworów na smartfon. Zamiast tego możesz pobrać je bezpośrednio na urządzenie. Dlatego możesz użyć tej metody, aby ominąć część komputerową, nawet jeśli utwór jest oficjalnie dostępny do pobrania. Wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację SoundCloud.
 2. Wyszukaj utwór, który chcesz pobrać.
 3. Naciśnij przycisk „Więcej” (trzy pionowe kropki).
 4. Wybierz „Udostępnij”.Jak zrobić triller za pomocą SoundCloud 1
 5. Wybierz „Więcej opcji udostępniania”.
 6. Wybierz „Kopiuj do schowka”.skopiuj do schowka
 7. Otwórz preferowaną przeglądarkę.
 8. Przejdź do strony pobierania SoundCloud, takiej jak KlickAud.
 9. Naciśnij i przytrzymaj pusty pasek adresu.
 10. Wybierz „Wklej”, aby wkleić urnę Soundcloud.
 11. Naciśnij przycisk „Pobierz”.
 12. Poczekaj na zakończenie pobierania.

Twoja przeglądarka pobierze dźwięk SoundCloud do wyznaczonego folderu pobierania. Możesz go tam znaleźć i wykorzystać w swoim filmie Trillera.

Wreszcie – dodaj piosenkę do Trillera

Teraz, gdy pobrany utwór jest oficjalnie częścią Twojej biblioteki, możesz łatwo dodać go do filmu Trillera. Wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom Triller.
 2. Naciśnij przycisk „Dodaj” (znak plus) u dołu ekranu.
 3. Wybierz „Teledysk”.
 4. Wybierz kartę „Moja muzyka”.moja muzyka
 5. Zezwól aplikacji na dostęp do twoich plików (jeśli pojawi się monit).
 6. Znajdź i stuknij pobraną piosenkę Soundcloud.
 7. Wybierz fragment utworu, który chcesz odtworzyć w swoim filmie.
 8. Przytnij wideo do żądanej długości, klikając licznik poniżej fali dźwiękowej.
 9. Naciśnij przycisk „Film” w prawym górnym rogu ekranu.

Teraz możesz wybrać odpowiednie filtry i inne akcesoria, zanim wreszcie nakręcisz swoje wideo. Jeśli wszystko poszło dobrze, utwór Soundcloud powinien być odtwarzany normalnie po rozpoczęciu nagrywania.

Wskazówka: Gdy wybierzesz utwór ze swojej biblioteki, wyświetli się on na opublikowanym filmie zgodnie z tagiem pliku. Pliki do pobrania Soundcloud zwykle mają znacznik pliku, ale jeśli nie, mogą być na przykład wyświetlane jako „nazwa_pliku.mp3”.

Zanim pobierzesz…

Zanim pobierzesz utwory z Soundcloud, zwróć uwagę na kilka rzeczy.

Po pierwsze, istnieje powód, dla którego utwory Soundcloud nie są dostępne do pobrania. Podobnie jak Spotify i różne inne platformy muzyczne, utwory są chronione prawem autorskim.

Piosenki Soundcloud są własnością ich autorów lub ich wytwórni, więc pobranie ich bez pozwolenia może czasem sprawić kłopoty prawne.

Jedynym właściwym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest skontaktowanie się z autorem przed pobraniem utworu lub wsparcie go, płacąc za utwory, jeśli są dostępne na innych platformach.

Użyj dowolnej piosenki na świecie

Triller pozwala dołączyć dowolną piosenkę, którą masz w pamięci telefonu. Oznacza to, że możesz pobrać plik YouTube wideo w formacie MP3, dźwięk Soundcloud i wszelkie inne utwory MP3 i używaj ich do nagrywania Trillera.

Oczywiście należy zawsze uważać na kwestie prawne, aby uniknąć niepotrzebnych niedogodności. W końcu Triller to przede wszystkim miejsce do zabawy.

Które utwory chciałbyś dołączyć do swoich filmów z Trillerem? Czy znasz inne dobre programy do pobierania Soundcloud? Pozostaw swoje odpowiedzi w sekcji komentarzy poniżej.