Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zsynchronizować Notion z Kalendarzem Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zsynchronizować Notion z Kalendarzem Google

Czy używasz Kalendarza Google do konfigurowania wydarzeń, planowania spotkań lub organizowania działań w ramach projektu? Czy używasz Notion do robienia notatek, tworzenia wiki lub zarządzania zadaniami i projektami?

Chcesz zintegrować obie usługi, aby zarządzać swoimi projektami i być na bieżąco z nadchodzącymi zadaniami lub spotkaniami zespołu? Jeśli tak, poniżej znajdziesz przewodnik, który pomoże Ci zintegrować Kalendarz Google z Notion, dzięki czemu będziesz mógł zsynchronizować aktualizacje z Kalendarza Google z Notion.

Ale najpierw odpowiedzmy na kilka pytań.

Dlaczego warto używać Kalendarza Google z Notion?

Niezaprzeczalnie Notion jest jedną z najlepszych dostępnych aplikacji zwiększających produktywność. Jednak pomimo bogatego zestawu funkcji, które pozwalają robić notatki, tworzyć wiki, konfigurować bazy danych, tworzyć strony internetowe, współpracować z zespołami na tablicach Kanban w celu współpracy, a nawet integrować inne usługi, Notion nie oferuje pełnoprawnej usługi kalendarza. Taki, który może zaspokoić wymagania większości użytkowników i może zastąpić konwencjonalne aplikacje kalendarza, takie jak Kalendarz Google. Jednak radzi sobie znakomicie ze swoim podstawowym zadaniem — oferowaniem wszechstronnej przestrzeni roboczej, której można używać do strukturyzowania i organizowania projektów — lepiej niż większość innych aplikacji. []

ZDJĘCIE: Unsplash (Glenn Carstens-Peters)

Z drugiej strony Kalendarz Google to jedna z najlepszych i najchętniej wybieranych przez większość użytkowników aplikacji kalendarza do planowania zadań i spotkań oraz zarządzania nimi. Jednak pomimo oferowania pewnych funkcji zarządzania projektami, nie zapewnia on wymaganych funkcji, jakie zapewniają nowoczesne usługi zarządzania projektami.

I tu właśnie pojawia się cel integracji — umożliwienie Ci zarządzania projektami i współpracy z członkami zespołu przy użyciu możliwości Notion oraz śledzenia nadchodzących wydarzeń, spotkań i zadań za pomocą Kalendarza Google. W ten sposób możesz usprawnić przepływ pracy, ponieważ możesz teraz przeglądać wszystkie zadania kalendarza bezpośrednio w strukturze projektu w Notion. A w zamian zaoszczędź trochę czasu, który w przeciwnym razie spędziłbyś na przełączaniu się między dwiema aplikacjami (Notion i Kalendarz Google).

Jak Notion integruje się z Kalendarzem Google?

Integracja Kalendarza Google z Notion jest dość prostym procesem: ustawiasz swój kalendarz w Kalendarzu Google jako publiczny, kopiujesz jego publiczny adres URL i dodajesz go do swojej strony Notion. Zanim jednak za bardzo się podekscytujesz i zaczniesz integrować swoje kalendarze, musisz wiedzieć jedną rzecz.

Nawet po zintegrowaniu (a raczej osadzeniu) Kalendarza Google z obszarem roboczym Notion nie można wprowadzać zmian w kalendarzach w Notion. Dzieje się tak dlatego, że w procesie integracji obu usług zasadniczo robisz osadzenie Kalendarza Google w Notion, co tak naprawdę nie oznacza integracji i sposobu jej działania. W rezultacie kalendarze dodawane do Notion oferują uprawnienia tylko do przeglądania, uniemożliwiając modyfikowanie wpisów w Kalendarzu Google w Notion.

Na szczęście możesz modyfikować wydarzenia, harmonogramy i inne pozycje kalendarza w Kalendarzu Google — jak to zwykle robisz — i wyświetlać je w obszarze roboczym Notion. Jednak wciąż jest pewien haczyk: synchronizacja wpisów zajmuje trochę czasu, zanim zostanie uwzględniona w Notion. Dlatego może być konieczne odczekanie kilku sekund (w niektórych przypadkach minut), zanim zmiany wprowadzone w kalendarzu zostaną wyświetlone w Kalendarzu.

Jak zintegrować Kalendarz Google z Notion?

Jak wspomnieliśmy w poprzedniej sekcji, to, co myślisz o integracji Kalendarza Google z Notion, w rzeczywistości nie jest integracją. Przypomina to raczej osadzanie kalendarzy z Kalendarza Google w przestrzeni roboczej Notion, dzięki czemu zawsze będziesz na bieżąco z zaplanowanymi zadaniami i nadchodzącymi spotkaniami.

Kroki, aby osadzić Kalendarz Google w Notion

  1. Przejdź do Kalendarza Google i zaloguj się na swoje konto.
  2. Najedź kursorem na kalendarz, pod którym chcesz osadzić Moje kalendarze w lewej części i kliknij menu z trzema kropkami.
  3. Po kliknięciu menu zobaczysz kilka różnych opcji. Wybierać Ustawienia i udostępnianie stąd.
  4. Na Ustawienia kalendarza stronę, przewiń w dół do Uprawnienia dostępu sekcję i zaznacz pole wyboru obok Udostępnij publicznie. I w Ostrzeżenie wyskakujące okienko, kliknij OK.
  5. Następnie wybierz Zintegruj Kalendarz z menu po lewej stronie pod Ustawienia moich kalendarzy.
  6. Przewiń w dół do Zintegruj kalendarz sekcję i skopiuj adres URL pod Publiczny adres URL tego kalendarza.
  7. Teraz otwórz Notion i zaloguj się na swoje konto.
  8. Przejdź do obszaru roboczego (i strony), w której chcesz osadzić Kalendarz Google.
  9. W edytorze pojęć wpisz /embed. W wyskakującym okienku wybierz Umieść link i wklej skopiowany przed chwilą link do kalendarza.
  10. Wreszcie uderz Umieść link.

Po osadzeniu możesz zmienić kilka ustawień wizualnych kalendarza. Po pierwsze, możesz przeciągać szare paski wokół kalendarza, aby zwiększyć lub zmniejszyć jego rozmiar. Po drugie, możesz przełączać się między widokiem tygodnia i miesiąca, aby wyświetlić zaplanowane zadania. Co więcej, możesz kliknąć zakładkę Agenda obok widoku tygodnia i miesiąca, aby w jednym miejscu znaleźć wszystkie nadchodzące wydarzenia z kalendarza.

Czy mimo wszystko warto synchronizować Kalendarz Google z Notion?

Cóż, odpowiedź na to pytanie zależy od tego, co próbujesz osiągnąć poprzez integrację obu usług. Jeśli chcesz stworzyć w Notion przestrzeń roboczą, w której będziesz mógł mieć wszystkie aktualizacje i informacje związane z Twoim projektem w jednym miejscu, dzięki czemu Ty i członkowie Twojego zespołu będziecie zawsze na bieżąco z przebiegiem projektu, integrując Kalendarz Google z Notion ma absolutny sens.

Jeśli jednak integrujesz obie usługi, myśląc, że możesz zaplanować swoje projekty lub osobisty przepływ pracy i automatycznie dodawać zadania do swojego kalendarza w Notion, tak naprawdę nie możesz wiele zyskać na integracji. Zamiast tego lepszym wyborem byłoby w takim przypadku skorzystanie z innego rozwiązania do zarządzania projektami, które wspiera rzeczywistą integrację z funkcjonalnością odczytu i zapisu.

Table of Contents