Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jaka jest definicja UI i UX?

Dziś, ze względu na znaczenie e-commerce, często słyszy się słowa UI i UX. W artykule „Co oznacza UX” zamieściliśmy pełne wyjaśnienia na temat UX. Teraz może pojawić się pytanie: czym jest interfejs użytkownika? Zasadniczo, jakie są różnice między UX a UI? W związku z tym zalecamy zapoznanie się odpowiednio z artykułami „Projektowanie interfejsu użytkownika” oraz „Interfejs użytkownika UI i UX”.

Zdefiniuj interfejs użytkownika i UX

Chociaż szczegółowo omówiliśmy definicje UI i UX we wspomnianych artykułach, tutaj krótka definicja UI i UX wydaje się konieczna. W definicji UX należy powiedzieć, że przy wytwarzaniu produktu wykorzystywane są wszystkie procesy, aby finalnie użytkownik miał przyjemne doświadczenie w wyniku korzystania z produktu. Aby osiągnąć pożądany rezultat, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy; Ale ogólnie te przypadki są podzielone na siedem podstawowych czynników w UX.

Interfejs użytkownika ma wiele podzbiorów; skupimy się tutaj bardziej na interfejsie graficznym; Z tego powodu można powiedzieć, że interfejs graficzny to projekt graficzny programu. Ten projekt graficzny zawiera wiele rzeczy. Obejmuje to przyciski, na które użytkownicy klikają, czytany tekst, obrazy, pokazy slajdów, pola do otrzymywania tekstu i informacji oraz wszystkie rzeczy, z którymi użytkownicy wchodzą w interakcję.

Użytkownik wchodzi w interakcję z innymi rzeczami, takimi jak rozmieszczenie elementów na stronie, sposób poruszania się do różnych części strony lub innych stron oraz animacje interfejsu. W definicji UI i UX należy zauważyć, że UI jest jednym z najważniejszych podzbiorów UX.

Czym zajmuje się projektant UI i UX?

Po zdefiniowaniu UI i UX musimy zająć się kwestią, na czym dokładnie polega praca projektanta UI i UX. Jako projektant UI i UX musisz dobrze wyrazić swoje możliwości i przedstawić wartości, które wnosisz do firmy lub kolekcji. Projektanci UX odpowiadają za stworzenie optymalnego doświadczenia użytkownika po skorzystaniu z produktu. Utwórz To optymalne doświadczenie może wynikać z korzystania z fizycznego produktu, strony internetowej lub aplikacji.

Projektanci będą badać podróż użytkownika i jego interakcję z produktem. Ta część jest jednym z najważniejszych zadań przypisanych projektantowi UX. Ponadto projektanci muszą umieć rozpoznać potrzeby użytkowników i przeprowadzić projekt w oparciu o ich opinie i potrzeby. Użytkownika można zidentyfikować znając jego potrzeby i cele. Do identyfikacji użytkowników konieczne jest wykorzystanie narzędzi takich jak wywiady, ankiety internetowe, analiza konkurencji i analiza danych.

Zalecanym sposobem identyfikacji użytkownika, a projektant UX powinien sobie z tym poradzić poprawnie, jest kształtowanie person odbiorców. W taki sposób, aby stworzyć jedną personę dla różnych grup użytkowników. Osoba ta może być skuteczna zarówno podczas produkcji treści, jak i podczas projektowania. Po stworzeniu wstępnego projektu projektanci uzyskują pomoc od prawdziwych użytkowników w celu sprawdzenia jego funkcjonalności i niefunkcjonalności.

Przyszłość zawodów UI i UX

Oprócz znajomości definicji UI i UX, dla osób planujących rozpocząć tę ścieżkę ważne jest również, aby zapewnić sobie przyszłość zawodową w tej dziedzinie. Na początek musisz wiedzieć, że projektowanie UI i UX to jedno z nowych zajęć, choć po raz pierwszy pojawiło się w latach 90-tych. Wraz z rozwojem technologii organizacje, firmy i kolekcje stają się coraz bardziej świadome znaczenia stosowania interfejsu użytkownika i UX.

Oznacza to wzrost zapotrzebowania na projektantów UX i UI. W związku z tym można powiedzieć, że przyszłość kariery wykwalifikowanego i profesjonalnego projektanta UX jest gwarantowana. Dramatyczny i szybki rozwój technologii informatycznych w ciągu najbliższych 10–20 lat prawdopodobnie zmieni wszystkie zawody.

Interfejs użytkownika i UX również nie są odporne na te zmiany. Projektowanie UI i UX prawdopodobnie będzie realizowane w ciągu najbliższych lat przy współpracy projektantów i sztucznej inteligencji. Być może zastanawiasz się, czy potrzeba UX zniknie. Czy nadejdzie dzień, w którym będzie można zaprojektować i wdrożyć udany interfejs użytkownika i doświadczenie użytkownika bez konieczności korzystania z projektanta UX i jedynie przy pomocy sztucznej inteligencji?

Sztuczna inteligencja zamiast projektowania UI i UX

Definiując UI i UX, należy pamiętać, że potrzeba UX i UI nigdy nie zniknie. Raczej postęp technologii stwarza, a nawet zwiększa zapotrzebowanie na interfejs użytkownika i UX na nowych platformach. Nawet doświadczenie użytkownika może coraz bardziej przenosić się ze sfery online do życia codziennego i otaczających nas obiektów fizycznych. Postęp technologii będzie prowadził do rozwoju i ewolucji UX.

Aby być na bieżąco z postępem technologicznym jako projektant UX, nigdy nie należy schodzić ze ścieżki postępu. Pamiętaj, że proces edukacji na tej ścieżce nigdy się nie zatrzyma. Technologia szybko zmierza w stronę postępu, więc Ty, jako osoba działająca w tej dziedzinie, nie powinieneś wcale się zatrzymywać.

W definicji UI i UX wielu projektantów uważa, że ​​sztuczna inteligencja może w nadchodzących latach zagrozić ich pracy. Po pierwsze, należy pamiętać, że ryzyko to zagraża wielu zawodom, nie tylko przy projektowaniu UI i UX. Ale ogólnie można powiedzieć, że nadal nie da się zastąpić sztucznej inteligencji projektantami UI i UX.

Ponieważ obecnie nie da się wypełnić istniejących luk i luk za pomocą sztucznej inteligencji, nawet jeśli sztuczna inteligencja jest w stanie zaprojektować UI i UX, wynik i tak jest tak dobry, jak projekt wykonany przez człowieka; Nie będzie to atrakcyjne. Wspomnienie o tych wszystkich rzeczach napawa nas radością i radością w obliczu świetlanej przyszłości projektowania UI i UX. UI i UX oraz badanie przyszłości zawodowej tego zawodu.

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie karbonnPobierz motywy WordPress za darmoZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=