Jaka jest najlepsza sieć VPN dla przeglądarki Firefox?

Jaka jest najlepsza sieć VPN dla przeglądarki Firefox? 1

Firefox jest czwartą najpopularniejszą przeglądarką internetową według statystyk użytkowania z W3counter. Jeśli korzystasz z przeglądarki Firefox, a Twój dostawca VPN oferuje dodatek VPN, możesz z niego skorzystać. Jednak zrozumienie, jakie funkcje są i nie są zawarte w dodatku do przeglądarki Firefox, może być trudne. Oto trzy najlepsze sieci VPN i możliwości ich dodatków do przeglądarki Firefox VPN.

NordVPN

Rozszerzenie Nordvpns Firefox jest dostępne za darmo tutaj, ale do działania będzie konieczne konto subskrybowane. Podobnie jak w przypadku dowolnego dodatku VPN opartego na przeglądarce, NordVPN jest technicznie proxy, ponieważ przekierowuje ruch z aplikacji przeglądarki, a nie całego systemu operacyjnego, takiego jak VPN. Nord VPN to nie tylko serwer proxy, to szyfrowany serwer proxy. Wszystkie połączenia za pośrednictwem rozszerzenia NordVPNs Firefox są chronione najlepszym dostępnym 256-bitowym szyfrowaniem AES, tak jakbyś korzystał z samodzielnej aplikacji VPN.

Dodatek do Firefoksa zawiera w szczególności obsługę CyberSec, która jest blokowaniem reklam, śledzenia i złośliwego oprogramowania NordVPN. Dodatek blokuje również domyślnie funkcjonalność WebRTC, która może wyciekać twój prawdziwy adres IP, nawet podczas korzystania z VPN.

Pełny asortyment ponad 5200 serwerów VPN w 59 krajach jest dostępny w dodatku do przeglądarki Firefox, co zapewnia maksymalną elastyczność, chociaż można wybrać tylko ogólną lokalizację zamiast konkretnego serwera. Nadal jesteś objęty surową polityką NordVPN dotyczącą braku logów.

Wskazówka: ogólnie zaleca się połączenie z szybkim, pobliskim serwerem VPN, chyba że musisz połączyć się z konkretną lokalizacją, aby ominąć ograniczenia dostępu oparte na lokalizacji.

Ceny zaczynają się od $3.49 miesięcznie, dla trzyletniego planu obejmującego do 6 jednoczesne urządzenia.

Surfshark

Bezpłatne rozszerzenie do przeglądarki Firefox Surfsharks można pobrać z tutaj. Po zainstalowaniu rozszerzenia musisz się zalogować, aby połączyć się z jednym z ponad 1700 serwerów w 63 krajach. Po połączeniu rozszerzenia VPN wszystkie połączenia przeglądarki są szyfrowane przy użyciu 256-bitowego algorytmu szyfrowania AES

Rozszerzenie Firefox od Surfshark nie obsługuje całego zestawu funkcji Surfshark. Jedną z kluczowych funkcji jest jednak blokowanie reklam, śledzenia i złośliwego oprogramowania CleanWeb. Inne funkcje obejmują ścisłe zasady braku dzienników i prywatną usługę DNS zaprojektowaną w celu zapobiegania wyciekom DNS.

Ceny abonamentu Surfshark zaczynają się już od $10,99 miesięcznie, dla dwuletniego planu obsługującego nieograniczoną liczbę urządzeń.

ExpressVPN

ExpressVPNs Firefox rozbudowa różni się nieco od innych dostawców VPN. Zamiast pracować jako samodzielne narzędzie VPN, dodatek do przeglądarki jest interfejsem konfiguracyjnym dla głównej aplikacji ExpressVPN. Jako taki wymaga zainstalowania głównej aplikacji ExpressVPN.

Jedną z zalet dodatku przeglądarki jako interfejsu dla pełnego klienta VPN jest to, że dostępny jest pełny zestaw funkcji VPN. Ponadto cała komunikacja z urządzenia jest chroniona, a nie tylko ruch w przeglądarce.

Dodatek ExpressVPN Firefox jest dostępny w 16 różnych językach, więc jest łatwy w użyciu nawet dla osób, które nie mówią po angielsku. Blokuje również WebRTC, aby zapobiec wyciekowi twojego prawdziwego adresu IP podczas korzystania z VPN.

Ceny zaczynają się od $6.67 miesięcznie, na roczny abonament obejmujący do pięciu jednoczesnych urządzeń.