Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zwiększyć ruch i konwersje za pomocą linku w Bio

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zwiększyć ruch i konwersje za pomocą linku w Bio

Obecność w mediach społecznościowych na wielu platformach jest koniecznością dla każdej marki, twórcy lub firmy SaaS. Preferuje je ponad 90% marketerów InstagramTIK Tok, Twitteroraz inne platformy do sprzedaży produktów i usług. Chociaż media społecznościowe są wygodne w zwiększaniu liczby odbiorców, konwersja potencjalnych klientów z różnych źródeł i zarządzanie nimi nadal stanowi wyzwanie. Jak połączyć tych wieloplatformowych odbiorców i przekształcić ich w płacących klientów? Rozwiązanie do zwiększania ruchu i konwersji znajduje się w twoim linku bio!

W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób link w Twojej biografii może pomóc Ci zwiększyć ruch i konwersje.

Link w Bio Wyjaśnienie
W jaki sposób link w Bio napędza ruch?
Twój Bio Link jest kluczem do szybkich konwersji
Jak zwiększyć ruch i konwersje za pomocą linku w Bio
1. Wezwij odbiorców do działania
2. Twórz wiecznie aktualne oferty i przechowuj je w swoim bio
3. Podaj wszystkie linki społecznościowe i sposoby kontaktu z Tobą
4. Nadmierna dostawa
5. Śledź statystyki swojego biolinku

Platformy mediów społecznościowych regulują korzystanie z adresów URL stron trzecich, aby chronić swoich użytkowników przed spamem i złośliwymi linkami. Na przykład, Instagram blokuje dostęp do podejrzanych stron internetowych i nie ma opcji publikowania linków w podpisach i komentarzach. Najbezpieczniejsze adresy URL do wykorzystania w biografii Twojego konta to:

Możesz wypełnić pole Witryna swojego profilu tylko jednym elementem. Usługi takie jak Linktree, Shor lub Linkfire pomagają stworzyć stronę typu „wszystko w jednym”, aby umieścić więcej treści, wezwań do działania (CTA) oraz szczegółowych informacji o Tobie lub Twojej marce. Te rozwiązania typu link-in-bio napędzają również ruch między platformami i zapewniają więcej konwersji.

Link w bio jest idealnym pomostem do połączenia odwiedzających z wielu platform mediów społecznościowych w jeden strumień ruchu. Dzięki rozwiązaniu typu „wszystko w jednym” możesz zmienić swój Instagram gości do twojego YouTube abonentów i odwrotnie. Strona w Twojej biografii, która zawiera wszystkie Twoje serwisy społecznościowe, sprawia, że ​​lepiej wykorzystujesz każdego odwiedzającego i pozwala mu wybrać najlepszy sposób pozostawania z Tobą w kontakcie. Co więcej, link w bio jest skutecznym motorem ruchu do Twojej witryny! Używaj go, aby przyciągać ludzi do specjalnej oferty lub jako miejsce do zapisania się na listę oczekujących.

Rekommenderad:  Jak zaktualizować oprogramowanie w Linux Mint

WSKAZÓWKA: Jednym z niedocenianych źródeł ruchu jest Twój podpis e-mail! Potraktuj to jako swoją krótką biografię i użyj tego samego linku, który masz w swoich mediach społecznościowych, aby pozyskać odwiedzających nawet z formalnych rozmów.

Nawrócenie jest udane, gdy dana osoba zrobiła to, czego od niej oczekiwałeś. Może to być zakup Twojego produktu, subskrypcja newslettera lub dołączenie do społeczności. Znajdź główny magnes na stronie z linkiem biologicznym swojego konta, aby usunąć wszystkie dodatkowe kroki między osobą odwiedzającą Twoje konto Instagram i pozostawienie ich e-maila poprzez subskrypcję Twojej wyjątkowej oferty.

Firmy SaaS również korzystają z usług link-in-bio, wykorzystując je jako strony docelowe, aby pokazać swoje usługi i najlepsze oferty. Platformy, na których można utworzyć stronę z wieloma linkami, tekstami i obrazami, stanowią alternatywę dla usług takich jak Clickbank i ich spamerskich domen i adresów URL.

1. Wezwij odbiorców do działania

Wezwanie do działania (CTA) sprawia, że ​​odwiedzający rozumie, co zrobić w zamian za otrzymanie wartości. W przypadku linku w bio ważne są dwa rodzaje wezwań do działania:

  • Zewnętrzny: zachęca odbiorców do kliknięcia linku w bio.
  • Wewnętrzny: zachęca odwiedzającego do wykonania akcji (kup, subskrybuj, odwiedź stronę itp.).

Dodaj wezwanie do działania (CTA) i przypomnij wszystkim, gdziekolwiek jesteś, aby kliknęli Twój link w bio. Używaj różnych form, takich jak obrazy i filmy na swoich stronach, aby uzyskać bardziej angażujące wezwanie do działania.

2. Twórz wiecznie aktualne oferty i przechowuj je w swoim bio

Evergreen treści i oferty są podstawą niekończących się konwersji! Przechowywanie linków do nich w biografii to najszybszy sposób na znalezienie potencjalnych klientów i potencjalnych klientów. Przykładem takiej promocji jest bezpłatny e-book z samouczkami lub pomocnymi informacjami związanymi z niszą, które odwiedzający otrzymuje w zamian za swój e-mail. Utwórz przyciągający wzrok przycisk dla swojej wiecznej oferty, używając obrazów, wyróżnień i wciągającego tytułu. W stosownych przypadkach możesz użyć wezwania do działania, aby wspomnieć, że masz coś specjalnego na swojej stronie z linkami biologicznymi.

Rekommenderad:  6 Popularne wzorce projektowe prezentacji treści

Podczas gdy jedna osoba preferuje komunikację e-mailową, inna może łączyć się tylko przez WhatsApp. Chcesz przekształcić ich obu w swoich klientów, więc wypisz wszystkie miejsca, w których można się z Tobą skontaktować! Linki do wszystkich kont w mediach społecznościowych pokazują Twoją wiedzę i zapraszają odwiedzających do odkrycia Cię na innych platformach.

WSKAZÓWKA: Jeśli zarabiasz za pośrednictwem usług takich jak Patreon, dodaj przyciski z linkami, aby przekazać darowiznę bezpośrednio z biografii!

4. Nadmierna dostawa

Kiedy generujesz ruch i konwersje z linku w bio, dodaj nieoczekiwaną wartość dla każdego odwiedzającego! Celem jest stworzenie wrażenia, że ​​dana osoba kliknęła Twój link bio w „właściwym czasie” i skorzystała z tego! Strategia „nadwyżek”: stwórz specjalne kody promocyjne dla swoich produktów, które są dostępne tylko za pośrednictwem Twojej strony z linkiem bio.

5. Śledź statystyki swojego biolinku

To, co jest mierzone, jest ulepszane! Analityka twojego linku w biografii pokazuje, która platforma mediów społecznościowych jest preferowana i jakie treści wymagają aktualizacji. Dodatkowo statystyki kliknięć pokazują, które oferty sprawdzają się najlepiej i ile konwersji generują! Większość usług link-in-bio zapewnia również integrację z Google Analytics lub pikselami społecznościowymi, aby pomóc Ci zidentyfikować kluczowe cechy odbiorców. Na przykład Google Analytics dostarcza informacji demograficznych i geograficznych o osobach odwiedzających stronę.Wniosek

Link w an InstagramTikTok lub YouTube bio ma kluczowe znaczenie dla zwiększania ruchu i konwersji dla wszystkich firm. Sprawdź, czy Twoja strategia obejmuje silne CTA jako motywację do kliknięcia Twojego linku, różne sposoby dotarcia do Ciebie na różnych platformach społecznościowych, wiecznie aktualne oferty, nieoczekiwaną wartość dla każdego odwiedzającego oraz zwracanie uwagi na statystyki kliknięć i wydajności treści, aby uzyskać więcej potencjalnych klientów i dokonaj konwersji za pomocą linku w swoim bio.

Rekommenderad:  Napraw Forzę Horizon 4 Nie można dołączyć do sesji na Xbox One lub PC