Jaka jest maksymalna kwota wysyłania na Zelle?

Zelle to amerykańska firma zajmująca się płatnościami cyfrowymi. Nazwa gry tutaj? Szybkie, bezproblemowe, niemal natychmiastowe płatności, o ile odbiorca jest również na Zelle. Chociaż jest wspierany przez wiele amerykańskich banków, aplikacja jest wciąż stosunkowo nowa na rynku (kilka lat) i nie wszyscy dokładnie wiedzą, o co chodzi.

Prosta w użyciu i dość prosta, Zelle to doskonały sposób na dokonywanie transakcji finansowych. Mając to na uwadze, oto więcej informacji o faktycznych transakcjach na Zelle.

Maksymalna kwota wysyłania

To dość często zadawane pytanie, jeśli chodzi o usługi przekazów pieniężnych. Ludzie chcą wiedzieć, jaką maksymalną kwotę mogą wysłać za pomocą Zelle. Przede wszystkim Zelle to usługa oparta na pracy zintegrowanej z Twoim bankiem. Oznacza to, że to bank decyduje o limicie wysyłania, jeśli chodzi o Zelle. Jeśli interesują Cię maksymalne kwoty wysyłania, najlepszym rozwiązaniem byłoby skontaktowanie się z bankiem.

Zelle jest również dostępna jako samodzielna aplikacja, ale nadal musi być „dołączona” do karty debetowej. W takim przypadku tygodniowy limit wysyłania na Zelle wynosi 500 USD – tego limitu nie można zwiększyć ani zmniejszyć.

Należy również pamiętać, że Zelle nie można zintegrować z kartą kredytową. Po prostu nie tak działa usługa.

maksymalna kwota wysyłania w zelle

Koszt

Zelle, używana przez konto bankowe lub jako samodzielną aplikację, jest usługą całkowicie bezpłatną dla użytkownika. Banki faktycznie płacą każdemu bankowi, który uczestniczy w ich programie $0Od .50 do $0.75, czyli jak zarabiają na utrzymanie. Oczywiście banki są zazwyczaj bardziej niż zadowolone z płacenia tych kwot za otrzymaną usługę, ponieważ to naprawdę pomaga w płynności każdej transakcji i nie wymaga zbyt dużego zaangażowania banku.

Czas transakcji

Istotą idei Zelle jest to, że nigdy nie musisz martwić się o czas transakcji, o który musisz martwić się w bankach i podobnych usługach. Szybkie transakcje to motto Zelle i chleb i masło. Ale jak szybko tu rozmawiamy? W większości przypadków natychmiastowe; to znaczy w zależności od szybkości połączenia. Jak tylko wyślesz pieniądze, odbiorca je otrzyma i odwrotnie. Mogą wystąpić opóźnienia, ale mówimy tutaj o minutach.

maksymalna kwota wysyłania w zelle

Biorąc to pod uwagę, istnieje jeden wielki warunek – że zarówno ty, jak i odbiorca jesteście w Zelle w jakiś sposób (jako integracja konta bankowego lub samodzielna aplikacja). Dlatego Zelle to usługa, która działa poprzez integrację z kontem bankowym lub kartą debetową – przyspiesza proces płatności w przypadku, gdy obaj użytkownicy korzystają z Zelle; w przeciwnym razie stosowane są zwykłe metody transakcji.

wymagana informacja

Oczywiście, aby skorzystać z Zelle, musisz podać im jakieś informacje. Najpierw musisz założyć konto Zelle, tak jak w przypadku każdej nowoczesnej usługi online. Następnie musisz połączyć swoje dane bankowe lub dane karty debetowej. Po wykonaniu tej czynności możesz użyć aplikacji Zelle, aby wysyłać i odbierać pieniądze od innych użytkowników Zelle. Aplikacja działa prawie jak komunikator internetowy. Aby wysłać lub poprosić kogoś o pieniądze, potrzebujesz jego numeru telefonu lub adresu e-mail.

Jeśli odbiorca / nadawca jest w twoich kontaktach, po prostu wpisz jego nazwisko i wybierz jego kontakt. Następnie wystarczy wprowadzić żądaną kwotę, którą chcesz wysłać, dotknij Przejrzeći potwierdź, że poprawnie podałeś wszystkie informacje.

Można tego wszystkiego uniknąć, nie używając aplikacji Zelle, ale używając własnej aplikacji banku (jeśli jest ona obsługiwana przez Zelle). Ale po co korzystać z aplikacji Zelle, skoro możesz pracować z aplikacją do bankowości natywnej? Ponieważ jest znacznie prostszy i łatwiejszy w użyciu.

Piękno transakcji Zelle

Chociaż większość banków, które nie są zintegrowane z Zelle, udało się znaleźć sposób na przyspieszenie transakcji, dzięki czemu są one szybkie i dostępne 24 /7, nadal nie ma gwarancji, że transakcja nastąpi natychmiast. Oznacza to, że korzystanie z aplikacji bankowej do płacenia za przejazd taksówką lub płacenie każdemu, kto nie akceptuje kart, jest niemożliwe.

W tym miejscu rozpoczyna się Zelle, zapewniając unikalny sposób zapłaty komuś, pod warunkiem, że on również ma zainstalowaną aplikację Zelle na swoim urządzeniu. Aby jeszcze lepiej, aplikacja Zelle pozwala dzielić płatności między większą liczbę osób, co jest idealne dla dostawców usług płatniczych, którzy nie akceptują kart. Na przykład, jeśli jeździsz taksówką z wieloma znajomymi, aplikacja Zelle pozwala oczywiście każdemu na natychmiastowe opłacenie sprawiedliwego udziału.

Aplikacja Zelle czy Bank?

Jedyną odpowiedzią na to jest: jedno i drugie. Każdy z dwóch sposobów korzystania z Zelle ma swoje zalety i każdy jest niemal natychmiastowy, co stanowi cały pomysł. Jeśli korzystasz z aplikacji Zelle, masz niemal całkowitą gwarancję, że Twoje pieniądze zostaną natychmiast wysłane / odebrane. Dlaczego? Nie możesz używać aplikacji Zelle do wysyłania pieniędzy komuś, kto nie korzysta z Zelle. Oczywiście korzystanie z aplikacji Zelle to sprytny sposób dokonywania płatności.

Alternatywnie, dlatego nie możesz zapłacić komuś, kto nie korzysta z Zelle, korzystając z aplikacji Zelle, czasami będziesz musiał skorzystać z aplikacji bankowej.

Transakcje z Zelle

Oczywiście, czy używasz go jako usługi zintegrowanej z kontem bankowym, czy jako samodzielnej aplikacji, Zelle oferuje fantastyczne możliwości transakcji i korzyści. W końcu istnieje powód, dla którego na północ od 90 banków korzysta z Zelle w tej chwili.

Czy próbowałeś Zelle? Jak podoba Ci się ich aplikacja i usługa? Jeśli masz coś do dodania lub zadawania pytań, dołącz do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej.