Jaką technologię miałeś na początku dekady w porównaniu do teraz?

Jeśli jesteś osobą, która lubi spędzać czas w mediach społecznościowych, widziałeś zdjęcia porównawcze dekady, osoby publikujące zdjęcia tego, jak wyglądały na początku dekady, a teraz, pod koniec dekady.

Spraw, aby Tech Easier chciał wiedzieć, jak Twoja technologia wypada w ciągu tej dziesięcioletniej różnicy czasu. Jak wyglądała twoja technologia na początku dekady w porównaniu do obecnej?

Nasza opinia

Sayak wyjaśnia, że ​​nie dostał nawet smartfona do 2013 r., więc nie miał nawet takiego na początku dekady. Używał Windows Vista, chociaż miał wyłączny dostęp do informacji poufnych Windows 7 odkąd był w programie Microsoft Developer. Słyszał „Internet rzeczy” rzucany podczas „nerdy konferencji technicznych” i teraz wierzy, że zatoczyło to koło.

Nadal używał wtedy odtwarzacza DVD i wypożyczał DVD na muzykę i filmy. To wciąż był jego pierwszy wybór YouTube. Piractwo muzyczne było wtedy duże, szczególnie Limewire i Torrents. On regularnie używał Skype, Paypal i eBay oraz Amazon jeszcze nie było. Użył „Hidemyass”, prostej sieci VPN z tylko trzema serwerami, co wydawało się wielkim problemem. „Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że niewiele się zmieniło w ciągu ostatnich 10 lat, z wyjątkiem hodowcy smartphones i konsumenckie gadżety IoT ”. Uważa, że ​​sytuacja zmieni się drastycznie w następnej dekadzie.

Opinia pisarzy Zegarek dekady

Elsie pamięta, że ​​ma telefon Nokia, a nie smartfon taki jak ten, który ma teraz, ale nadal mogła uzyskać dostęp do Internetu na małym ekranie. Android vs. iOS nie był jeszcze czymś w jej części świata. Przez większość czasu korzystała z pulpitu, a drukarki nadal były „bae”. Ona też kupiła wiele płyt DVD, ale problem z nią związany już się skończył. Jej telewizor analogowy został zastąpiony inteligentnym telewizorem. „Życie wydaje się coraz łatwiejsze i wygodniejsze, ale kosztem prywatności i bezpieczeństwa w porównaniu z początkiem dekady, kiedy to nie było tak dużym problemem jak teraz”.

Andrzej mówi, że jego technologia znacznie się usprawniła od 2010 roku. Jego komputer obsługuje teraz głównie wszystko, co jest związane z mediami, a jego płyty CD z muzyką i oprogramowaniem już dawno zniknęły lub gdzieś są sentymentalnie przechowywane w piwnicy. Ma mniej przewodów, a karty pamięci flash pojawiają się tylko na specjalne okazje.

Wszystko działa również lepiej, a on spędza znacznie mniej czasu na zmaganiach z przypadkowymi problemami z komputerem i witryną. Jego pięcioletni komputer nadal działa poprawnie, z wyjątkiem nowszych gier. Nie odczuwa już potrzeby modernizacji pamięci RAM / CPU. „Mógłbym dodać wiele wzdęć do mojej kolekcji gadżetów, gdybym był taki skłonny, to jasne, ale ulepszenia technologiczne sprawiły, że łatwiej mi było mieć mniej tego, co mnie cieszy”. Jedynymi nowymi technologiami, które od tego czasu dodał do swojej kolekcji, są smartfon i czytnik ebooków.

Alex wierzy „Dziś dużą różnicą jest przenikanie rynku. Dzisiaj zaawansowane gadżety konsumenckie są wszechobecne. ” Nawet szczotki do włosów mają Bluetooth, a etui na telefony są ogromnym sprzedawcą. Integracje inteligentnych domów stały się standardem w bogatszych gospodarstwach domowych. Nie chce, abyśmy zapomnieli o skutkach społecznych takich platform Facebook, które były mieszaną torbą dla zdrowia psychicznego społeczeństwa i osoby. „Jak drobny pył osiadający na wszystkim, technologia jest wszędzie i praktycznie niemożliwa do usunięcia”.

Zdaniem pisarzy Dekada smartfona

Moja technologia stała się całkowicie mobilna. Nie mam już komputera. W zeszłym tygodniu w końcu wyrzuciłem mojego Maca Mini z nędzy. Chociaż był to model z 2011 r., Który kupiłem odnowiony, więc nie miałem go w 2010 r. Miałem MacBooka i iPhone'a. Miałem też starego MacBooka ze zepsutym ekranem podłączonym do monitora jako „pulpitu”, z którego korzystały moje dzieci, podczas gdy mój mąż miał komputer. Wszystkie z nich nie działają, ale wciąż się kręcą.

Jestem teraz na moim szóstym iPadzie. Wszystkie pięć moich poprzednich wciąż należy do żywych. Rozdaję je lub sprzedaję i otrzymuję najnowszy co roku lub dwa. Ale nadal używam sprawdzonego iPhone'a. Myślę, że to był iPhone 3GS, teraz jest 7. Potem miałem antenę, teraz znów mam kabel i dodałem Apple TV do przesyłania strumieniowego.

Twoja opinia

Zacząłem także pisać dla Make Tech Easier rok po nowej dekadzie, zacząłem jako pisarz dla komputerów Mac i znowu po prostu porzuciłem ostatnią z nędzy. Tak więc, kiedy tu byłem, widziałem, jak wiele technologii przychodzi i odchodzi i rozwija się, czasem w sposób, którego nie chcemy, a czasem w bardzo znaczący sposób.

Co widziałeś z technologią w ostatniej dekadzie? Jak wyglądała twoja technologia na początku dekady w porównaniu do obecnej? Opowiedz nam o tym w komentarzach poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?