Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zwiększyć świąteczną sprzedaż eCommerce (z kalendarzem świątecznym)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zwiększyć świąteczną sprzedaż eCommerce (z kalendarzem świątecznym)

Kiedy ktoś wspomina o „świętach”, prawdopodobnie przychodzą na myśl obrazy ferii zimowych Wielkiej Trójki, w całej ich rozgłosie owiniętej świecidełkiem. Oczywiście wszyscy rozumiemy znaczenie Święta Dziękczynienia, Bożego Narodzenia i Nowego Roku dla sprzedaży w sklepach eCommerce.

Według tego badanie od Statista, udział w rynku firm eCommerce podczas głównego sezonu zimowego świętowania tylko rośnie. To także świetny czas na generowanie potencjalnych klientów, zwiększanie rozgłosu marki i popisywanie się wszystkimi dużymi premierami, nad którymi pracowałeś przez cały rok.

Jeśli jednak trzymasz się tylko tych trzech dat, aby przyciągnąć klientów do swojej firmy za pomocą świątecznych wyprzedaży, wyrządzasz sobie ogromną krzywdę. W rzeczywistości w samych Stanach Zjednoczonych obchodzone są 23 główne dni świętowania. Jeśli sprzedajesz na arenie międzynarodowej, daje to możliwość wykorzystania świątecznych dni w różnych krajach i kulturach. Nie musisz nawet ograniczać się do dobrze znanych „świąt sprzedaży”, takich jak Dzień Pamięci.

Biorąc to pod uwagę, ważne jest, aby nadal mieć ustaloną strategię dla tych promocji. Problemy, takie jak nie do końca zrozumienie, o co chodzi w świętowaniu lub po prostu źle ustawiona data/daty, mogą utrudniać sprzedaż. Zbyt duża ekspozycja na wyprzedaż lub promocję może spowodować „ślepotę na transakcję” dla klienta i ostatecznie skutkować zmniejszeniem zwrotów. W zależności od branży/święta, niektóre daty mogą być nieodpowiednim czasem na promowanie produktów lub usług. Na przykład większość ludzi nie kupi ozdób choinkowych podczas imprezy promocyjnej 4 lipca.

Teraz, gdy w pełni rozumiesz, jak korzystne mogą być promocje świąteczne, przyjrzyjmy się najlepszym sposobom prowadzenia świątecznego marketingu eCommerce (i temu, jak łatwo jest to osiągnąć dzięki wbudowanym narzędziom Shift4Shop).

Jak skutecznie prowadzić świąteczne wyprzedaże eCommerce

Za pomocą niektórych przydatnych narzędzi (takich jak 3dwzmocnienie) i przy odrobinie sprytu możesz mieć pewność, że Twój biznes e-commerce skorzysta z dobrobytu, jaki przynoszą wszystkim świąteczne okresy w roku. Zacznijmy.

1. Zrozum, co działa

Świąteczne wyprzedaże i kampanie marketingowe są szczególnie ważne dla różnych firm, ponieważ jest to czas, w którym wielu kupujących może zdecydować się na odszukanie Cię po raz pierwszy.

Podstawą każdej udanej świątecznej kampanii sprzedażowej jest zrozumienie, co działa dla Twojej firmy. Oznacza to przyjrzenie się ważnym wskaźnikom, aby określić, co naprawdę się sprzedaje i skąd ludzie kupują.

Jedną z metod, której możesz użyć do określenia, które kampanie działają, są testy A/B. Oznacza to po prostu stworzenie dwóch wersji tej samej treści i sprawdzenie, na co zareagują Twoi odbiorcy. Na przykład, jeśli wyświetlasz płatne reklamy promujące sprzedaż, możesz mieć jedną reklamę odwołującą się do emocji, a drugą skupiającą się na praktyczności.

Kiedy już lepiej zrozumiesz, na co reagują Twoi odbiorcy, możesz powoli dostosowywać swoje kampanie, aby były bardziej skuteczne.

Rekommenderad:  Jak przetłumaczyć stronę internetową w Microsoft Edge

2. Wiedz, komu sprzedajesz

Częścią zrozumienia tego, co będzie działać w kampaniach marketingowych, jest zrozumienie odbiorców. W końcu ważną częścią sprzedaży ludziom jest zrozumienie, kim są. Proste fakty, takie jak miasto, w którym mieszkają, mogą być ważnymi danymi, które określą Twoje strategie.

Oto kilka dodatkowych pytań dotyczących grupy demograficznej odbiorców, które warto sobie zadać:

 • Status społeczno ekonomiczny
 • Przynależność religijna
 • Typowy krąg społeczny
 • Wiek
 • Kariera
 • Status związku

Rozumiejąc te czynniki, lepiej zrozumiesz nie tylko, jakie święta mogą obchodzić i cenić, ale także co byliby skłonni kupić dla siebie i swoich bliskich. Pomoże Ci również określić, w które kampanie przeznaczyć więcej zasobów.

3. Oferuj ograniczone promocje

Jeśli próbujesz promować swoją firmę w porze roku, którą zwykle ignorujesz, może to być świetna okazja do przeprowadzenia promocji, które sprawdziły się w przeszłości. Prezenty, błyskawiczne wyprzedaże, specjalne promocje i darowizny na cele charytatywne to świetne miejsce do rozpoczęcia opracowywania strategii świątecznej. Możesz nawet dostosować reklamy świąteczne, aby lepiej pasowały do ​​tematu.

Dzięki narzędziu promocyjnemu, takiemu jak 3dboost, możesz szybko dostosować wyskakujące okienka w swojej witrynie, aby pasowały do ​​dowolnej oferty, którą chcesz wyświetlać, edytując jej wymiary, kolory, a nawet dodając efekt nakładki tła, aby przyciągnąć potencjalnych nabywców. Podczas gdy to narzędzie jest świetne do walki porzucenie koszykamoże też służyć jako ogromny atut każdej kampanii sezonowej, którą chcesz prowadzić.

3dboost jest na tyle wszechstronny, że możesz go użyć do stworzenia promocji każde wakacje, na które chcesz kierować reklamy. Możesz uwzględnić wszystkie ważne dni zakupów, a także dni, w których sprzedawcy detaliczni często organizują sprzedaż przez cały rok.

Dzięki konsekwentnemu prowadzeniu tych corocznych kampanii Twoi klienci nie tylko mają motywację do zakupu tego, co masz, ale także do powrotu. Zobaczysz, że w miarę jak klienci budują zaufanie do Twojej marki i kupują od Ciebie więcej rzeczy, będą bardziej podekscytowani ofertami specjalnymi, które prowadzisz, i będą wracać po każdej iteracji.

4. Twórz odpowiednie oferty świąteczne

Twoi klienci zasługują na świąteczne oferty, które są adekwatne zarówno do ich zainteresowań, jak i daty, którą świętują. Oznacza to wykorzystywanie danych klientów, takich jak poprzednie zakupy, w celu oferowania niestandardowych promocji. Na szczęście jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki wbudowanym narzędziom promocyjnym, takim jak 3dboost.

Jak wcześniej wspomniano, możesz całkowicie zmienić wygląd swojej reklamy, aż do przycisków. Możesz nawet zdecydować, gdzie i jak chcesz, aby Twoja reklama była wyświetlana. Na przykład możesz wybrać wyświetlanie reklamy na środku strony lub umieszczenie jej w witrynie, w której nie będzie przeszkadzać widzowi. Reklamę można nawet edytować tak, aby pojawiała się, gdy kupujący wskaże, że zamierza wyjść – informując go o ofercie, której może przegapić.

Rekommenderad:  4 Wskazówki dotyczące promowania małej firmy za pomocą Facebook Reklamy

5. Dostosuj swój obraz na święta

Oczywiście, gdy próbujesz zwiększyć sprzedaż swojego eCommerce sklep, będziesz musiał spojrzeć na część. Oznacza to dostosowanie wyglądu i stylu witryny do potrzeb. Niezależnie od tego, czy Twoja witryna będzie ozdobiona cukierkowymi paskami na Boże Narodzenie, czy ozdobiona gwiazdami na 4 lipca, upewnij się, że Twoja grafika wyraźnie informuje o nadchodzących świętach — i że możesz mieć w zanadrzu kilka fajnych okazji na tę okazję.

Masz również wiele opcji zmiany marki poza witryną. Na przykład możesz skorzystać z promocji świątecznej za pomocą biuletynu e-mail, który zawiera również promocję świąteczną, którą planujesz przeprowadzić.

Media społecznościowe to także świetny sposób na poinformowanie odbiorców, że czujesz się świątecznie. Zmiana zdjęć profilowych w mediach społecznościowych, banerów i innych wskaźników wizualnych to strategia, do której dąży wiele marek, dużych i małych. Media społecznościowe mogą być również nieocenionym narzędziem do komunikowania wszelkich promocji, które możesz prowadzić. Istnieje oczywiście element widoczności, który mogą zapewnić tylko kanały mediów społecznościowych. Niektóre strategie, takie jak generowanie szumu reklamowego poprzez publikowanie postów prowadzących do wielkiej świątecznej wyprzedaży, mogą być doskonałym sposobem na zwiększenie liczby konwersji.

6. Udostępnij przewodniki po prezentach i inne gadżety

Święta to dobry czas na rozpieszczanie klientów. W końcu wakacje (zwłaszcza zakupy) mogą być trudne, a pokazanie kupującym, że Ci zależy, może wiele znaczyć. Chociaż obejmuje to specjalne wyprzedaże i promocje, istnieje wiele sposobów, dzięki którym Twoja baza klientów poczuje się wyjątkowo.

Przewodniki po prezentach świątecznych i inne przydatne materiały to świetny sposób na rozpoczęcie. Podczas świąt, takich jak Walentynki i Boże Narodzenie, wielu Twoich klientów może utknąć w poszukiwaniu idealnego prezentu dla swoich bliskich. Przewodniki po prezentach są na to doskonałym rozwiązaniem. Nie tylko wygodnie wyświetlają listę produktów w jednym, łatwym w nawigacji miejscu, ale można je również wyświetlać według tematu i ceny. Na przykład możesz dostosować swoją listę, aby pokazać prezenty, które są idealne dla twojego nauczyciela, niezależnie od tych, które mają na celu zabieganie o względy drugiej połówki.

Jest to również doskonała okazja do promowania dowolnej usługi pakowania prezentów, którą może oferować Twoja firma.

Innym doskonałym sposobem na sprawienie, by Twoi klienci czuli się docenieni, jest zapewnienie jak najlepszej obsługi klienta — zwłaszcza w bardziej ruchliwych porach roku. Jak wspomniano wcześniej, podczas gorączki zakupów może być gorączkowo. Posiadanie dobrze wyszkolonego, kompetentnego zespołu obsługi klienta znacznie ułatwi życie wszystkim.

Kalendarz świąt eCommerce dla promocji w Ameryce Północnej

W zależności od tego, kim jesteś jako przedsiębiorca i jaki jest charakter Twojej firmy, możesz zdecydować się na jedną dużą wyprzedaż na cały sezon lub na szereg mniejszych promocji przez cały rok. Oczywiście możesz też mieć kombinację tych dwóch.

Rekommenderad:  Przegląd bogactwa Nest 2023

Niezależnie od tego, co wybierzesz, rozsądnie byłoby mieć łatwo dostępny kalendarz świąt. Dzięki temu nie tylko będziesz w stanie łatwo znaleźć określone daty za grosze, ale będziesz mieć miejsce do planowania strategii i robienia notatek na temat tego, co chcesz zrobić.

Aby pomóc Ci zacząć, oto krótka lista najważniejszych świąt w Ameryce Północnej. Jak wspomniano wcześniej, być może będziesz musiał pamiętać o świętach obchodzonych na innych kontynentach, w zależności od bazy klientów.

Stany Zjednoczone Święta

 1. Nowy Rok (1 stycznia)
 2. Walentynki (14 lutego)
 3. Dzień Prezydentów (trzeci poniedziałek lutego)
 4. Dzień Świętego Patryka (17 marca)
 5. Wielkanoc (zmienna data pod koniec marca lub od początku do połowy kwietnia)
 6. Dzień Matki (druga niedziela maja)
 7. dzień Pamięci (ostatni poniedziałek maja)
 8. Dzień Ojca (trzecia niedziela czerwca)
 9. Dzień Niepodległości (04 lipca)
 10. Dzień pracy (pierwszy poniedziałek września)
 11. Dzień Kolumba (drugi poniedziałek października)
 12. Halloween (31 października)
 13. Dzień Weterana (11 listopada)
 14. święto Dziękczynienia (czwarty czwartek listopada)
 15. Czarny Piątek (dzień po Święcie Dziękczynienia)
 16. Sobota małej firmy (dzień po Czarnym Piątku)
 17. Cyber ​​Poniedziałek (poniedziałek następujący po Czarnym Piątku)
 18. Dzień Darmowej Dostawy (środek grudnia)
 19. Zielony poniedziałek (ostatni poniedziałek z co najmniej 10 dniami do Bożego Narodzenia)
 20. Chanuka (8 dni, zmienne w listopadzie i grudniu)
 21. Wigilia (24 grudnia)
 22. Boże Narodzenie (25 grudnia)
 23. Sylwester (31 grudnia)

Święta kanadyjskie

 1. Rodzinny dzień (trzeci poniedziałek lutego)
 2. dzień Zwycięstwa (ostatni poniedziałek do 24 maja)
 3. Dzień Kanady (1 lipca)
 4. Kanadyjskie Święto Dziękczynienia (drugi poniedziałek października)
 5. drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia)

Meksykańskie Święta

 1. Dzień Konstytucji (pierwszy poniedziałek lutego)
 2. urodziny Benito Juareza (trzeci poniedziałek marca)
 3. Dzień pracy (1 maja)
 4. Dzień Niepodległości (16 września)
 5. Dzień Rewolucji (trzeci poniedziałek listopada)

Wniosek

Święta sprzedaży przez cały rok to doskonała okazja do zwiększenia sprzedaży i zwiększenia bazy klientów. Jeśli zaniedbujesz niektóre dni, możesz przegapić ogromne możliwości dla swojej firmy. Jednak przy dobrze zaplanowanej strategii możesz zwiększyć sprzedaż w niespotykany dotąd sposób, nawet podczas mniejszych świąt.

Jeśli zauważysz, że Twoja kampania nie działa tak, jak zaplanowałeś, nie martw się. Każda promocja potrzebuje trochę czasu, aby zadziałała magia, a być może wystarczy dostosować swoje podejście, aby zobaczyć jej pełny potencjał.

Powiedz nam co myślisz. Jakie święta w ciągu roku przyciągają najwięcej klientów do Twojego sklepu? Czy przegapiliśmy jakieś ważne święta, które dodałbyś do swojego kalendarza?