Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zwiększyć różnorodność myśli w swojej organizacji

Jak zwiększyć różnorodność myśli w swojej organizacji

Nie dalej niż dwadzieścia lat temu ogólna siła robocza składała się z ludzi o podobnym wyglądzie i podobnych poglądach. Ci ludzie pochodzili z domów, które miały bardzo te same wartości i strukturę w porównaniu z domami innej kultury. Oczywiście podejście to okazało się w pewnym stopniu skuteczne, ponieważ istnieje wiele firm, których korzenie sięgają czasów, gdy nie istniała komunikacja elektroniczna.

Jednakże świat, a w szczególności świat biznesu, przeszedł w tym zakresie dramatyczną zmianę. Obecnie powszechnie można zobaczyć ludzi, którzy dorastali po przeciwnych stronach globu, pracujących ramię w ramię. Co więcej, wydaje się, że firmy wolą ten sposób od innych. Jest tego więcej niż jeden powód. Ale Megan Smithdyrektor generalny i współzałożyciel Shift7, podkreślił najważniejsze: „Wiemy, że różnorodność może czasami być bardziej niewygodna, ponieważ rzeczy są mniej znane – ale przynosi najlepsze rezultaty”.

Samo przedstawienie pracownikom osób z różnych kultur nie gwarantuje automatycznie, że korzyści płynące z różnorodności spadną na Twoją korzyść. Osiągnięcie naprawdę zróżnicowanego sposobu myślenia będzie wymagało pewnego wysiłku. Dlatego rozmawialiśmy z garstką ekspertów biznesowych, którzy mają doświadczenie w zwiększaniu różnorodności myślenia w swoich firmach.

Różnorodność w organizacji

Unikalne zatrudnienie

Adam Bém jest współzałożycielem i dyrektorem operacyjnym firmy Wiktoria VR, marka oferująca rewolucyjny metaświat wirtualnej rzeczywistości oparty na blockchainie. Wierzy, że osiągnięcie prawdziwej różnorodności myśli zaczyna się od procesu rekrutacji.

„Jeśli Twoja firma nie produkuje piernikowych ludzików, nie chcesz zatrudniać ekipy składającej się z identycznych ludzi. To tylko zdusi postęp, jaki masz nadzieję osiągnąć, ponieważ identyczni ludzie mają prawie identyczny dorobek w zakresie pomysłów i produkcji. Odwrotną stroną tego jest to, że jeśli Twoi pracownicy są tak różnorodni jak pudełko M&M’sów, przełomowe myśli i pomysły będą pojawiać się w Twoich drzwiach szybciej, niż będziesz w stanie sobie z nimi poradzić. Od Ciebie zależy, czy zapełnisz miejsca w swoim biurze ludźmi, którzy są przygotowani do wykonania tej pracy, ale jednocześnie wnoszą do stołu świeży smak.

Zmień swoje podejście

Pionier trenera personalnego specjalizuje się zarówno w pracy początkujących, jak i doświadczonych trenerów osobistych, aby uczyć się i rozwijać swój styl treningu personalnego. Ich założyciel i starszy redaktor, Tyler Read, sugeruje spojrzenie na rutynowe i specjalne zadania z innej perspektywy.

„Nawet najlepsze metody rozwiązywania problemów korporacyjnych mogą w końcu przestać działać. Tak właśnie się dzieje, gdy jedna metoda jest stosowana wielokrotnie – ludzie stają się na nią znieczuleni. A kiedy tak się dzieje, ci ludzie mają tendencję do sprawdzania tego mentalnie. Aby temu zaradzić, spróbuj zmienić swoje podejście na skupiające się na pracy zespołowej i jedności w organizacji. Całkowicie rozumiem próby rozwiązania problemu wszelkimi możliwymi środkami, gdy w grę wchodzą pieniądze. Jeśli jednak zaprezentujesz to swoim pracownikom jako okazję do spotkania się, myślę, że znajdziesz znacznie bardziej kreatywne rozwiązania”.

Program mentorski

Wykorzystanie różnorodnych doświadczeń i pochodzenia pracowników to pewny sposób na ugruntowanie różnorodnych poglądów w miejscu pracy. AdQuick to firma dostarczająca platformę reklamową typu out-of-home (OOH). Ich wiceprezes ds. marketingu, Lina Miranda, uważa za konieczne zjednoczenie tych ludzi, aby przynosiły sobie nawzajem korzyści.

„Stosunki pracy w biurze nie są w pełni wykorzystywane, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Wszyscy ci ludzie z różnych środowisk siedzą zaledwie kilka kroków od siebie, a mimo to wydaje się, że rozmowa nie jest głębsza niż ta, która jest konieczna do wykonania pracy. Nie winię za to nikogo, taki jest po prostu klimat biura. Ale przeciwdziałanie temu nagrodzi każdego, kto to zrobi. W praktyce mówię o programie mentorskim. Poskładanie tego w całość będzie wymagało pewnego wysiłku, ale Twoja różnorodność myśli nabierze tempa”.

Planowana dyskusja

Guna Kakulapati jest dyrektorem generalnym CureSkin, marki oferującej najlepszą pielęgnację skóry i włosów od dermatologów. Radzi innym, aby przeznaczyli czas pracownikom na rozmowę na temat pracy i innych tematów.

„Ludzie naprawdę łatwo przychodzą do pracy i robią wszystko, o co ich poproszono, zanim wrócą do domu. Nie ma w tym nic złego, bo za to im płacą. Jeśli jednak zrobiłby to każdy z Twoich pracowników, Twoja zróżnicowana siła robocza może w rzeczywistości nie mieć różnorodnych cech. Jak więc wydobyć te cechy? Zacząłbym od znalezienia regularnego czasu, w którym wszyscy Twoi pracownicy mogliby spotykać się twarzą w twarz. Nie muszą też rozmawiać o pracy, chociaż to się stanie. Zasadniczo próbujesz zasiać nasiona prawdziwych relacji, planując je”.

Promocje

Zabierz nas specjalizuje się w platformach wynajmu NFT i kredytów hipotecznych bez zabezpieczeń. Ich dyrektor ds. marketingu, Loic Claveau, wierzy, że różnorodność sposobów myślenia można pobudzić, wprowadzając pracowników na wyższy poziom hierarchii.

„W każdej firmie nadejdzie czas, w którym straci cennego pracownika i będzie musiał go zastąpić. Można to osiągnąć na wiele sposobów, ale jeśli różnorodność poglądów jest priorytetem dla Ciebie i Twojej firmy, polecam przyjrzeć się osobom, które już dla Ciebie pracują. Ci ludzie nawiązali relacje z wieloma członkami Twojego zespołu, co prowadzi jedynie do bardziej uczciwych interakcji, niż mogłyby mieć z nieznajomym profesjonalistą. Żadna osoba nie jest taka sama, więc jeśli są szczerzy, te różnorodne myśli wyjdą na powierzchnię.

Świętuj różnorodność

Brak intencjonalności w odniesieniu do różnorodności jest równie dobry, jak całkowite jej ignorowanie. Lekarz medycyny Jae Pak jest firmą świadczącą usługi przeszczepiania włosów. Ich założyciel, Jae Pak, proponuje ciągłe podkreślanie różnorodności, aby tego uniknąć.

„Danie pracownikom szansy na pokazanie, kim są i skąd pochodzą, to być może najpewniejszy sposób na dodanie różnorodnych myśli do swojego środowiska pracy. Różnorodność, na której opiera się większość firm, może istnieć tylko wtedy, gdy osoby za nią odpowiedzialne otrzymają możliwość pokazania jej. Od imprez firmowych po przyjęcia urodzinowe, a nawet kilka chwil na spotkaniu personelu – poznawanie ludzi takimi, jakimi są, będzie ci dobrze służyć”.

Mamy nadzieję, że przedstawione tutaj sugestie dostarczyły Ci wystarczających powodów i przykładów, aby skutecznie znaleźć te różnorodne pomysły wśród swoich pracowników. Josha Bersinaprezes i założyciel Bersin & Associates, podsumował, dlaczego firmy powinny się na tym skupiać: „Firmy, które stawiają na różnorodność i włączenie we wszystkich aspektach swojej działalności, statystycznie przewyższają swoich konkurentów”.