Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze Mac [2023]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze Mac [2023]

Zrzut ekranu to skuteczny sposób na przechwycenie zawartości ekranu urządzenia. Przydaje się to, gdy chcesz zapisać obrazy, których w innym przypadku nie dałoby się pobrać, zapisać dokonaną transakcję lub rezerwację lub zapisać coś, co uznasz za interesujące.

Jeśli używasz A Windows PC, możesz po prostu użyć klawisza Print Screen na klawiaturze, aby zrobić zrzut ekranu. Jeśli jednak korzystasz z komputera Mac, nie masz dedykowanego przycisku zrzutu ekranu umożliwiającego bezpośrednie wykonywanie zrzutów ekranu. Zamiast, Apple wymaga naciśnięcia kombinacji różnych klawiszy na klawiaturze, aby zrobić zrzut ekranu w systemie macOS.

W tym przewodniku omówimy wszystkie skróty do zrzutów ekranu w systemie macOS, a także sprawdzimy inne sposoby robienia zrzutów ekranu na komputerze Mac.

metoda 1: Zrób zrzut ekranu na komputerze Mac, korzystając ze skrótów klawiaturowych

Korzystanie ze skrótów klawiaturowych to jeden z najłatwiejszych sposobów robienia zrzutów ekranu na komputerze Mac. W zależności od tego, jaką część ekranu chcesz przechwycić, Apple oferuje różne skróty do zrzutów ekranu w systemie macOS.

Oto wszystkie skróty do zrzutów ekranu w systemie macOS i cel, który rozwiązują.

1. Shift + Command + 3: Aby zrobić zrzut ekranu na pełnym ekranie na komputerze Mac

OBRAZ: Apple

Jeśli chcesz po prostu przechwycić cały ekran i całą jego zawartość, to Shift + Command + 3 skrót klawiaturowy robi dokładnie to. Aby zrobić taki zrzut ekranu:

 1. Otwórz stronę, witrynę lub ekran, który chcesz przechwycić.
 2. wciśnij Shift + Command + 3 kombinacja klawiszy.

Gdy tylko to zrobisz, macOS przechwyci zrzut ekranu, a jego miniatura pojawi się w dolnym rogu ekranu. Jeśli chcesz go edytować, dotknij go. W przeciwnym razie poczekaj, a zrzut ekranu zostanie zapisany na pulpicie.

2. Shift + Command + 4: Aby przechwycić część ekranu

OBRAZ: Apple

Czasami zrzut ekranu na pełnym ekranie może nie być pożądany, być może dlatego, że na ekranie znajdują się poufne informacje, których nie chcesz, aby inni widzieli, lub chcesz tylko pobrać naprawdę przydatną zawartość.

W takich sytuacjach macOS ma Shift + Command + 4 skrót do zrzutu ekranu, który umożliwia wykonanie zrzutu ekranu określonego obszaru na ekranie. Wykonaj poniższe kroki, aby przechwycić określoną część ekranu:

 1. Otwórz ekran aplikacji/programu, który chcesz przechwycić.
 2. Naciśnij i przytrzymaj Shift + Command + 4 połączenie.
 3. Gdy zobaczysz wskaźnik celownika, kliknij go i przeciągnij, aby zaznaczyć obszar na ekranie, który chcesz przechwycić. Aby przenieść zaznaczenie, podczas przeciągania naciśnij i przytrzymaj klawisz spacji. Jeśli chcesz anulować robienie zrzutu ekranu, naciśnij wyjście klucz.
 4. Zwolnij przycisk myszy lub przycisk gładzika.

macOS wykona zrzut ekranu wybranego obszaru, a jego miniatura zostanie wyświetlona na ekranie. Kliknij go, aby edytować, lub poczekaj, aż zostanie zapisany na pulpicie.

3. Shift + Command + 4 + Spacja: aby zrobić zrzut ekranu okna lub menu w systemie MacOS

OBRAZ: Apple

Jednym ze sposobów przechwytywania zrzutów ekranu windows lub menu na komputerze Mac polega na zrobieniu zrzutu ekranu całego ekranu lub wybranego obszaru i przycięciu niepotrzebnej części. Jednak, jak widać, nie jest to zbyt skuteczne.

Alternatywnie macOS oferuje kombinację klawiszy —Shift + Command + 4 + Spacja— dzięki temu możesz to zrobić efektywnie. Oto jak z niego korzystać:

 1. Otwórz okno lub menu, które chcesz przechwycić.
 2. Naciśnij i przytrzymaj Shift + Command + 4 + Przestrzeń kombinacja klawiszy.
 3. Kiedy zobaczysz, że wskaźnik celownika zmienia się w kursor kamery, przejdź nad oknem lub menu, które chcesz przechwycić, i kliknij na nie. Domyślnie przechwytuje zrzut ekranu z cieniem. Jeśli jednak chcesz to wykluczyć, naciśnij i przytrzymaj Opcja klawisz po kliknięciu okna lub menu.

Miniaturka podglądu przechwyconego okna lub menu pojawi się w prawym dolnym rogu ekranu. Jeśli chcesz edytować ten zrzut ekranu, kliknij go. W przeciwnym razie poczekaj kilka sekund, a zrzut ekranu pojawi się na pulpicie. Możesz włączać i wyłączać tę funkcję za pomocą menu zrzutów ekranu.

Aby skopiować zrzut ekranu do Schowka, naciśnij i przytrzymaj klawisz Control podczas robienia zrzutu ekranu, korzystając z dowolnego ze skrótów klawiaturowych wymienionych powyżej.

Jeśli Twój MacBook Pro jest wyposażony w pasek Touch Bar, możesz także zrobić zrzut ekranu aktualnie wyświetlanej zawartości. Możesz zrobić bardzo szeroki i wąski zrzut ekranu paska dotykowego, naciskając Cmd-Shift-6.

metoda 2: Zrób zrzut ekranu na komputerze Mac za pomocą aplikacji do zrzutów ekranu

W systemie macOS Mojave i nowszych wersjach Apple zawiera dedykowaną aplikację Screenshot, która pomaga robić zrzuty ekranu na komputerze Mac. Zrzut ekranu zasadniczo udostępnia panel z różnymi opcjami robienia zdjęć lub nagrywania ekranu.

Oto jak używać Zrzutu ekranu do robienia zrzutów ekranu i nagrywania nagrań ekranu na komputerze Mac:

 1. Uruchom Zrzut ekranu aplikacja. Wyświetl wyszukiwanie Spotlight za pomocą Polecenie + Spacja i szukać Zrzut ekranu. Lub po prostu naciśnij Shift + Polecenie + 5 kombinacja klawiszy.
 2. Gdy pojawi się panel Zrzut ekranu, zobaczysz trzy tryby przechwytywania zrzutów ekranu i dwa tryby przechwytywania dla nagrywania ekranu.
 3. Od lewej do prawej, oto wszystkie tryby przechwytywania widoczne w panelu Zrzut ekranu:
  I. Przechwyć cały ekran
  II. Przechwyć wybrane okno
  iii. Przechwyć wybraną część
  IV. Nagraj cały ekran
  v. Rekordowa część wyboru
 4. I. Aby zrobić zrzut ekranu: Wybierz tryb przechwytywania, w zależności od wymagań, i naciśnij Schwytać lub dotknij ekranu/okna, aby wykonać zrzut ekranu. W przypadku opcji Przechwyć wybraną część musisz wybrać obszar, który chcesz przechwycić, a następnie kliknąć Powrót lub kliknij ekran, aby wykonać zrzut ekranu.
  II. Aby nagrać ekran: Jeśli wybierzesz tryb Nagraj cały ekran, kliknij ekran, aby rozpocząć nagrywanie. Z drugiej strony, aby nagrać konkretną część, dotknij opcji Nagraj wybraną część, wybierz obszar, który chcesz nagrać, i naciśnij Powrót lub dotknij ekranu, aby rozpocząć nagrywanie jego zawartości.

Dodatkowo aplikacja Screenshot ma również funkcję Opcje przycisk. Kliknięcie go powoduje wyświetlenie szeregu opcji. W tym miejscu możesz określić lokalizację zapisywania zrzutów ekranu, ustawić opóźnienie czasowe dla zrzutów ekranu, uwzględnić wskaźniki/kliknięcia myszy i wybrać źródło dźwięku dla nagrań ekranu. Ponadto możesz także wybrać pokazywanie/ukrywanie pływającej miniatury w zależności od preferencji.

Gdzie są zapisywane zrzuty ekranu na komputerze Mac?

Gdy robisz zrzuty ekranu na komputerze Mac za pomocą aplikacji Zrzuty ekranu lub skrótów do zrzutów ekranu, wszystkie przechwycone zrzuty ekranu są zapisywane na pulpicie jako pliki PNG (.png). Podobnie nagrania ekranu są również zapisywane na pulpicie jako pliki MOV (.mov).

Oczywiście, jak wspomnieliśmy powyżej, możesz zmienić lokalizację, w której chcesz zapisać zrzuty ekranu i nagrania ekranu w aplikacji Screenshot. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Naciskać Shift + Polecenie + 5 aby wyświetlić panel aplikacji Zrzut ekranu.
 2. Kliknij na Opcje menu rozwijanego i wybierz lokalizację wymienioną poniżej Zapisz do.

metoda 3: Zrób zrzut ekranu na komputerze Mac za pomocą aplikacji do zrzutów ekranu innych firm

AppleNatywne narzędzie do zrzutów ekranu zawiera wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do podstawowego tworzenia zrzutów ekranu, przechwytywania lub nagrywania ekranu. Czasami jednak będziesz potrzebować większej kontroli nad zrzutami ekranu i nagraniami, na przykład gdy chcesz pomóc komuś w rozwiązywaniu problemów z komputerem za pomocą zrzutów ekranu lub gdy chcesz udostępnić oznaczone zrzuty ekranu z lepszym tłem.

W takich sytuacjach potrzebne są aplikacje do zrzutów ekranu innych firm, które oferują wiele trybów przechwytywania, wbudowany edytor i kilka innych zaawansowanych funkcji. Jeśli nie jesteś zadowolony z natywnego narzędzia do zrzutów ekranu na komputerze Mac, oto niektóre z najlepszych aplikacji do zrzutów ekranu na komputerze Mac, których możesz użyć:

Przechwytywanie ekranu na komputerze Mac jest łatwiejsze niż myślisz

Robienie zrzutów ekranu na komputerze Mac jest znacznie łatwiejsze, niż myślisz, dzięki natywnemu narzędziu do zrzutów ekranu w systemie macOS i wielu skrótom do zrzutów ekranu dostępnych w systemie macOS. Zatem w zależności od tego, co chcesz przechwycić i w jaki sposób chcesz to przechwycić, możesz wybrać jedną z metod wymienionych powyżej, aby zrobić zrzut ekranu i zapisać go na komputerze Mac.

Często zadawane pytania dotyczące robienia zrzutów ekranu na komputerze Mac

Domyślnie zrzuty ekranu na komputerze Mac są zapisywane na pulpicie. Gdy robisz zrzut ekranu na komputerze Mac, jest on zapisywany jako plik PNG z nazwą pliku zawierającą datę i godzinę wykonania zrzutu ekranu. Jeśli chcesz, możesz zmienić format obrazu i lokalizację zrzutu ekranu.

Tak, urządzenia Mac są wyposażone w własne narzędzie do wycinania o nazwie „Zrzut ekranu”. Narzędzie do wycinania na komputerze Mac jest łatwe w użyciu, naciskając i przytrzymując Shift+Command+5. Istnieją inne odmiany tego, w zależności od potrzeb. Jest to dość wszechstronna i dobrze zbudowana funkcja na komputerze Mac.

Wbudowane narzędzie do wycinania plików Mac nosi nazwę Zrzut ekranu.

Aby użyć narzędzia do wycinania na komputerze Mac, naciśnij Shift+Command+5 i przytrzymaj przez kilka sekund. W tym przypadku narzędzie do wycinania na komputerze Mac umożliwia przechwycenie całego ekranu, określonego okna lub tylko jego części.

Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu na komputerze Mac bez klawiatury, przejdź do Aplikacje -> Narzędzia -> Zrzut ekranu.

Po uruchomieniu aplikacji Screenshot na dole pojawi się mały pasek narzędzi. Aplikację Zrzut ekranu można skonfigurować tak, aby wykonywała zrzut ekranu całego ekranu, wybranego okna lub określonego obszaru.

Jeśli nie możesz zrobić zrzutu ekranu na komputerze Mac, możliwe, że przypadkowo wyłączyłeś klawisze skrótu do zrzutów ekranu. Przejdź do Preferencji systemowych -> Klawiatura -> zakładka Skróty i kliknij Zrzuty ekranu na liście po lewej stronie. Zaznacz pola, aby ponownie włączyć.