Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zwiększyć sprzedaż e-commerce za pomocą kuponów e-mail

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zwiększyć sprzedaż e-commerce za pomocą kuponów e-mail

Marketing e-mailowy jest bardziej popularny i skuteczny niż kiedykolwiek, a tysiące firm próbuje wdrożyć go do swoich procesów. To podejście marketingowe ma niesamowitą opłacalność, ponieważ według analityków dla każdego 1 wydanego dolara, otrzymasz 42 USD (czyli zwrot z inwestycji wynosi 4200%). Inspirujące, prawda?

Jednak taki sukces nie przyjdzie do Ciebie od pstryknięcia palcami — musisz popracować nad swoim e-mail marketingiem, aby osiągnąć taki wynik. Jeśli chcesz dotrzeć na szczyt, musisz opracować dedykowaną kampanię e-mailową, obejmującą na przykład różne kupony podarunkowe i rabatowe. W tym artykule przyjrzymy się, jak zwiększyć sprzedaż za pomocą kuponów w wiadomościach e-mail. Więc bez zbędnych ceregieli zaczynajmy.

Dlaczego kupony to wielka sprawa?

Zanim przejdziemy do typów e-maili z kuponami, warto dokładnie wyjaśnić, dlaczego warto ich używać. Głównym powodem ich wyboru jest zwrot z inwestycji, jaki zapewniają. Wynika to z faktu, że odbiorcy bardzo chętnie otwierają takie e-maile i wykorzystują kupony do zakupów. Jednocześnie nie ma znaczenia, który kupon będzie w wiadomości e-mail (rabat, prezent itp.). Odbiorca z dużym prawdopodobieństwem dokona zakupu, który trafi do Twojej skarbonki konwersji. Jednak powody korzystania z e-maili z kuponami nie kończą się na tym:

  • Dotarła liczba osób korzystających z różnych kuponów w e-mailach 145 milionów w 2021 r.
  • Więcej niż 75% użytkowników online wydaje około 50% więcej na zakupy niż oczekiwano — wszystko dzięki kuponom.
  • Więcej niż 60% użytkowników smartfonów z dużym prawdopodobieństwem dokona zakupu po otrzymaniu kuponu rabatowego.

Jak widać, statystyki są bardzo obiecujące. Aby jednak otrzymać wszystkie te korzyści, musisz poprawnie używać takich wiadomości e-mail. Nadszedł czas, aby porozmawiać o głównych typach, których możesz użyć do biuletynu e-mail.

6 Rodzaje e-maili z kuponami do wykorzystania w kampanii

Twoi marketerzy mogą szaleć w tym aspekcie, ponieważ te e-maile oferują sześć różnych opcji prezentowania odbiorcom tego lub innego kuponu. Przyjrzyjmy się każdej opcji osobno.

1. E-maile z kodami rabatowymi

Ten typ e-mail z kuponem to pierwsze, które przychodzi na myśl wielu marketerom. I nie jest to zaskakujące, ponieważ rabaty świetnie sprawdzają się w sektorze detalicznym (a sprzedaż internetowa jest prawie taka sama). Na przykład możesz udzielić regularnej 20% zniżki na określony rodzaj produktu lub możesz zapewnić stałą zniżkę na całe zamówienie (na przykład kup 100 USD i otrzymaj 20 USD zniżki).

Takie podejście można wykorzystać do przyciągnięcia klientów, ponieważ ok 70% odbiorców otwiera e-maile firmowe specjalnie po to, aby znaleźć w nich zniżkę. A jeśli szukają zniżki, to z dużym prawdopodobieństwem są już gotowi do zakupu. Możesz skorzystać z tego podejścia, aby sprzedawać produkty o niskim współczynniku konwersji.

Rekommenderad:  Jak długo można pozostawić taśmę malarską na drewnianej podłodze?

2. Kup jeden, otrzymaj jeden e-maile

Kolejne wykorzystanie kuponów w e-mailach pozwala skłonić odbiorcę do zakupu, nawet jeśli nie miał takiego zamiaru. Taka metoda jest dość popularna w kręgach marketingowych, mówiąc: „kup to, a to dostaniesz za darmo”. Taki e-mail może zmienić zdanie odbiorcy i zachęcić go do zakupu u Ciebie.

Drugim sposobem wykorzystania tych e-maili jest promocja typu „kup x tego produktu i otrzymaj x tego produktu za darmo”. Przypomnij sobie, jak działają takie promocje w zwykłych sklepach spożywczych — na pewno nie raz dasz się nabrać na taką sztuczkę. W e-mail marketingu sytuacja jest dokładnie taka sama i również możesz wykorzystać to podejście do zwiększenia sprzedaży.

3. Spersonalizowane e-maile z kuponami

Poniższe podejście można również nazwać „e-mailami VIP”, które dają odbiorcy poczucie własnej ważności dla marki. Spersonalizowane podejście bardzo pozytywnie wpływa na kupujących, znacznie ułatwiając nakłonienie odbiorców do sfinalizowania zakupu.

Na przykład możesz rozdawać kupony lojalnym klientom, którzy są z Twoją marką od dłuższego czasu. Najważniejsze jest zapewnienie im specjalnych kuponów. Może to być zwiększony rabat lub rabat na ulubiony rodzaj produktu klienta. Takie lukratywne oferty mogą znacznie zwiększyć liczbę konwersji i utrzymanie klientów dzięki spersonalizowanemu podejściu.

4. E-maile z kuponami świątecznymi

Wielkość sprzedaży handlu internetowego w różne święta jest po prostu kolosalna i stracisz większość zysków, jeśli ich nie wypromujesz. Na przykład Cyberponiedziałek 2019 był największym dniem zakupów online w historii Stanów Zjednoczonych, a łączna sprzedaż online przekroczyła $9.4 miliard. Wakacje to zawsze duża szansa na konwersję odbiorcy wiadomości e-mail i nie należy jej przegapić. Od Czarnego Piątku po Święto Pracy kupujący mają nadzieję znaleźć motywy promocje i kupony. I możesz dostosować się do tych nadziei, wysyłając e-maile z kuponami poświęconymi aktualnemu świętu.

Poświęć trochę czasu na przeprowadzenie burzy mózgów ze swoim zespołem marketingowym. Wymyśl możliwe opcje kuponów i zniżek związanych z najbliższym świętem i odpowiednio wysyłaj e-maile. Możesz nawet promować sezonową wyprzedaż w całej witrynie w swoich e-mailach.

5. E-maile z bezpłatną wysyłką

Nie zapomnij o aspekcie dostawy. Jedną z najlepszych promocji, jakie możesz podać w swoich e-mailach, jest kupon na bezpłatną wysyłkę. Może to być na przykład kupon na bezpłatną wysyłkę po zakupie określonej kwoty lub określonego produktu. Możesz swobodnie eksperymentować. W ten sposób nie tylko zwiększysz współczynnik otwarć takiego maila dzięki słowu „darmowy”, ale także zwiększysz konwersję i lojalność odbiorców. Jeśli koszty wysyłki powstrzymywały klientów przed zakupem, może to skłonić tych klientów do powrotu.

Rekommenderad:  HP rozszerza ElitePOS o większy wybór dla detalistów

6. E-maile z ofertami ograniczonymi czasowo

Ostatnim sposobem wykorzystania kuponów w kampaniach e-mailowych jest stworzenie poczucia pilności i niedoboru produktów. W końcu ludzie mają tendencję do przypisywania wartości rzadkości. Twórz e-maile z kuponami ograniczonymi czasowo. Na przykład możesz wysyłać ogromne kupony rabatowe, które są ważne tylko przez 24 godziny. Alternatywnie możesz podać kody rabatowe ostatniej szansy na produkty, które są bliskie wyprzedania.

Wskazówki dotyczące tworzenia wyjątkowych wiadomości e-mail z kuponami

Omówiliśmy więc główne opcje wykorzystania kuponów w biuletynie e-mailowym. Czas porozmawiać o wskazówkach, jak stworzyć wyjątkową wiadomość e-mail z kuponem. Możesz skorzystać ze wszystkich tych wskazówek lub połączyć to, co działa dla Twojej firmy.

Zaprojektuj swoje kupony e-mail do pracy z urządzeniami mobilnymi.

W tej chwili jest ich więcej niż 1 miliard użytkowników mobilnych na świecie, którzy aktywnie korzystają z kuponów podczas zakupów. Optymalizując e-maile marketingowe, otworzysz drzwi do ogromnego nowego rynku pełnego zysków i potencjalnych klientów. W przeciwnym razie zrazisz do siebie kupujących mobilnych, którzy byliby chętni do zakupów w Twojej firmie.

Przetestuj swoje e-maile za pomocą testów A/B.

Zmaksymalizuj zysk i skuteczność e-maili marketingowych, sprawdzając, które kupony są najbardziej pożądane wśród odbiorców. W ten sposób możesz lepiej zrozumieć rodzaje transakcji, na które Twoi klienci są bardziej otwarci. Dzięki tym danym możesz projektować lepsze kampanie rabatowe.

Zaplanuj świąteczne promocje z wyprzedzeniem.

Zawsze patrz do przodu o kilka miesięcy i sporządź listę nadchodzących świąt, które możesz wykorzystać jako okazję do wysłania e-maili z kuponami. Im dalej planujesz, tym lepiej i lepiej zorganizowana będzie Twoja e-mailowa kampania marketingowa z kuponami.

Poproś o opinie klientów.

Nie krępuj się pytać odbiorców o opinie. Pomoże Ci to lepiej zrozumieć, które kupony i oferty są bardziej pożądane przez klientów. Ponadto łatwiej będzie Ci zapewnić spersonalizowaną obsługę w kolejnych kampaniach e-mailowych.

Zachęcaj do powtórnych zakupów.

Twoi lojalni klienci muszą czuć wsparcie Twojej marki. W rezultacie lojalnym klientom należy zapewnić dodatkowe rabaty, promocje i nagrody za ich lojalność. Pokazują to sondaże 82% osób jest bardziej skłonnych do dalszego korzystania ze sklepu oferującego stałe rabaty, a 68% kupujących twierdzi, że kupony wzbudzają lojalność.

Podziel swoje kupony na różne segmenty.

Przygotuj różne opcje kuponów, które możesz wykorzystać na różnych etapach kampanii e-mailowej iw różnych okolicznościach. Im więcej kategorii wymyślisz, tym lepiej. Wykorzystaj kupony upominkowe, kupony rabatowe, kupony VIP, kupony świąteczne i tak dalej, jeśli pasują. Eksperymentuj i znajdź swój idealny zestaw kuponów.

Opracuj program lojalnościowy.

Programy lojalnościowe dla klientów są niezwykle ważne dla zwiększenia konwersji i wartości życiowej klienta. Pokazują to ankiety użytkowników dokonujących zakupów online 57% konsumentów dołącza do programów lojalnościowych, aby zaoszczędzić pieniądze. Po utworzeniu programu lojalnościowego pamiętaj o regularnym wysyłaniu e-maili z ekskluzywnymi rabatami do klientów, którzy się zarejestrowali — dodaje to element personalizacji.

Rekommenderad:  Jak stworzyć sieć VPN w Androidzie?

Korzystaj z automatyzacji poczty e-mail.

Ważnym aspektem zwiększania konwersji jest odsetek otwartych wiadomości e-mail w Twojej kampanii. Wybierz zaawansowaną platformę e-mail, która pomoże Ci zoptymalizować dni i godziny wysyłania, korzystać z list segmentów i personalizować kampanie e-mailowe. Wszystko to zwiększy współczynniki otwarć wiadomości e-mail i ogólną liczbę konwersji. E-maile z kuponami nie będą działać skutecznie, jeśli będą wysyłane losowo.

Ostatnie słowa

Kupony rabatowe i promocje to potężne narzędzia marketingowe, które dają ogromne możliwości eksperymentowania. Liczby nie kłamią, a każdego roku coraz więcej firm będzie korzystać z tego podejścia, aby zwiększyć sprzedaż.

Zanim zaczniesz projektować swoją pierwszą e-mailową kampanię z kuponami, pamiętaj o kilku rzeczach:

  • Twoi odbiorcy mogą chcieć czegoś innego i to jest w porządku. Nie poddawaj się, gdy zobaczysz, że zwykły kupon rabatowy nie zadziałał, a sprzedaż nie wzrosła. Metodą prób i błędów możesz znaleźć idealną formułę kuponu, która działa dla Twoich odbiorców.
  • Ustal najlepsze praktyki i wytyczne dotyczące e-mail marketingu. Nie wystarczy po prostu dodać kupon do wiadomości e-mail i myśleć, że sprzedaż będzie napływać. Aby kupony działały pomyślnie, musisz również przestrzegać podstaw e-mail marketingu. Obejmuje to tworzenie atrakcyjnych motywów, segmentowanie ofert i personalizację kampanii. Proces tworzenia i utrzymywania kampanii e-mailowej powinien być usprawniony i przebiegać jak w zegarku.
  • Rozszerz wykorzystanie kuponów e-mail. Im więcej kanałów odbiorca może wykorzystać z kuponu, tym lepiej. Wykorzystaj swoje kupony we wszystkich kanałach sprzedaży, niezależnie od tego, czy jest to sklep Etsy, czy witryna eCommerce.

Jak widać, dobrze zaprojektowana kampania e-mailowa obejmująca kupony rabatowe i bony podarunkowe może znacznie zwiększyć sprzedaż Twojej firmy. Jednocześnie nie musisz inwestować ogromnych pieniędzy w działania marketingowe. Dzięki temu może z nich korzystać każda firma, co daje każdemu szansę na dobry zysk przy rozsądnych kosztach.