Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jaka jest różnica między transmisją Unicast, Broadcast i Multicast w sieciach komputerowych

Jaka jest różnica między transmisją pojedynczą, rozgłoszeniową i multiemisji w sieciach komputerowych

Termin „cast” odnosi się tutaj do zbioru danych lub przepływu danych przesyłanych od jednego użytkownika do innych odbiorców i zapewnia możliwość wymiany komunikacyjnej. W tym miejscu chcemy poruszyć niektóre koncepcje z zakresu kaset w świecie sieci komputerowych.

Transmisja pojedyncza

Ten typ danych jest przydatny, gdy nadawca chce wysłać sygnał do odbiorcy. Mamy więc do czynienia z transferem danych jeden do jednego. Na przykład urządzenie o adresie IP 10.1.2.0 w jednej sieci chce wysłać strumień ruchu (pakiety danych) do innego urządzenia o adresie IP 20.12.4.2 w innej sieci, tutaj jest to koncepcja emisji pojedynczej. Odnosi się do tego samego pojęcia. Jest to jeden z najważniejszych przypadków, przez który sieci przesyłają dane.

Audycja

Transmisja rozgłoszeniowa to technika transmisji jeden do wszystkich, którą można podzielić na dwie części:

Ograniczone publikowanie transmisji: Załóżmy, że chcesz wysłać strumień partii do wszystkich div w sieci, wtedy ta metoda publikowania będzie bardzo przydatna. Aby zarchiwizować tę wiadomość, musi ona wynosić 255 255 255 255 (co oznacza, że ​​wszystkie 32 bity adresu IP są równe jeden). Dlatego właśnie nazywany jest on ograniczonym adresem rozgłoszeniowym i znajduje się w datagramie. Aby umożliwić dostarczenie pakietu informacyjnego do wszystkich odbiorców, dołączany jest nagłówek pakietu informacyjnego.

  • Transmisja bezpośrednia: Ta metoda jest przydatna, gdy chcemy wysłać strumień pakietów do określonych urządzeń w sieci. Odbywa się to poprzez ustawienie wszystkich bitów części identyfikatora hosta adresu docelowego na 1 i jest to znane jako adres rozgłoszeniowy bezpośredni. Odnosi się to do nagłówka datagramu przesyłanego pakietu.
    Różnica między transmisją pojedynczą, rozgłoszeniową i multiemisją
  • Jest to zazwyczaj przydatne podczas korzystania z telewizji kablowej lub przesyłania obrazu i dźwięku przez sieć.
    Jednym z najważniejszych protokołów stosowanych w tej klasie sieci komputerowych jest protokół rozpoznawania adresów (ang.ARP). Który służy do rozwiązania problemu adresów IP w adresach fizycznych, co jest podstawowym wymogiem komunikacji.

Multiemisji

W trybie multiemisji jeden lub więcej nadajników wysyła informacje do jednego lub większej liczby odbiorników. W tym przypadku ruch jest umieszczany pomiędzy zestawem połączeń typu unicast (jeden do jednego) i rozgłoszeniowych (jeden do wielu). Multicast umożliwia serwerom kopiowanie kopii sygnału strumienia danych i jego symulację. I wyślij go do hostów, którzy tego chcą. Multicast IP wymaga tutaj obsługi niektórych protokołów, takich jak IGMP – Internet Group Management Protocol i Multicast Routing dla sieci. Poniżej znajdują się również adresy IP klasy D zarezerwowane dla grup multiemisji.

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące tego wpisu, możesz je skomentować na dole, a my odpowiemy na wszystkie tak szybko, jak to możliwe.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie mobilneBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy kurs on-line