Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze | Windows

Czy chcesz nauczyć się robić idealny zrzut ekranu na PC? Dzisiaj podzielimy się wskazówkami, które pozwolą Ci robić zrzuty ekranu na komputerze bez żadnych problemów…

Robienie zrzutów ekranu nie jest niczym nowym, funkcja jest dostępna od dłuższego czasu. Jeśli chcesz uchwycić ekran na komputerze: czy to w celach twórczych, czy w celu poinformowania kogoś o problemach technicznych itp. Ważne jest, aby wiedzieć, jak zrobić zrzut ekranu. Są bardzo przydatne.

Zrzut ekranu można wykonać na wiele sposobów, a dziś omówimy trzy najczęściej stosowane metody. Wybór metody zależy od Ciebie, ale powinieneś wiedzieć o wszystkim.

Poniżej dowiesz się o trzech najlepszych metodach, które pozwalają wykonać zrzut ekranu Windows. Zaczynajmy…

Niektóre metody robienia zrzutów ekranu Windows PC

Wykonaj zrzut ekranu na PC

1) Robienie zrzutu ekranu za pomocą MS Paint

Masz nowy komputer bez oprogramowania lub połączenia z Internetem? Oto najbardziej podstawowy sposób na wykonanie zrzutu ekranu Windows PC. Najlepsza część – wystarczy tylko kilka prostych kroków, aby ukończyć proces i każdy może to zrobić.

Wielu z nas uważa, że ​​MS Paint jest tylko dla dzieci, które chcą nauczyć się rysować na PC, ale to źle. Ma jeszcze jedną funkcję, o której niewielu wie. Za pomocą MS Paint można również łatwo wykonywać zrzuty ekranu z całej strony.

Oto kroki, które musisz wykonać –

#1 Przechwyć ekran

Najpierw musisz otworzyć ekran, który chcesz przechwycić. Następnie wystarczy nacisnąć przycisk Print Screen, który znajdzie się w prawym górnym rogu klawiatury. Jest na klawiaturze jako klawisz „print sc”.

Przez większość czasu naciśnięcie klawisza ekranu drukowania wykona pracę, jeśli zmienisz ustawienia klawiszy Fn. Jeśli jednak tak się nie stanie, naciśnij kombinację klawiszy Alt + drukuj, Fn + drukuj lub Windows + Drukuj ekran.

Zwykle należy nacisnąć klawisz ekranowy Fn + Drukuj. Zmieniliśmy nasze ustawienia klawiszy Fn, więc musimy tylko nacisnąć przyciski poleceń F, aby z nich skorzystać, jest to o wiele łatwiejsze. (Tylko mówię.)

#2 Otwórz MS Paint

Następnie musisz otworzyć MS Paint, który, jak wiesz, jest bardzo łatwy. Jeśli nie wiesz, przejdź do windows pasek wyszukiwania, a następnie wpisz „MS Paint” i otwórz go.

MS Paint - Windows Bar

Chociaż MS Paint nie oferuje wielu narzędzi, świetnie nadaje się do podstawowej pracy. Nie możesz jednak robić z nim zaawansowanej edycji. W tym celu musisz zdobyć narzędzia do edycji zdjęć.

#3 Wklej zrzut ekranu

Otwarcie MS Paint nie zajmie nawet sekundy, gdy program się uruchomi, wystarczy nacisnąć CTRL + V lub wkleić obraz, klikając prawym przyciskiem myszy i klikając opcję wklej.

Zostanie wyświetlona strona, którą przechwyciłeś w pierwszym kroku. Chociaż MS Paint nie jest wyposażony w opcję zaawansowaną, nadal możesz wykonywać podstawową edycję, taką jak usuwanie niektórych części obrazów, przycinanie itp. Jest dobry do podstawowej pracy i całkiem prosty.

#4 Zapisz zrzut ekranu

Gdy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, pozostanie tylko zapisać zrzut ekranu. Aby zapisać obraz -> Przejdź do opcji pliku – Kliknij przycisk Zapisz jako…

MS Paint - Zapisz

Następnie nadaj obrazowi żądaną nazwę, wybierz lokalizację i typ pliku, np. – JPEG, GIF, PNG, BMP itp. Najczęściej stosowanym typem pliku dla zdjęć – JPEG i GIF.

W końcu kliknij przycisk Zapisz. To wszystko, zrzut ekranu jest zapisany!

2) Robienie zrzutu ekranu za pomocą narzędzia Sniping

Drugi sposób na wykonanie zrzutu ekranu Windows Pc bez użycia jakiegokolwiek oprogramowania ma korzystać z narzędzia do wycinania. To dobra alternatywa dla MS Paint.

Chociaż jest to dobry wybór do robienia zrzutów ekranu, z narzędzia wycinania powinieneś korzystać tylko wtedy, gdy chcesz zrobić zrzut ekranu na pełnym ekranie lub przechwytywać częściowe strony. Nie ma wielu opcji edycji.

Narzędzie do wycinania

Jednak narzędzie Snipping jest bardzo dobre do robienia szybkich zrzutów ekranu. Oto kroki, które musisz wykonać –

  1. Iść do Windows 10 pasek wyszukiwania i wpisz „Narzędzie wycinania”. Otwórz aplikację.
  2. Następnie kliknij nowy wycinek.
  3. Przechwyć stronę częściowo lub całkowicie.
  4. Przejdź ponownie do pliku i kliknij Zapisz jako.
  5. Podaj szczegółowe informacje, takie jak – typ obrazu, nazwa pliku itp. Kliknij przycisk Zapisz. To wszystko.

3) Korzystanie ze zrzutów ekranowych Aplikacje

Zobacz, chociaż dwie powyższe metody są dobre, pochłaniają trochę czasu. Nawet jeśli cały czas masz na świecie, te dwa narzędzia nie mają wystarczającej liczby opcji, dzięki którym możesz edytować swoje zdjęcia. Są to jedyne problemy z tymi wbudowanymi narzędziami. Są coraz lepsze, ale nie są idealne.

Jeśli masz połączenie internetowe, które, jak zakładamy, nie ma nic przeciwko pobraniu niektórych aplikacji na komputer, najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z oprogramowania do robienia zrzutów ekranu.

Robienie zrzutów ekranu i ich edycja jest bardzo łatwa za pomocą tych aplikacji. Niektóre z tych aplikacji są nawet bezpłatne. Chociaż istnieje wiele opcji do wyboru i możesz się pomylić, oto nasza rekomendacja niektórych aplikacji do zrzutów ekranu na PC – LightShot, ScreenPresso itp.

Dostępne są zarówno bezpłatne, jak i płatne, jeśli chcesz mieć wiele funkcji, powinieneś sprawdzić te płatne. Jeśli problemem jest budżet, powinieneś iść z darmowymi, oni wykonają pracę.

Dla profesjonalistów, którzy muszą robić dobrze wyglądające zrzuty ekranu za pomocą aplikacji, jest to jedyny wybór. Są nawet świetne dla tych, którzy używają komputera tylko od niechcenia.

Wniosek…

Były to trzy najlepsze metody wykonania zrzutu ekranu na komputerze. Każda z metod jest świetna i możesz zrobić zrzut ekranu w ciągu kilku minut. Nie zajmuje to czasu.

Powiązane: Co to jest usługa Super Hosting? Napraw 100% zużycie procesora w Windows 10

Jeśli zapytasz nas, zalecaną metodą jest używanie aplikacji do zrzutów ekranu, są one bardzo wydajne. Jasne, inne metody są całkiem dobre, ale po prostu nie mogą zbliżyć się do korzystania z aplikacji.

Teraz mamy dla Ciebie kilka pytań – jaka jest twoja preferowana metoda robienia zrzutów ekranu Windows? Jaka jest twoja najmniej używana metoda, aby zrobić to samo? Daj nam znać w komentarzach poniżej…