Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zwiększyć produktywność marketingową swojej agencji

Jak zwiększyć produktywność marketingową swojej agencji

SZYBKIE PODSUMOWANIE:

Produktywność marketingu mierzy skuteczność agencji w osiąganiu jej głównego celu: zwiększania przychodów klientów i potencjalnych klientów. Obejmuje ocenę efektywności organizacji pod kątem ROI konkretnej kampanii, kładąc nacisk na wyniki ponad wyniki. Patrząc na produktywność agencji marketingowych, liderzy identyfikują obszary zmarnowanego wysiłku i kierują uwagę na strategie, które poprawiają zyski klientów.

Typowy dzień w Twojej agencji marketingowej nigdy nie wygląda tak samo. W jednej chwili Twoje zespoły sprawdzają e-maile i rozmawiają przez telefon z potencjalnym klientem, a w następnej analizują dane, aby zoptymalizować strategię kampanii lub kręcą wideo na TikToku.

Nie trzeba dodawać, że możliwość płynnego przełączania się między zadaniami jest kluczem do poprawy produktywności marketingowej Twojej agencji. Ale czy wiesz, że przeciętny marketer nadal wydaje 16 godzin tygodniowo przy rutynowych i powtarzalnych zadaniach?

Kiedy czas to pieniądz, należy się zastanowić, dlaczego agencje marketingowe wciąż spędzają jedną trzecią swojego czasu na pracy niepodlegającej rozliczeniu.

W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie śledzić produktywność marketingową, aby poprawić wyniki swojej agencji dzięki usprawnionemu podejściu zorientowanemu na wyniki.

Co to jest produktywność marketingowa

Produktywność marketingu nie polega na tym, aby wyciągnąć więcej z pracowników. Chodzi o zrobienie tego, co należy zrobić, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Nawet jeśli oznacza to robienie mniej.

Jest to miara skuteczności Twojej agencji w wykonywaniu tego, co powinna. Zwykle oznacza to zwiększenie przychodów i potencjalnych klientów (i Twojej agencji).

Koncepcja produktywności marketingowej spływa z poziomu organizacyjnego (czy mądrze wykorzystujemy nasz czas?) aż do wydajności kampanii (jaki jest nasz zwrot z inwestycji w reklamy na Facebooku?).

Aby Twoje zespoły mogły efektywniej spędzać czas i skutecznie poprawiać swoją produktywność (i identyfikować ukrytych czynników wpływających na produktywność), muszą zrozumieć, czy ich wysiłek przekłada się na wyniki w postaci zysków klienta, poprzez pomiar:

Odpowiadając na te pytania, Twoje zespoły wyraźnie zobaczą, na co włożono dodatkowy wysiłek i czy było to warte uzyskanych wyników.

Jak śledzić swoją produktywność marketingową

Śledzenie produktywności marketingu może być dość szczegółowe. Jak zatem śledzić metryki w skalowalny sposób dla każdego klienta?

Wiele wskaźników produktywności marketingu, które zobaczymy, można łatwo śledzić za pomocą narzędzi do automatyzacji marketingu, szczególnie w celu pomiaru produktywności kampanii marketingowych indywidualnego klienta.

Wskazówka agencji: Zautomatyzuj proces odzyskiwania danych, aby odzyskać niezliczone godziny spędzone na przemieszczaniu się między platformami.

SimplyTrends integruje się z Ponad 80 kanałów marketingowychgromadząc wszystkie KPI Twoich klientów w jednym miejscu. Wypróbuj SimplyTrends za darmo przez 14 dni!

Pomiar wskaźników produktywności marketingu

Wskaźniki produktywności marketingu pomagają obiektywnie odpowiedzieć na pytania takie jak:

  • Czy jesteśmy na dobrej drodze do dostarczyć zwrot z inwestycji moi klienci chcą w tym kwartale?

  • Czy przynosimy wystarczająco dużo wysokiej jakości leady aby nadążać za naszymi celami konwersji?

  • Czy kampania reklamowa mojego klienta na Facebooku zyskuje wystarczającą siłę oddziaływania? uzasadnić zwiększenie budżetu?

  • Czy skupiamy czas i uwagę na czynnościach, które będą osiągaj najlepsze wyniki?

Podstawowe elementy wskaźników produktywności marketingu

  1. Metryki wejściowe

  2. Metryki jakości

  3. Metryki wyjściowe

  4. Metryki kosztów

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym KPI.

1. Metryki wejściowe

Nad tym właśnie pracuje Twoja agencja i obejmuje tworzenie treści do artykułów na blogu i kampanii reklamowych – do tego zakresu zalicza się nawet czas potrzebny na wysłanie e-maila lub udzielenie odpowiedzi na pytania klientów.

  • Treść – posty na blogu, kreacje reklamowe, filmy, zasoby, podcasty itp.

  • Ruch internetowy – płatne, bezpośrednie, organiczne i z polecenia.

  • Linki zwrotne

  • Kampanie reklamowe – zarówno w trybie online, jak i offline

  • Wyświetlenia strony – do ilu oczu docierają Twoje treści w każdym kanale

  • Czas poświęcony na działania marketingowe – odpowiadanie na maile i telefony

2. Metryki jakości

Są to cele, które próbujesz śledzić i zazwyczaj są to kluczowe wskaźniki wydajności, takie jak wskaźniki konwersji, współczynniki zaangażowania i wartość życiowa klienta (CLV).

  • Ranking organiczny

  • Zaręczyny – „kliknij, aby połączyć”, rejestracje e-mailowe itp.

  • Wartość życiowa klienta – czy przewody są jakiejś jakości?

  • Metryki konwersji – Współczynnik konwersji odwiedzających

3. Metryki wyjściowe

Są to rezultaty powiązane z celami Twojej agencji. Jakie rezultaty osiągnięto dzięki Twojemu wkładowi? Na przykład, jeśli Twoim celem było napisanie 5 postów na blogu na potrzeby kampanii SEO klienta, ile udało Ci się napisać?

  • Wskazówki – ilu potencjalnych klientów pozyskałeś?

  • Przychody ze sprzedaży – roczny dochód powtarzalny (ARR) lub miesięczny dochód powtarzalny (MRR)

  • Zwrot z inwestycji – Czy było warto?

  • ROAS – Przychód podzielony przez koszt reklamy

  • Udział głosu – ile uwagi przyciągasz w swojej niszy

4. Wskaźniki kosztów

Odnoszą się one do kosztów finansowych osiągniętych wskaźników wyjściowych, od ogólnego budżetu marketingowego po wynagrodzenia personelu, a nawet tak szczegółowe, jak koszt pozyskania klienta (CAC) w ramach konkretnej kampanii reklamowej.

  • Koszty pozyskania klienta (CAC)

  • Wydatki na reklamę

  • Koszt narzędzi i usług – przestrzeń biurowa, oprogramowanie, outsourcing talentów itp.

  • Współczynnik K – jaki jest poziom żywotności lub wskaźnik poleceń ustnych? (# zaproszeń / # konwersji)

  • Personel – ilu członków zespołu potrzeba do realizacji wyników klienta

6 typowych błędów i rozwiązań związanych z produktywnością marketingową

Jak wspomnieliśmy powyżej, agencje marketingowe odnoszące największe sukcesy już mierzą wskaźniki produktywności marketingowej w kampaniach swoich klientów – ROI, ROAS i tak dalej. Ale sposób, w jaki organizują swoje przepływy pracy, aby zaoszczędzić czas i wysiłek w celu dostarczenia powyższych wyników, to inna sprawa.

Błąd nr 1: Pomiar produktywności po zakończeniu działania

Produktywność ma znaczenie podczas prowadzenia kampanii, zarządzania agencją lub wykonywania codziennych zadań. Śledzi, jak radzisz sobie z celami, gdy próbujesz je osiągnąć. Po co więc późno przychodzić do gry i mierzyć zbyt późno?

Na przykład Twój zespół może być zajęty realizacją istotnej strategii marketingu treści, aby poprawić organiczne rankingi Twojego klienta. Jeśli jednak nie monitorujesz ruchu organicznego, rankingów słów kluczowych, uprawnień domenowych i innych czynników, skąd możesz wiedzieć, że Twój zespół tworzy treści odpowiednie do osiągnięcia Twoich celów?

Chociaż korzyści z SEO mogą pojawić się po pewnym czasie, istnieją wczesne wskaźniki sukcesu, które należy na bieżąco śledzić, aby mieć pewność, że czas i wysiłki Twojej agencji są przeznaczane na właściwe działania.

Czekanie z pomiarem efektywności do zakończenia działania może oznaczać, że Twoja agencja przegapi możliwości optymalizacji. Dużo trudniej jest też spojrzeć wstecz na to, co zostało zrobione i oszacować, ile czasu i wysiłku to kosztowało.

Rozwiązanie: Zintegruj śledzenie celów z danymi kampanii

Śledzenie niestandardowych celów jest istotną częścią raportowania klientów i zarządzania wewnętrznego. Dzięki temu wyniki Twojego zespołu są na pierwszym planie, co pozwala na bieżąco dostosowywać kampanie i osiągać założone cele na bieżąco.

Po stronie klienta pozwala pokazać, jak powalasz jego cele i osiągasz większe wyżyny.

Błąd nr 2: Wiara, że ​​Twój wynik jest równy Twojemu wkładowi

Jesteś agencją marketingową, a nie firmą inżynieryjną. A jeśli chodzi o marketing, chodzi o jakość, a nie ilość.

O ile kampanie PPC Twojego klienta nie są znacząco ograniczone limitami budżetowymi, samo podwojenie wydatków na reklamę PPC nie spowoduje natychmiastowego podwojenia liczby potencjalnych klientów ani sprzedaży. Ważne jest, aby zrozumieć, które kampanie i działania poruszają igłę, które mają możliwość skalowania i które osiągnęły już maksymalną wydajność.

To samo można powiedzieć o mediach społecznościowych. Jeśli kanały Twojego klienta generują przychody za pośrednictwem postów na Facebooku, nierozsądnym jest założenie, że po prostu podwajając częstotliwość publikowania, możesz podwoić przychody z tego kanału.

Rozwiązanie: poświęć czas na to, co przynosi rezultaty

Będąc agencją nastawioną na wyniki, koncentrujesz się na raportowaniu wyłącznie wskaźników KPI, które przesuwają igłę we właściwym kierunku dla Twoich klientów i przyczyniają się do ich ogólnego sukcesu. Śledzenie wskaźników marketingowych pomoże Ci wykryć obszary potrzeb i odpowiednio je zoptymalizować.

Co napędza przychody Twojej agencji? Przychody klienta. Pamiętaj o tym, gdy następnym razem Twoi klienci zapytają o swoje próżne wskaźniki.

Błąd nr 3: Ręczne raportowanie wskaźników marketingowych

Dawno minęły czasy ręcznych arkuszy kalkulacyjnych i Google Data Studio (obecnie Looker Studio). Żyjemy w epoce dużych zbiorów danych i jest to po prostu za dużo, aby jedna agencja mogła sobie z tym poradzić ręcznie. Zbyt wiele błędów ludzkich i zbyt wiele płatnych godzin traci się na tym, co komputer może zautomatyzować.

Weźmy scenariusz agencji z 20 klientami, która wysyła miesięczne raporty:

Jeśli spędzają łącznie 3,5 godziny miesięcznie na klienta na tworzeniu raportów, oznacza to 70 godzin miesięcznie lub 700 godzin rocznie. W przypadku agencji z 60 klientami koszt raportowania klientów byłby równy kosztowi pracownika zatrudnionego na pełny etat!

To dużo jak na zadanie niepodlegające rozliczeniu.

Rozwiązanie: zautomatyzuj pobieranie danych

Aby skalować swoją agencję, musisz albo delegować powtarzalne zadania, albo je zautomatyzować. Jeśli chodzi o raportowanie klientów, agencje nie mogą ryzykować błędu ludzkiego ani wykorzystywać swoich najlepszych umiejętności do ręcznego pobierania danych i kopiowania ich wklejania do arkuszy kalkulacyjnych. Zautomatyzowane raportowanie znacznie zmniejsza koszty raportowania.

Koncentrując swój talent na optymalizacji kampanii zamiast na raportowaniu, zwiększasz produktywność marketingu, osiągając lepsze wyniki oparte na danych.

Błąd nr 4: Mikrozarządzanie zespołami

Nikt nie lubi wścibskich ludzi. Jeśli więc Twoja agencja nie ma łatwego sposobu przydzielania zadań i nie ma pewności, że wszyscy wykonają swoją pracę, menedżerowie Twojej agencji będą tracić czas na śledzenie zadań wszystkich osób.

Rozwiązanie: zintegruj przydziały zadań ze swoim oprogramowaniem analitycznym

Dbaj o odpowiedzialność swoich zespołów, integrując przydziały zadań z platformą raportowania klientów. Gdy zadania są ściśle powiązane z wynikami marketingowymi, Twoje zespoły będą bardziej zmotywowane do działania i będą wiedziały dokładnie, co robić!

Przydzielaj zadania bezpośrednio z platformy raportowania klienta! Wypróbuj SimplyTrends bezpłatnie przez 14 dni.

Błąd nr 5: Tworzenie niepotrzebnych wąskich gardeł

Nie ma nic gorszego niż powstrzymywanie skądinąd produktywnego zespołu przed wykonaniem wyników tylko po to, aby poczekać na zgodę liderów zespołów. Może to być w porządku podczas wstępnego szkolenia menedżerów najwyższego szczebla, ale z biegiem czasu praca ma tendencję do kumulowania się i odbierania liderom wykonującym swoją pracę: przewodzeniu.

Rozwiązanie: Utwórz marketingowe SOP i listy kontrolne

Marketingowe SOP (standardowe procedury operacyjne) są kluczem do skrócenia czasu potrzebnego na przekwalifikowanie nowego personelu, utrzymanie właściwej ścieżki działania i pamiętanie, jak robić wszystko dobrze, konsekwentnie, aby ograniczyć błędy. Ponadto wdrażanie nowych pracowników staje się prostsze i szybciej nabywają nowe umiejętności.

Oto niektóre standardowe procedury operacyjne i listy kontrolne dotyczące marketingu dla agencji:

Pamiętaj, że ludzie – i marketerzy – wykonują swoją pracę lepiej, gdy lubią to, co robią. Zmniejszenie liczby zadań, których członkowie zespołu nie lubią, aby mieć więcej czasu na robienie tego, co sprawia im przyjemność, nie tylko zwiększy produktywność marketingową Twojej agencji, ale także poprawi kulturę i morale agencji.

Kiedy Twoje zespoły są zadowolone, Twoja agencja może lepiej zatrzymać talenty, zaoszczędzić czas na szkoleniach lub kursach certyfikacyjnych i wykorzystać krzywą uczenia się na swoją korzyść!

Błąd nr 6: Używanie narzędzi, które w tajemnicy Cię spowalniają

Czy wiesz, że zespoły przełączają się między narzędziami? 1200 razy dziennie? To niecałe cztery godziny zmarnowane tygodniowo. Auć. Tak więc, podczas gdy liczba e-maili spada, nasza uwaga jest rozproszona pomiędzy wieloma platformami.

Istnieje mnóstwo narzędzi dla agencji, które pozwalają zarządzać agencją marketingową i współpracować na odległość, komunikować się z klientami i śledzić postępy. Jednak posiadanie zbyt wielu narzędzi do przełączania może być mylące i wydłużać czas spędzony na zarządzaniu powiadomieniami.

Rozwiązanie: ulepsz stos technologiczny swojej agencji

SimplyTrends integruje się z ponad 80 kanałami marketingowymi, gromadząc wszystkie wskaźniki KPI Twoich klientów w jednym miejscu. Dzięki temu agencje nie muszą logować się i wylogowywać z wielu platform tylko w celu pobrania danych.

Znajdź narzędzia, które łączą wiele funkcji w jedną, np. zintegrowany moduł do śledzenia rankingu słów kluczowych lub wbudowaną funkcję czatu w narzędziu do raportowania klientów. W ten sposób omawiasz metryki, jeśli chodzi o metryki, a resztę zostawiasz na spotkania z klientami.

Korzystaj z narzędzi, które mają wiele integracji w aplikacji, są intuicyjne i wykorzystują w maksymalnym stopniu wizualizację danych. To spłaszcza krzywą uczenia się, ułatwiając szybsze wdrażanie nowych członków zespołu.

Końcowe przemyślenia

Bycie zajętym nic nie znaczy, jeśli nie osiągasz efektywnych wyników. I w era cichego odchodzeniaproduktywność marketingu jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

Przy tak dużej liczbie ruchomych części agencje muszą śledzić wskaźniki produktywności, aby skutecznie skalować zasoby, zatrzymywać talenty i ograniczać odpływ klientów. Zastosuj więc te wskazówki dotyczące produktywności marketingowej w swojej agencji, aby odzyskać więcej płatnych godzin i skalować swoją agencję.

Nie wiesz od czego zacząć? Przyjrzyj się raportom klientów i zadaj sobie pytanie: czy Twoja agencja naprawdę chce tracić ponad 30 godzin miesięcznie na raportowanie klientów?

Przełączać na Oprogramowanie do automatycznego raportowania zwiększa produktywność marketingu, znacznie skracając czas potrzebny na tworzenie raportów dla klientów. Zbierz wszystkie wskaźniki marketingowe swoich klientów w jedną, usprawnioną platformę. Zacznij swój bezpłatny 14-dniowy okres próbny z SimplyTrends już dziś!