Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zwiększyć popularność bloga: 10 wskazówek, jak zwiększyć ruch na blogu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zwiększyć popularność bloga: 10 wskazówek, jak zwiększyć ruch na blogu

Stworzyłeś swojego bloga; teraz nadszedł czas, aby zwiększyć grono odbiorców! W tym poście dowiesz się, jak zwiększyć popularność swojego bloga, aby zwiększyć liczbę osób czytających i udostępniających Twoje artykuły.

Zdjęcie: Carlos Muza na Unsplash

Zwiększenie ruchu odwiedzających to jedno z głównych wyzwań stojących przed nowymi blogerami. Gdy już zyskasz przyczepność dzięki swoim treściom i zdobędziesz lojalnych fanów, zwiększenie zaangażowania odbiorców stanie się większym wyzwaniem.

Utrzymanie wysokiego poziomu aktywności dla większości nowych blogerów może być bardzo trudne. Pierwsze kilka tygodni wypełnione jest wyszukiwaniem słów kluczowych i pisaniem oryginalnych treści, które czytelnicy prawdopodobnie uznają za przydatne. Wraz ze wzrostem popularności witryny rośnie także liczba linków zwrotnych i kont w mediach społecznościowych prowadzących do niej z innych blogów. Jednak rosnąca popularność blogów nie jest czymś, co dzieje się z dnia na dzień. Konsekwentne tworzenie wysokiej jakości treści wymaga czasu i wysiłku. Jak zatem zwiększyć popularność bloga? Czytaj dalej, aby poznać kilka wskazówek.

Jak zwiększyć popularność bloga

Na pytanie, jak zwiększyć popularność bloga, nie ma jednej odpowiedzi. Jednak połączenie wysokiej jakości treści, istotnej i wciągającej tematyki, silnej osobowości autora i regularnych aktualizacji może pomóc zwiększyć szanse na sukces bloga.

Ponadto pomocne może być również promowanie bloga w mediach społecznościowych i innych kanałach oraz korzystanie z narzędzi takich jak Google AdWords w celu dotarcia do szerszego grona odbiorców. Wreszcie, publikowanie gości na innych blogach lub uczestnictwo w społecznościach internetowych związanych z Twoją niszą może pomóc w zwiększeniu widoczności Twojego bloga.

Jak sprawić, by Twój blog był bardziej widoczny w Internecie?

Nikt nie chce zgubić się w morzu podobnych blogów. Jeśli chcesz zwiększyć widoczność swojego bloga w Internecie, musisz dołożyć wszelkich starań, aby więcej osób przyszło i przeczytało Twoje treści.

Można to zrobić na kilka różnych sposobów:

  • Upewnij się, że Twoja witryna jest dostosowana do urządzeń mobilnych.
  • Dodaj ikony mediów społecznościowych i linki do swoich postów na blogu.
  • Napisz post gościnny na innym blogu.
  • Wyjdź i rozpowszechniaj informacje w niszowych społecznościach i forach!
  • Tweetnij, udostępnij dalej Facebooki dotrzyj do wpływowych osób, które byłyby zainteresowane udostępnieniem Twoich treści!

1. Optymalizuj pod kątem urządzeń mobilnych

Zdjęcie: Caspar Camille Rubin na Unsplash

Jakiś średnia 54.4% ludzi przeglądać treści na swoich urządzeniach mobilnych. Nawet Google przedkłada indeksowanie robotów Google na urządzenia mobilne nad indeksowanie komputerów stacjonarnych. To świat indeksowania zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych. Dzieje się tak dlatego, że ludzie częściej korzystają z urządzeń mobilnych i preferują wygodę, jaką jest posiadanie dostępu do treści w dowolnym momencie.

Jak zatem zoptymalizować witrynę pod kątem urządzeń mobilnych? Cóż, po pierwsze, powinieneś ułatwić ludziom czytanie Twoich postów na blogu na urządzeniu mobilnym za pomocą responsywnego projektu lub responsywnej witryny internetowej. Dodatkowo możesz wdrożyć funkcje takie jak przyciski udostępniania, aby skierować ruch z powrotem do postów na blogu z innych kont w mediach społecznościowych.

2. Optymalizuj pod kątem słów kluczowych

Możesz mieć wszystkie potrzebne informacje, ale jeśli nie zastosujesz odpowiednich technik SEO i słów kluczowych, Google natychmiast przeoczy Twoją treść. Im dalej w tył zostanie zepchnięty Twój blog, tym niższa będzie Twoja popularność.

Czas na badanie słów kluczowych jest przed rozpoczęciem blogowania. Zapobiegnie to pisaniu na temat, który nikogo nie zainteresuje. Będziesz chciał skorzystać z narzędzi takich jak Google Trends Lub Planer słów kluczowych Google aby dowiedzieć się, jakie słowa kluczowe są obecnie popularne i zbadać ich liczbę wyszukiwań. Można wtedy zrozumieć, jak duże jest zainteresowanie danym tematem i zdecydować, czy warto poświęcić czas na blogowanie na ten temat.

Jeśli nie wiesz, które słowa kluczowe najlepiej sprawdzają się w przypadku Twojej usługi, możesz skorzystać z niektórych usługi marketingu cyfrowego. Będą mieli wszystkie niezbędne narzędzia, aby zapewnić użycie wszystkich odpowiednich słów kluczowych.

3. Optymalizuj pod kątem zaangażowania w mediach społecznościowych

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie popularności bloga jest zwiększenie zaangażowania w mediach społecznościowych. Średnio 80% mieszkańców Stanów Zjednoczonych mieć profil w mediach społecznościowych – jeśli więc jest jakieś miejsce, z którego można generować ruch, są to media społecznościowe.

Niezależnie od tego, czy masz Twitter konto, A Facebook konto lub Instagram konto, tam też powinieneś udostępniać swoje posty. Upewnij się, że Twoje treści można udostępniać, aby dotrzeć poza listę subskrybentów.

Jednym ze sposobów zwiększenia zaangażowania w mediach społecznościowych jest umieszczenie przycisków udostępniania u góry, u dołu lub z boku treści. Ułatwia to czytelnikom udostępnianie Twoich treści na własnych platformach mediów społecznościowych.

Innym świetnym sposobem na zwiększenie zaangażowania w mediach społecznościowych jest używanie odpowiednich hashtagów dla swoich treści i postów na blogu. Najlepiej byłoby, gdybyś użył tych hashtagów w opisie swojego wpisu oraz w komentarzach na innych blogach lub profilach w mediach społecznościowych, które je udostępniają.

Możesz także użyć automatycznego harmonogramu, aby publikować treści kilka razy dziennie. Dzięki temu Twoje treści zobaczą szersi odbiorcy. Jeśli będziesz regularnie publikować wysokiej jakości treści, zobaczysz, że popularność Twojego bloga stanie się znacznie większa!

4. Napisz świetne nagłówki

Zdjęcie: AbsolutVision na Unsplash

To zajmuje się 3 sekundy, aby ktoś mógł zdecydować, czy chce czytać Twój blog, czy nie – a duża część tej decyzji wynika z nagłówka. Tekst w nim musi wywołać reakcję emocjonalną – zaintrygować, ale nie zdradzać za dużo. Musi pokazywać wartość czytelnikowi, nie pozbawiając go jednocześnie celu czytania samego bloga. Upewnij się, że jest to chwytliwy tytuł, ponieważ nudny najprawdopodobniej zostanie zignorowany.

Jednak treść jest również niezwykle ważna. Czytelnicy oczekują świetnej treści, gdy klikną nagłówek obiecujący coś niesamowitego. Jeśli nie możesz dostarczyć, będą rozczarowani i prawdopodobnie nie wrócą. Najważniejszym czynnikiem wpisu na blogu jest tytuł, ale treść musi być również dobra, jeśli chcesz, aby czytelnicy wracali po więcej.

5. Dołącz do swojego bloga wspaniałe obrazy

Ludzie chętniej klikają post na blogu ze świetnymi obrazami. Obrazy mogą pomóc poprawić przejrzystość treści i sprawić, że będą wyglądać bardziej estetycznie. Jeśli używasz obrazów w swoich postach na blogu, upewnij się, że mają one wysoką rozdzielczość (co najmniej 1000 pikseli) i odpowiadają treści artykułu. Jest to ważne, ponieważ jeśli widzowie nie zrozumieją, co chcesz przekazać, odrzucą artykuł, zamiast pozostać w nim przez kilka minut.

Celem wykorzystania obrazów w postach na blogu jest nie tylko zwiększenie ruchu, ale także zwiększenie zaangażowania. Upewnij się więc, że Twoje zdjęcia są wystarczająco duże i trafne, aby ludzie, którzy je zobaczą, poczuli potrzebę dalszego czytania!

Świetne obrazy do swoich postów na blogu możesz pozyskać z bezpłatnych witryn ze zdjęciami, takich jak Unsplash i Pexels. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że znajdziesz wysokiej jakości obrazy, które będą uzupełniać Twoją treść, nie naruszając ograniczeń praw autorskich.

6. Zachowaj świeżość treści, aktualizując istniejące posty na blogu

Bardzo ważne jest, aby Twoje treści były aktualne i aktualne. To nie tylko świetny sposób, aby zapewnić czytelnikom maksymalne wykorzystanie Twojego bloga, ale także pomóc Twojemu blogowi uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Pamiętaj, że ludzie chcą znajdować nowe treści na blogach, które już czytają. Aby pomóc w zwiększeniu popularności bloga, aktualizuj starsze posty odpowiednią i interesującą treścią związaną z tematyką bloga lub odbiorcami.

Na przykład, jeśli piszesz na konkretny temat, np. produkty do pielęgnacji skóry, możesz zadawać pytania dotyczące pielęgnacji skóry w swoim poście na blogu. Możesz także zaktualizować stare posty o informacje o nowych produktach lub usługach związanych z niszą Twojego bloga. W ten sposób czytelnicy będą wiedzieć, co nowego na Twojej stronie i wrócą po więcej!

7. Promuj ważne posty za pomocą linków wewnętrznych

Jedną z pierwszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć popularność bloga, jest utworzenie serii postów z dużą ilością linków. Gdy post na blogu zawiera linki wewnętrzne, czytelnicy chętniej udostępniają go swoim znajomym. Nie umieszczaj też w swoich postach bezpośrednich linków. Czytelnicy muszą być w stanie znaleźć następną stronę historii lub następny krok w ćwiczeniu.

Na przykład zamiast umieszczać w swoim poście link „To jest część pierwsza”, możesz powiedzieć: „To jest część pierwsza. Przejdź tutaj, aby obejrzeć część drugą.

Linki wewnętrzne pomogą Google lepiej indeksować i indeksować Twoją treść, a także mogą pomóc w zwiększeniu rankingu strony dla docelowych słów kluczowych. Możesz znaleźć strony, na których możesz dodać linki wewnętrzne do korzystania z witryny: operator wyszukiwania w Google. Przykładowo, jeśli chcę dodać linki wewnętrzne do naszego poradnika o rozszerzeniach Google Chrome, będę szukać tego w Google:

site:techpp.com „rozszerzenia Chrome”

Następnie przejrzę każdą z tych stron i dodam linki wewnętrzne do strony docelowej z odpowiednim tekstem zakotwiczenia.

8. Dołącz do społeczności niszowych

Społeczności niszowe to internetowe grupy osób o podobnych poglądach, które mają wspólne zainteresowania. Istnieją na przykład społeczności dla entuzjastów fotografii, miłośników psów, a nawet fanów Harry’ego Pottera.

Jeśli chodzi o blogowanie, dołączenie do niszowej społeczności może pomóc w rozwoju bloga na dwa sposoby. Po pierwsze, zapewnia wbudowaną grupę potencjalnych czytelników zainteresowanych tym samym tematem co Ty. Po drugie, pomaga budować relacje z innymi blogerami i wpływowymi osobami w Twojej przestrzeni.

Aby znaleźć niszowe społeczności skupiające się na Twoim temacie, po prostu przeprowadź wyszukiwanie w Google lub na platformach mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitteri Reddita. Gdy znajdziesz kilka grup, które wyglądają obiecująco, przedstaw się i zacznij brać udział w dyskusjach. Zostaw komentarz, zadawaj pytania i weź udział w rozmowie bez promowania swoich treści. Celem jest zapoznanie się ze społecznością oraz budowanie zaufania i relacji.

Gdy już uznasz się za członka społeczności, możesz od czasu do czasu udostępniać swoje treści. Tylko pamiętaj, żeby nie przesadzić – nikt nie lubi spamerów!

9. Zbuduj listę e-mailową

E-mail umożliwia komunikację z fanami w dowolnym momencie. Możesz zbudować listę osób, które subskrybują Twoje aktualizacje e-mailowe. To najskuteczniejszy sposób na zwiększenie popularności i ruchu na blogu: wysyłaj codzienne aktualizacje wszystkich treści, a następnie zachęcaj ludzi do dołączenia do listy e-mailowej.

Pomogłoby, gdybyś miał odbiorców chętnych do podjęcia działań, a nie wszystkich na liście. Ważne jest, aby wyeliminować tych, którzy nie chcą lub nie potrzebują tego, co masz do zaoferowania, ponieważ jest to konieczne tylko dla właściwych osób! Twoja lista e-mailowa będzie Twoim głównym źródłem ruchu.

10. Korzystaj z płatnego wyszukiwania i reklam społecznościowych

Płatne wyszukiwanie i reklamy w mediach społecznościowych to świetne sposoby na zwiększenie ruchu na swoim blogu. Reklamy te pozwalają łatwo dotrzeć do treści, które najbardziej interesują Twoich odbiorców.

Dzięki płatnemu wyszukiwaniu możesz zawęzić liczbę słów kluczowych używanych przez użytkowników, aby znaleźć Twojego bloga, a następnie skierować do nich trafniejsze reklamy. Może to pomóc w zwiększeniu współczynników konwersji, co zwiększa przychody. Płatne wyszukiwanie zapewnia również doskonałą okazję do budowania marki, ponieważ docierasz do osób, które już szukają czegoś związanego z Twoją firmą lub tematem.

Dzięki reklamom społecznościowym możesz wykorzystać siłę wpływowych osób, aby kierować reklamy bezpośrednio do osób, które są już zainteresowane Twoją niszą. Osobami wpływowymi może być dowolna osoba – indywidualni blogerzy, gwiazdy, a nawet same marki.

Możesz wykorzystać reklamę społecznościową, aby Twoja marka została zauważona przez nowych odbiorców, znajdując wpływowe osoby, które mają podobne zainteresowania do Twoich, a następnie promując swoje treści poprzez umieszczanie reklam na ich stronach internetowych lub kontach w mediach społecznościowych.

Konkluzja

Zwiększanie popularności Twojego bloga jest mniej więcej kwestią strategii. Musisz napisać treść, która przemówi do odbiorców, a następnie użyć odpowiednich mediów i strategii, aby zwiększyć ruch. Gdy zaczniesz generować ruch, wyszukiwarka rozpozna Cię jako osobę wartościową. Nie ignoruj ​​​​złożonego charakteru (lub efektu kuli śnieżnej) niezmiennie dobrej jakości treści w połączeniu z SEO i SMO.

Table of Contents