Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zrootować OnePlus 11R za pomocą Magisk (lub OnePlus Ace 2)

W ciągu ostatnich kilku lat seria R od OnePlus cieszy się coraz większą popularnością. Czasami nawet prześcigają swoich odpowiedników. Dzięki tym urządzeniom otrzymasz imponującą specyfikację w niewiarygodnie przystępnej cenie.

Powiedziawszy to, jedynym potencjalnym haczykiem będzie fakt, że strona oprogramowania nie jest aż tak doskonała. Jeśli chodzi o bliskość ColorOS i odległość od OxygenOS, z pewnością istnieje duża różnica.

Dobrą rzeczą jest to, że możesz rozwiązać ten problem, rootując OnePlus 11R lub OnePlus Ace 2 za pośrednictwem Magisk. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, ten poradnik będzie dla Ciebie idealny. W tym przewodniku dowiesz się, jak zrootować OnePlus 11R lub OnePlus Ace 2 za pomocą Magisk.

Jak zrootować OnePlus 11R lub OnePlus Ace 2 za pomocą Magisk

Jak zrootować OnePlus 11R za pomocą Magisk (lub OnePlus Ace 2)

Krok 1: Zainstaluj zestaw SDK dla Androida

Po pierwsze, musisz zainstalować na swoim komputerze narzędzia platformy Android SDK. Jest to oficjalny plik binarny ADB i Fastboot oferowany przez Google. Musisz go pobrać i rozpakować w dogodnym miejscu na swoim komputerze.

Krok 2: Włącz debugowanie USB i odblokowywanie OEM

Następnie musisz włączyć debugowanie USB i odblokowywanie OEM na swoim smartfonie. Dzięki temu pierwszemu Twój smartfon będzie rozpoznawalny przez komputer w trybie ADB. Tymczasem pozwoli ci łatwo uruchomić smartfon w trybie Fastboot.

Aby przeprowadzić proces odblokowania bootloadera, konieczne będzie odblokowanie OEM. Musisz przejść do Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Stuknij 7 razy numer kompilacji -> Wróć do Ustawień -> System -> Zaawansowane -> Opcje programisty -> Włącz debugowanie USB i odblokowywanie OEM.

Krok 3: Odblokuj bootloader na swoim smartfonie

Jeśli chcesz zrootować telefon, musisz także odblokować program ładujący na urządzeniu OnePlus 11R lub OnePlus Ace 2. Pamiętaj, że spowoduje to usunięcie danych, a nawet utratę gwarancji na urządzenie.

Krok 4: Pobierz ROM Fastboot

Następnie musisz pobrać standardowe oprogramowanie sprzętowe dla swojego smartfona. Upewnij się, że pobierasz tę samą wersję, która jest aktualnie zainstalowana na urządzeniu.

Krok 5: Wyodrębnij OnePlus 11R Payload.bin

Po pobraniu oprogramowania sprzętowego należy je rozpakować w dogodnym miejscu na komputerze. Spowoduje to utworzenie kilku plików, w tym pliku payload.bin. Jeśli nie wiesz, OnePlus pakuje pliki IMG partycji w pliku payload.bin, więc musisz je najpierw rozpakować. Po rozpakowaniu prześlij plik boot.img na swoje urządzenie.

Krok 6: Załataj plik boot.img OnePlus 11R za pośrednictwem Magisk

 1. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Magiska
 2. Uruchom go, a następnie dotknij przycisku Instaluj obok Magisk
 3. Następnie wybierz „Wybierz i załataj plik” przed przejściem do podstawowego pliku boot.img
 4. Następnie wybierz go
 5. Teraz dotknij przycisku „Chodźmy” znajdującego się w prawym górnym rogu
 6. Plik boot.img/init_boot zostanie załatany i umieszczony w folderze Pobrane na urządzeniu
 7. Będziesz musiał przenieść ten plik do folderu platform-tools

Krok 7: Uruchom urządzenie w trybie Fastboot

 1. Podłącz smartfon do komputera za pomocą kabla USB, upewniając się, że debugowanie USB jest włączone
 2. Następnie przejdź do folderu platform-tools i wpisz CMD w pasku adresu, a następnie naciśnij Enter, aby uruchomić wiersz poleceń
 3. Następnie wpisz następujące polecenie w oknie CMD, aby uruchomić smartfon w trybie Fastboot

adb, zrestartuj program ładujący

 1. Aby zweryfikować połączenie Fastboot, powinieneś wpisać następujące polecenie, a otrzymasz z powrotem identyfikator urządzenia –

urządzenia szybkiego uruchamiania

Krok 8: Uruchom OnePlus 11R/OnePlus Ace 2 przy użyciu Magisk Patched Boot.img

Istnieją dwie metody, na które możesz się zdecydować. Możesz bezpośrednio sflashować poprawiony plik boot.img lub tymczasowo go uruchomić. Zalecane jest drugie podejście, ponieważ można łatwo sprawdzić, czy wszystko działa dobrze. Instalację stałą należy kontynuować tylko wtedy, gdy działa ona dobrze.

Jeśli wszystko nie pójdzie zgodnie z planem, Twoje urządzenie może wpaść w stan softbrick lub bootloop. Jeśli tak się stanie, normalne ponowne uruchomienie może rozwiązać ten problem. W drugim podejściu należy wykonać następujące polecenie w oknie CMD, a smartfon zostanie uruchomiony z tymczasowo zrootowanym systemem operacyjnym –

Fastboot boot magisk_patched.img

Krok 9: Trwałe zrootowanie urządzenia OnePlus poprzez instalację bezpośrednią

Po wykonaniu powyższego polecenia smartfon zostanie uruchomiony z systemem operacyjnym z tymczasowym rootem. Oto, jak możesz uczynić to trwałym –

 • Na początek należy uruchomić aplikację Magisk
 • Następnie dotknij Instaluj -> Instalacja bezpośrednia
 • Stuknij opcję „Chodźmy” znajdującą się w prawym górnym rogu
 • Po zakończeniu naciśnij przycisk Uruchom ponownie w prawym dolnym rogu
 • Twoje urządzenie zostanie uruchomione z zrootowanym systemem operacyjnym