Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zwiększyć bezpieczeństwo przechowywania w chmurze

W chmurze przechowywanie danych musi być zabezpieczone przed atakami cybernetycznymi. W tym artykule omówiono bezpieczeństwo chmury i sposoby podjęcia kroków w celu zabezpieczenia serwerów Cloud.

Zdefiniuj bezpieczeństwo przechowywania w chmurze

Bezpieczeństwo Internetu w chmurze to rozwiązanie outsourcingowe do przechowywania danych. Zamiast przechowywać dane na lokalnych dyskach twardych, użytkownicy przechowują dane na serwerach podłączonych do Internetu. Centra danych zarządzają tymi serwerami w celu zapewnienia bezpiecznego dostępu i dostępu do danych.

Firmy zwróciły się ku rozwiązaniom do przechowywania w chmurze, aby rozwiązać różnego rodzaju problemy. Małe firmy korzystają z chmury, aby obniżyć koszty. Za każdym razem, gdy uzyskujesz zdalny dostęp do zapisanych plików, w rzeczywistości uzyskujesz dostęp do chmury. Specjaliści IT wymyślili najlepszy sposób przechowywania wrażliwych danych w chmurze.

Informacje na temat bazy danych DBaaS w chmurze można znaleźć w połączonym artykule.

Rodzaje chmur: publiczna, prywatna, hybrydowa

Istnieją trzy modele przetwarzania w chmurze. Każdy z nich ma specyficzną kombinację zalet i wad. Oto krótki opis każdego z nich. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule Typy modeli przetwarzania w chmurze.

Chmura publiczna: Usługi te zapewniają dostęp i bezpieczeństwo. To zabezpieczenie jest odpowiednie dla danych nieustrukturyzowanych, takich jak pliki w folderach. Ten typ chmury publicznej nie zapewnia użytkownikom kontroli, ale jest opłacalną opcją.

Chmura prywatna: Chmura prywatna usługi są rozwiązaniami na miejscu. Użytkownicy mają nieograniczoną kontrolę nad systemem. Przechowywanie w chmurze prywatnej jest droższe. Dzieje się tak dlatego, że właściciel fizycznego sprzętu sam zarządza i konserwuje sprzęt.

CZYTAĆ:  Microsoft Dynamics: co to jest i jak Twoja firma może w pełni z niego skorzystać

Chmura hybrydowa: Wiele firm decyduje się na przechowywanie dużych plików w chmurze publicznej, a wrażliwych danych w chmurze prywatnej. To hybrydowe podejście zapewnia równowagę pomiędzy opłacalnością a personalizacją.

Rodzaje chmur

Jak bezpieczne jest przechowywanie w chmurze?

Wszystkie pliki przechowywane na bezpiecznych serwerach w chmurze będą miały zaawansowany poziom bezpieczeństwa. Poświadczeniem bezpieczeństwa, które zna większość użytkowników, jest hasło. Dostawcy zabezpieczeń przechowywania w chmurze zabezpieczają dane innymi metodami.

Niektóre z nich to:

Zaawansowane zapory ogniowe: Zapory ogniowe sprawdzają pakiety danych. Programy te następnie skanują zawartość pakietów pod kątem znanych zagrożeń bezpieczeństwa. Najprostszy przypadek polega na tym, że sprawdzają tylko dane źródłowe i docelowe. Zaawansowane weryfikacje potwierdzają zawartość paczki.

Wykrywanie włamań: Bezpieczny magazyn online może służyć wielu użytkownikom jednocześnie. Skuteczne systemy bezpieczeństwa w chmurze polegają na identyfikacji osoby próbującej się zalogować. Posiadanie wielu poziomów identyfikacji daje dostawcom pewność, że mogą powstrzymać intruzów przed zaatakowaniem pierwszej warstwy sieci.

Dziennik zdarzeń: Informacje o zdarzeniach pomagają analitykom bezpieczeństwa zrozumieć zagrożenia. Zestawy te rejestrują działania sieciowe. Analitycy wykorzystują te dane do dokumentowania zdarzeń sieciowych. Pomaga im to przewidywać luki w zabezpieczeniach i zapobiegać im.

Zapewnij bezpieczeństwo w chmurze Zapewnij bezpieczeństwo w chmurze

Wewnętrzne zapory ogniowe: Nie wszystkie konta powinny mieć pełny dostęp do danych przechowywanych w chmurze. Dzięki temu nawet zweryfikowane konto nie będzie miało pełnego dostępu. Ograniczanie bezpiecznego dostępu do chmury poprzez wbudowane zapory ogniowe zwiększa bezpieczeństwo.

Szyfrowanie: Szyfruje dane w celu ochrony przed nieautoryzowanymi użytkownikami. Jeśli atakujący ukradnie zaszyfrowany plik, nie będzie mógł uzyskać dostępu do jego informacji, chyba że będzie miał tajny klucz. W rezultacie dane są bezwartościowe dla każdego, kto nie ma klucza.

Bezpieczeństwo fizyczne: Centra danych w chmurze są bardzo bezpieczne. Autentyczne centra danych mają całodobowy nadzór, blokadę linii papilarnych i uzbrojoną ochronę. Te lokalizacje są bezpieczniejsze niż prawie każde centrum danych. Dostawcy rozwiązań chmurowych w różny sposób podchodzą do każdego z tych czynników. Na przykład niektóre systemy przechowywania w chmurze ukrywają klucze szyfrujące użytkownika przed innymi użytkownikami. Inni przekazują klucze szyfrujące swoim użytkownikom.

CZYTAĆ:  Projektowanie graficzne i amp; SEO: jak ze sobą współpracują

Pierwszorzędna infrastruktura chmurowa opiera się na stworzeniu idealnej równowagi pomiędzy dostępem i bezpieczeństwem. Czasami nawet jeśli ufasz użytkownikom, mogą oni przypadkowo przekazać klucze osobie nieupoważnionej. Korzystając z chmury, użytkownik ma obowiązek przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Istnieje wiele różnych sposobów tworzenia struktury bezpieczeństwa w chmurze.

Pochmurny Pochmurny

Zagrożenia bezpieczeństwa danych w chmurze

Naruszenia bezpieczeństwa rzadko są spowodowane słabą ochroną danych w chmurze. Ponad 40% naruszeń bezpieczeństwa danych wynika z błędu pracownika. Poprawa bezpieczeństwa użytkowników to jedno z najważniejszych zaleceń mających na celu dalsze zabezpieczenie przestrzeni dyskowej w chmurze. Na bezpieczeństwo użytkownika w systemie przechowywania w chmurze wpływa wiele czynników. Wiele z nich koncentruje się na szkoleniu personelu:

Uwierzytelnianie: Złe hasła są najczęstszą luką w zabezpieczeniach firm. Wielu pracowników zapisuje swoje hasła na papierze. Spowoduje to problem w systemie bezpieczeństwa. Uwierzytelnianie wieloskładnikowe może rozwiązać ten problem.

Świadomość: W pracy organizacyjnej cyberbezpieczeństwo jest najważniejsze. Pracownicy muszą wiedzieć, dlaczego bezpieczeństwo jest tak ważne i zostać przeszkoleni w zakresie świadomości bezpieczeństwa. Użytkownicy muszą wiedzieć, w jaki sposób systemy korporacyjne niszczą intruzów. Użytkownicy muszą zapewnić wspólne odpowiedzi na każdy rodzaj ataku.

Niebezpieczeństwa związane z danymi w chmurze Niebezpieczeństwa związane z danymi w chmurze

Wyłudzanie informacji Ochrona: Oszustwa typu phishing są najczęstszą formą cyberataku. Ataki te mają na celu złamanie adresu e-mail i hasła użytkownika. Osoby atakujące mogą następnie zalogować się do systemów komercyjnych, aby uzyskać dostęp do bardziej wrażliwych plików.

Symulacja ataku: Symulacja ataku na dane może pomóc pracownikom wykrywać ataki phishingowe i zapobiegać im. Ten typ obejmuje protokoły wykonywane w celu wykonania podejrzanej aktywności i przekazania użytkownikom informacji zwrotnej. Użytkownicy mogą także skrócić czas reakcji w przypadku rzeczywistego naruszenia.

Pomiar: Wyniki symulowanych ataków na dane powinny określić przyszłą wydajność. Jest to skuteczne, jeśli analitycy oceniają wyniki i znajdują sposoby na ich poprawę.

CZYTAĆ:  IMDb, największa baza filmów jest starsza niż Internet

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmokurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie mobilnePobieranie premium motywów WordPressbezpłatny kurs online