Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jaka jest najbezpieczniejsza aplikacja do czatu zespołowego?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jaka jest najbezpieczniejsza aplikacja do czatu zespołowego?

Pandemia koronawirusa zmieniła sposób, w jaki żyjemy i prowadzimy biznes, a firmy na całym świecie przestawiły się na pracę zdalną.

Ta istotna zmiana niewątpliwie zwiększyła popyt na aplikacje do czatów zespołowych i platformy do współpracy, ale tylko kilka z nich można faktycznie uznać za bezpieczne. Jakie są zatem najlepsze i najbezpieczniejsze aplikacje do czatowania zespołowego?

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Wickr

Wickr pojawił się na rynku w 2012 roku i chociaż początkowo został opracowany jako mobilna aplikacja do czatowania, jest teraz dostępny na Windows, Mac i Linux. Istnieją trzy jego wersje: Wickr Me, Wickr Pro i Wickr Enterprise. Te dwa ostatnie są bardziej odpowiednie dla firm i dużych organizacji.

Ale niezależnie od tego, którą wersję wybierzesz, będziesz musiał wybierać między opcjami Basic, Silver, Gold i Platinum. Basic jest bezpłatny i dobry dla małych zespołów do 30 użytkowników. Srebro, złoto i platyna odpowiednio kosztują $4.99, $90,99 i 25,00 USD miesięcznie na użytkownika i są wyposażone w znacznie więcej funkcji.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i prywatność, Wickr absolutnie to zapewnia. W rzeczywistości Wickr jest jedną z najbezpieczniejszych dostępnych aplikacji do przesyłania wiadomości. Jest 256-bitowym szyfrowaniem typu end-to-end i używa nowego klucza za każdym razem, gdy wiadomość, plik lub połączenie są szyfrowane. Klucze prywatne są przechowywane na urządzeniach użytkowników, a przez serwery firmowe przesyłane są tylko klucze publiczne.

Wszystkie wiadomości wysłane przez Wickr ulegają samozniszczeniu po pewnym czasie (czas wygaśnięcia można dostosować) i nie można uzyskać do nich dostępu ani odzyskać ich w żaden sposób po zniszczeniu. Ponadto Wickr regularnie wysyła raporty przejrzystości i zezwala na audyty stron trzecich, a jego kod kryptograficzny jest publicznie dostępny.

Rekommenderad:  Kim lub czym jest Growth Machine?

2. Drut

Drut został stworzony przez grupę byłych Skype pracowników i wprowadzono na rynek w 2014 r. Dwa lata później aplikacja dodała kompleksowe szyfrowanie, a w 2018 r. zmieniła orientację na firmy, kiedy udostępniła rozwiązanie do współpracy.

Klienci mogą wybierać między Wire Basic (bezpłatny), Wire for Enterprise (od $7.65) i Wire for Government (aby uzyskać wycenę, należy skontaktować się z działem sprzedaży). Wersja podstawowa może obsłużyć do pięciu użytkowników, co oczywiście jest niewystarczające dla większości firm, więc średnie i duże zespoły mogą wybrać opcję Enterprise lub Government — ta ostatnia jest faktycznie używana przez rządy, co wiele mówi o bezpieczeństwie aplikacji.

Wire używa protokołu szyfrowania Proteus, który jest oparty na protokole Signal, do szyfrowania wiadomości. Tymczasem połączenia są szyfrowane za pomocą Datagram Transport Layer Security (DTLS) i Secure Real-time Transport Protocol (SRTP).

W przeciwieństwie do Wickr, Wire jest open source, a jego kod jest dostępny na GitHub. Ponadto został poddany niezależnemu audytowi i pozostaje zgodny z ramami, takimi jak Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO).

3. Luźny

Jeśli nie jesteś naprawdę zainteresowany cyberbezpieczeństwem i prywatnością w Internecie, prawdopodobnie nawet nie słyszałeś o Wickr i Wire, ale prawie na pewno słyszałeś o Slack, jeśli nie używałeś go już do komunikowania się ze swoimi współpracownikami. Slack jest popularny z dobrych powodów: jest łatwy w użyciu, prawie nigdy się nie zawiesza, ma wiele fajnych funkcji i jest niedrogi. Ale Slack jest również dość bezpieczną aplikacją.

Slack używa szyfrowania, ale nie jest szyfrowany od końca do końca. Jednak Slack ma funkcję o nazwie Enterprise Key Management, która dodaje kolejną warstwę ochrony i pozwala administratorom i właścicielom firm mieć większą kontrolę nad danymi udostępnianymi w ich organizacji.

Slack ma kilka innych mechanizmów, które mają chronić organizację przed naruszeniami i intruzami. Na przykład istnieje wiele sposobów ograniczania dostępu i zmiany uprawnień w kanałach Slack, podobnie jak możliwe jest zapewnienie, że tylko niektóre osoby (lub pracownicy) mają dostęp do informacji firmy na platformie i egzekwowanie ścisłych ograniczeń.

Rekommenderad:  Jak wyszukiwać na pasku bocznym w Microsoft Edge, Google Chrome i Firefox

Istnieje kilka innych sposobów zabezpieczenia przestrzeni roboczej Slack. Obejmuje to używanie silnych haseł i uwierzytelnianie dwuskładnikowe, zarządzanie aktywnymi i zaproszonymi użytkownikami oraz domyślne ograniczanie dostępu do niektórych kanałów.

Podsumowując, Slack może nie być tak kuloodporny jak Wickr i Wire, ale mimo to jest stosunkowo bezpieczną platformą współpracy, która zapewnia właścicielom firm znaczną kontrolę nad komunikacją wewnętrzną.

4. ProofHub

ProofHub to bardziej oprogramowanie do zarządzania projektami i platforma współpracy niż aplikacja do czatu zespołowego, ale zasługuje na wzmiankę, ponieważ faktycznie ma świetne funkcje czatu jeden na jednego i czatu grupowego.

Zasadniczo będąc skrzyżowaniem Asany, Trello i Slacka, ProofHub pozwala liderom zespołów organizować projekty, przydzielać zadania, tworzyć szablony i przepływy pracy, konfigurować codzienne cele, prowadzić dzienniki aktywności i tym podobne.

Pod względem bezpieczeństwa i prywatności ProofHub dorównuje Slack. Szyfruje dane przez SSL/TLS i ma różne inne standardowe zabezpieczenia. Na przykład rejestruje dostęp do wszystkich kont według adresu IP, co ułatwia właścicielom firm wykrywanie nieautoryzowanego dostępu i zapobieganie mu.

Co być może bardziej interesujące, polityka prywatności ProofHub zawiera kilka kluczowych informacji o tym, jak traktuje dane użytkowników. Stwierdza, że ​​ProofHub nie przekaże danych użytkownika organom ścigania, „chyba że nakaz sądowy nakazuje”. Ponadto firma przestrzega unijnych, amerykańskich i szwajcarskich zasad ochrony prywatności.

Jedną z głównych przewag ProofHub nad innymi podobnymi narzędziami jest cena: jest znacznie tańszy niż zdecydowana większość konkurencji, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla małych i dobrze prosperujących firm. Wersja Essential kosztuje 45 USD miesięcznie, a wersja Ultimate Control kosztuje 89 USD miesięcznie, jeśli jest rozliczana corocznie — łącznie, a nie na użytkownika.

Zabezpieczanie środowiska pracy zdalnej

Pandemia może nie pozostać na stałe, ale praca zdalna jest, co otwiera zupełnie nowy świat wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem, z którymi firmy muszą sobie radzić.

Rekommenderad:  Tweetbot 6 dla Twitter: kolejna popularna aplikacja opiera się na modelu subskrypcji -

Zainwestowanie w bezpieczną aplikację do czatowania zespołowego lub platformę do współpracy to absolutna konieczność. Dla firm, które zajmują się poufnymi informacjami, Wickr i Wire są prawdopodobnie najlepszymi opcjami, bez względu na to, jak drogie mogą być. Z drugiej strony Slack i ProofHub wydają się odpowiednie dla mniejszych zdalnych zespołów.

Jednak bez względu na to, którą z tych aplikacji wybierze firma, niezwykle ważne jest, aby pracownicy rozumieli, w jaki sposób i w jakich okolicznościach organizacja może stać się celem cyberprzestępców. Ostatecznie środowisko pracy zdalnej można zapewnić tylko wtedy, gdy zarówno kierownictwo, jak i pracownicy podejmą świadomy wysiłek w celu kultywowania bezpiecznych nawyków.