Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zrobić zrzut ekranu całej strony na swoim iPhonie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zrobić zrzut ekranu całej strony na swoim iPhonie

Przechwytywanie zrzutów ekranu na iPhonie jest niezwykle łatwe. Możesz krótko przytrzymać przyciski zwiększania głośności i zasilania lub przycisk zasilania i przyciski Home (jeśli Twój iPhone ma przycisk Home), a następnie szybko je zwolnić, aby przechwycić zawartość ekranu i zapisać ją w aplikacji Zdjęcia.

ZDJĘCIE: Sebastian Bednarek (Unsplash)

Chociaż wykonanie zrzutu ekranu w ten sposób jest w porządku, przy użyciu tej metody można wykonać zrzut ekranu tylko pojedynczej strony lub ekranu. Na przykład, jeśli chcesz przechwycić zawartość pliku PDF, ta metoda wymaga wykonania pojedynczych zrzutów ekranu każdej strony i połączenia ich w całość za pomocą aplikacji do edycji, takich jak Dostosować I Zdjęcia.

Jednak wraz z wydaniem iOS 15 Apple sprawiło, że wykonywanie zrzutów ekranu obejmujących całą stronę stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz możesz łatwo i bezproblemowo robić zrzuty ekranu długich dokumentów, plików lub plików PDF. Oto jak.

Kroki, aby zrobić zrzut ekranu całej strony na iPhonie

Wykonaj poniższe kroki, aby zrobić zrzut ekranu całej strony na swoim iPhonie:

 1. Otwórz stronę/aplikację/dokument, z którego chcesz wykonać zrzut ekranu.
 2. Zrób zrzut ekranu w zwykły sposób.
  • Na nowych iPhone’ach: Uderz w zwiększ głośność I moc/strona jednocześnie na krótko i zwolnij go.
   OBRAZ: Apple
  • Na starszych iPhone’ach: Naciśnij i przytrzymaj moc przycisk i Dom naciśnij razem i szybko je zwolnij.
   OBRAZ: Apple
 3. Wkrótce Twój iPhone przechwyci ekran, a jego miniatura pojawi się w lewym dolnym rogu ekranu. Kliknij na niego, aby wyświetlić jego podgląd.
 4. Stuknij w Pełna strona w oknie podglądu. Tutaj po prawej stronie zobaczysz pasek minimapy. Przewiń w górę lub w dół, aby wyświetlić cały przechwycony zrzut ekranu.
 5. Uderzyć Zrobione w lewym górnym rogu i wybierz Zapisz plik PDF w plikach.
 6. Przejdź do folderu, w którym chcesz zapisać zrzut ekranu i naciśnij Ratować.

Następnie całostronicowy (przewijany) zrzut ekranu strony/dokumentu zostanie zapisany w określonej lokalizacji na iPhonie. Możesz edytować i dodawać adnotacje do tego zrzutu ekranu za pomocą narzędzi do oznaczania, a także udostępniać go innym za pośrednictwem AirDrop lub innej aplikacji na iPhonie.

NOTATKA: Powyższe instrukcje działają również w przypadku przechwytywania całostronicowych zrzutów ekranu na iPadach z systemem iPadOS 15.

Zrób zrzut ekranu całej strony, aby uchwycić więcej informacji

Zrzut ekranu obejmujący całą stronę umożliwia uchwycenie większej ilości treści na ekranie w jednym zrzucie ekranu. Jeśli więc używasz iPhone’a z systemem iOS 15, musisz skorzystać z tej funkcji, korzystając z tego przewodnika, aby przechwytywać ładowane pionowo dokumenty, grafiki (wykresy, wykresy, slajdy), pliki PDF i oszczędzać sobie kłopotów związanych z ich łączeniem razem ręcznie.

Pamiętaj jednak, że nie wszystkie aplikacje obsługują obecnie zrzuty ekranu na całej stronie, dlatego wykonanie zrzutów ekranu na całej stronie może nie być możliwe w każdej aplikacji na telefonie iPhone.