Jak zweryfikować Tinder

Jeśli do tej pory oparłeś się pokusie zanurzenia palców w najbardziej płodnej i popularnej usłudze kojarzeń online, oklaskiwam cię. Tinder i jego wybuchowe pojawienie się na scenie randkowej były praktycznie nieuniknione, a ponieważ aplikacja rozrosła się i dodała nowe funkcje, wydaje się, że stała się więcej o ogromnej nazwie w każdym kręgu mediów społecznościowych, w których mieszkamy. W ubiegłym roku Tinder umożliwił „weryfikację” Twojego konta, nie wyjaśniając wiele o tym, jak to się dzieje. Ponieważ tak wielu użytkowników zawsze pyta o ten mały niebieski symbol, który czasami pojawia się (choć bardzo rzadko) w profilu Tindera, Appamatix jest gotowy podać szczegóły tej funkcji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy jest to coś, czym musisz się martwić, czy też coś, co powinieneś wziąć na pokład.

Jest coś do powiedzenia na temat dodania nowej funkcji, która nie ma oficjalnego „włączenia” dla milionów osób korzystających z konkretnej aplikacji, ale dokładnie to zrobiła Tinder dla swojej ogromnej internetowej usługi dobierania graczy na smartfony. W 2015 roku gigant randkowy dodał funkcję „weryfikacji”, która rzekomo informuje, że profil danej osoby jest w 100% uzasadniony, bez żadnych pytań.

Ale czekaj… to nie to Facebook połączenie jest dla?

Jak zweryfikować Tinder 1

Nie do końca, i to jest faktyczny powód, dla którego jest to tak istotna kwestia, o której można dziś mówić. Widzisz, funkcja „weryfikacji” Tindera nie jest przeznaczona dla każdego, kto korzysta z aplikacji, dlatego ten mały niebieski symbol jest praktycznie tylko mitem dla większości użytkowników. Idealnie będzie migrować reszcie z nas, ale na razie wydaje się, że pojawia się tylko na profilach znanych osobistości i rozpoznawalnych, popularnych osób publicznych. Aktualny znaczenie symbol jest precyzyjny, ponieważ jest to najlepszy dowód, jaki można w widoczny sposób uzyskać, że osoba w profilu jest tym, za kogo się podaje.

Jednakże, gdy aplikacja może pochwalić się dziesiątkami milionów użytkowników dziennie, czy nie wydaje się, że jest trochę odizolowana i, ośmielę się powiedzieć, bezużyteczna, aby przenieść ją do znanych osób i znanych osobistości?

Może, a może nie. Będzie wymagało głębszego spojrzenia na powód, dla którego istnieje, a także spekulacji na temat tego, dlaczego może to być bardzo ważna (i niezwykle przydatna) funkcja, gdy uda jej się spłynąć do reszty z nas.

Fałszywe profile w Tinderze

Jedna prosta dedukcja może dać nam podstawę do tego krótkiego badania: jeśli istnieje potrzeba weryfikacji legalność profilu Tinder osoby, to znaczy, że jest ich całkiem sporo nieślubny (czytaj: fałszywe) profile również tam. Teraz, jeśli spędziłeś w ogóle trochę czasu na Tinderze, wiesz bardzo dobrze, że usługa kojarzeń jest absolutnie zanieczyszczone z oszustami, fałszywymi profilami i kłamcami, którzy wydają się korzystać z tej usługi, aby skorzystać z osób, które próbują z niej skorzystać, aby znaleźć romans.

fałszywe konto Tinder

To naprawdę nie jest tajemnica, a na pewno nie jest tajemnicą dla programistów Tindera, którzy wydają się być trochę zalotni w tym, jak sobie z tym poradzić.

Duża popularność Tindera wynika z tego, jak bardzo jest otwarty w porównaniu z innymi witrynami i usługami kojarzeń. Podczas gdy inni będą wymagać wypełnienia długiego kwestionariusza i dokonania zakupu w strukturze cenowej, Tinder wymaga jedynie połączenia konta z aktywnym Facebook profil i odpowiedz na kilka bardzo ogólnych pytań. Po spełnieniu tych kilku wymagań będziesz mieć dostęp do wszystkich funkcji dostępnych w bezpłatnej wersji aplikacji (i jest ich wiele.) Ta łatwość dostępu wprowadziła miliony ludzi na scenę randkową online, ale ma sprawiło też, że jest to wyjątkowo popularne miejsce do przeprowadzania oszustw i phishingu.

Nie jest trudno przeprowadzić oszustwo na Tinderze, a to jest problem. Ponieważ aplikacja randkowa opiera się tak bardzo na informacjach dostarczonych przez Facebook, możliwe jest stworzenie zupełnie nowego Facebook profil, przesyłaj zdjęcia innej osoby i połącz je z kontem Tinder, abyś mógł skutecznie udawać być ta osoba. (Note: jest to w rzeczywistości kiepski sposób na oszustwo, ale jest to dobry sposób, aby wpaść w kłopoty z powodu oszustwa.) Nie jest wymagane hackowanie, a raz Facebook konto jest założone, prawdopodobnie będzie pozostawać tak długo, jak długo nie robisz nic złego Facebook samo.

W związku z tym jest problem między poduszkami. Tinder nie może żądać masowych podróbek Facebook użytkownicy i Facebook nie może nadzorować tego, co nie dzieje się na jego platformie. Z pewnością istnieje jakiś legalny środek robi pozwalają obu stronom podjąć działania przeciwko nieuczciwym profilom i kontom, ale w oparciu o liczbę oszustw, botów i prób phishingowych napotykanych przez wielu użytkowników Tindera, to nie wystarczy.

Dlatego dochodzimy do weryfikacji Tindera.

Tinder Zweryfikowano

Weryfikacja w mediach społecznościowych nie jest szczególnie nową koncepcją i szkoda, że ​​Tinder nie jest w stanie szybciej podjąć tego wysiłku. Procedury weryfikacji i powiadomienia są dostępne w dniu Twitter przez dość długi czas i stanowi świetny punkt odniesienia dla tego, jak dobrze system może działać.

Pokazuje także jak ograniczony system jest, ponieważ Twitter weryfikacja dociera również do wybitnych osób publicznych, celebrytów i artystów prawie wyłącznie, nie pozostawiając zwykłym użytkownikom możliwości oznaczenia siebie jako „legalnych” lub „zweryfikowanych”. Nasuwa się pytanie, czy kiedykolwiek zobaczymy wprowadzenie do bazy użytkowników w ogóle, lub jeśli system pozostanie zdegradowany do osobowości „większych niż życie”, które większość ludzi rozpozna na widoku.

Po wszystkim, nie ma możliwości, aby zostać zweryfikowanym przez Tinder, a nawet poprosić o to.

Obecnie, pomimo zapewnień, że system weryfikacji się rozprzestrzenia, znaki wskazują, że zwykli użytkownicy nigdy nie mają dostępu do tej konkretnej funkcji. W kilku wywiadach, dyrektor generalny Tinder wyraźnie powiedział, że system jest dostępny dla osób, które zwykle tego nie robią mieć osobisty Facebook strona, która nie jest mocno zamknięta. Dzięki weryfikacji Tinder te gwiazdy i inne znane osobistości mogą się znaleźć i od razu wiedzieć, czy sięgają po prawdziwą ofertę, czy fałszywe konto.

To trochę kłótnia, ale niekoniecznie są to złe wieści (a jednocześnie niekoniecznie dobry wiadomości.) W rzeczywistości są to stosunkowo stare wiadomości, ponieważ funkcja ta została wprowadzona po raz pierwszy w 2015 r. Najbardziej jednak świadczy to, że weryfikacja nie została wprowadzona w celu włączenia większej liczby grup lub osób niż wcześniej. pierwotnie przeznaczony dla.

Jak mogę zostać zweryfikowanym Tinderem?

Choć może się to wydawać śmieszne, jedynym skutecznym i skutecznym sposobem, aby zostać „zweryfikowanym przez Tindera”, jest zdobycie nadzwyczajnego bogactwa lub sławy. Tak, ja też się z tego śmieję.

Tymczasem najbardziej przydatne jest ponowne przemyślenie sposobu, w jaki patrzymy na tę konkretną funkcję aplikacji i jaki ma to wpłynąć na bieżące problemy związane z usługą. Fałszywe konta, phishing i oszustwa poważny problemy z Tinderem, ale chociaż funkcja weryfikacji Tindera jest stycznie związana z tymi problemami, prawdopodobnie źle jest traktować to jako potencjalne rozwiązanie.

Wyobraź sobie logistykę: Tinder ma setki milionów użytkowników, a ponad dziesięć milionów najwyraźniej ma dostęp do usługi każdego dnia. Możesz usunąć część tego jako botów i oszustów, ale zdecydowana większość to prawdziwi ludzie, którzy korzystają z usługi zgodnie z jej przeznaczeniem. Jeśli potrafisz zrozumieć, ile to jest osób, wyobraź sobie, ile wysiłku i dokładnych badań wymagałoby przesłanie weryfikacji każdemu z nich.

To dość duże przedsięwzięcie, prawda? Wyobrażam sobie, że w najmniejszym stopniu nie jest możliwe zatrudnienie programistów do wykonywania tego rodzaju pracy na skalę, jakiej potrzebowałby Tinder, a na pewno nie można tego zautomatyzować; automatyczna weryfikacja sprawi, że ten mały niebieski symbol stanie się nieważny, ponieważ oszuści i programiści botów znajdą sposoby na skorzystanie z tego procesu.

Możliwe rozwiązanie? Skorzystaj z już dostępnej płatnej subskrypcji Tinder Plus i uruchom weryfikację swoich subskrybentów. Czy poradziłby sobie z normalnymi użytkownikami Tindera? Absolutnie nie, ale to by dodają znacznie więcej wartości do usługi subskrypcji, której obecnie brakuje dodatkowych funkcji.

Odpowiedź na pytanie typu „Jak mogę zostać zweryfikowanym przez Tindera” nigdy nie jest przyjemna, mówiąc „Nie”. Niestety, taka jest rzeczywistość tej konkretnej funkcji, ale cios przynajmniej złagodzi się, gdy uświadomimy sobie, że rzeczywiste sama funkcja nigdy nie została zaprojektowana z myślą o przeciętnym użytkowniku. Kiedy zważycie ten mały niebieski symbol w stosunku do ogromnej ilości darmowej usługi swatania, którą otrzymacie właśnie w przypadku pobierania i korzystania z aplikacji jest to niewielka różnica (ale nie usuwa plagi fałszywych profili z usługi Tindera).