Jak zwiększyć rozmiar czcionki na komputerze Mac

Jak zwiększyć rozmiar czcionki na komputerze Mac

Jeśli zauważysz, że zwiększasz rozmiary czcionek podczas pracy w aplikacjach takich jak Pages lub Notes, możesz skorzystać z tej samej rzeczy w systemie macOS. W końcu, po co mrużyć oczy i starać się, czy nie musisz?

Tutaj pokażemy kilka sposobów na zwiększenie rozmiaru czcionki na komputerze Mac.

Zmień ustawienia wyświetlania

Aby zmienić ogólny rozmiar czcionki na komputerze Mac, możesz wprowadzić kilka zmian w ustawieniach ekranu. Tak otwarty Preferencje systemu z ikoną w Docku lub Apple Ikona > Preferencje systemu z paska menu. Następnie wykonaj następujące czynności.

1) Wybierz Wyświetla i upewnij się Pokaz jest wybrany w oknie.

2) Obok Rozkładwybierz Łuskowaty.

3) Zauważysz okno z ustawieniami dla Większy tekst i Więcej przestrzeni. Oczywiście jesteś tutaj, aby zwiększyć rozmiar tekstu, więc wybierz opcję po lewej stronie.

Po najechaniu kursorem na dwie różne opcje, zobaczysz podgląd po lewej stronie wraz z tym, jak będzie wyglądać rozdzielczość.

Skalowany wyświetlacz Mac

4) Po wybraniu opcji kliknij dobrze aby potwierdzić zmianę.

Po chwili ekran odświeży się i odzwierciedli zmianę. Teraz powinieneś zobaczyć większy rozmiar czcionki, który jest łatwiejszy do przeglądania.

Użyj funkcji ułatwień dostępu

Jeśli chcesz zwiększyć rozmiar tekstu na krótszy okres, możesz to zrobić za pomocą wbudowanych funkcji ułatwień dostępu i skrótów klawiaturowych. Otwórz swoje Preferencje systemu ponownie, a następnie wykonaj następujące kroki, aby włączyć skróty.

1) Wybierz Dostępność.

2) Wybierać Powiększenie po lewej pod Wizja.

3) Po prawej zaznacz pierwsze pole u góry dla Użyj skrótów klawiaturowych, aby powiększyć. I zanotuj skróty, których będziesz używać.

Skróty powiększania dostępności w komputerach Mac

Teraz możesz używać tych skrótów do powiększania i zwiększania rozmiaru ekranu, a tym samym tekstu na nim.

Jeśli wolisz nie powiększać ekranu, a jedynie zwiększyć tekst, który czytasz, możesz włączyć ustawienie u dołu okna Dostępność dla Włącz tekst aktywowany.

Ta fajna funkcja spowoduje wyświetlenie tekstu dużą czcionką najedź na nią kursorem myszy i naciśnij Komenda klucz.

Dostępność dla komputerów Mac Włącz tekst aktywowany

Kliknij Opcje przycisk obok ustawienia i możesz wybrać rozmiar, styl, lokalizację oraz inny klawisz modyfikujący, jeśli chcesz.

Ułatwienia dostępu dla komputerów Mac Włącz opcje tekstu w dymku

Skorzystaj z szybkich skrótów

Oto kilka dodatkowych skrótów klawiaturowych, których możesz użyć, aby zwiększyć rozmiar czcionki na komputerze Mac.

Pulpit

naciśnij Komenda + jot i otworzy się małe okno.

Mac Tekst Rozmiar Skrót Pulpit

Obok Rozmiar czcionki, wybierz odpowiedni rozmiar w rozwijanym polu. Rozmiar tekstu dla elementów na pulpicie natychmiast wzrośnie.

Strony internetowe i aplikacje

W przypadku stron internetowych i niektórych aplikacji możesz również użyć skrótu Komenda + znak plus (+), aby powiększyć i Komenda + łącznik (-), aby pomniejszyć.

Mac Zoom Zoom Page

Podsumowując

Nie musisz mrużyć oczu ani szukać okularów do czytania, aby lepiej widzieć przedmioty na ekranie. Wypróbuj jeden z tych sposobów, aby zwiększyć rozmiar czcionki na komputerze Mac i uprzyjemnić pracę komputera.

Czy zamierzasz wypróbować jedną z tych metod zwiększania rozmiaru czcionki na komputerze Mac? Daj nam znać, który wolisz lub jeśli odkryłeś inny sposób na zrobienie tego, który możemy dodać do listy!

I pamiętaj, możesz przejść do sekcji Samouczki, aby uzyskać dodatkową pomoc dotyczącą swoich urządzeń i wysłać do nas wiadomość na Twitter jeśli masz własne wskazówki, którymi możesz się podzielić!