Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jaki jest dobry współczynnik konwersji dla stron docelowych?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jaki jest dobry współczynnik konwersji dla stron docelowych?

Rozpocznij rok 2020 ze zwiększonym generowaniem potencjalnych klientów dzięki CRO na stronie docelowej

„Ten post został wybrany jako jeden z najlepszych artykułów marketingu cyfrowego tygodnia przez UpCity, firmę oceniającą i recenzującą B2B dla agencji marketingu cyfrowego i innych dostawców usług marketingowych”.

Strony docelowe różnią się od ogólnych stron internetowych. Aby uzyskać więcej informacji na temat różnic, zapoznaj się z tym artykułem Strona główna witryny a strona docelowa: jaka jest różnica?

Zazwyczaj strony docelowe mają różne projekty, różne cele, różne podejścia i różne strategie konwersji.

Jeśli nie patrzysz na swoje strony docelowe z innej perspektywy niż ta, której używasz na stronach witryny, nie optymalizujesz w pełni działań związanych z generowaniem leadów.

Ale co czyni dobrą stronę docelową? Skąd wiesz, czy współczynnik konwersji na poziomie 20% jest zły, dobry czy znakomity?

Możesz wyszukać „współczynniki konwersji strony docelowej” i znaleźć mnóstwo artykułów na temat tego, co ktoś uważa za dobry współczynnik konwersji, ale to nie pomoże.

Prawidłowa odpowiedź brzmi: nikt tak naprawdę nie wie, a ogólne informacje na blogu o standardowych współczynnikach konwersji spowodują jedynie podjęcie złych decyzji dotyczących własnych stron.

Twoje strony, Twoja witryna, Twoi potencjalni klienci i Twoje wiadomości są różne i nie ma solidnych średnich ani punktów odniesienia, które można wykorzystać do oceny własnej wydajności.

Prawdziwa odpowiedź brzmi: powinieneś poprawiać się z miesiąca na miesiąc.

Jeśli chodzi o mierzenie współczynników konwersji stron docelowych i pracę nad poprawą z miesiąca na miesiąc, warto wziąć pod uwagę następujące kwestie.

Benchmarki branżowe mogą mieć znaczenie

Prawdopodobnie nie możesz się powstrzymać, więc uruchamiasz szybkie wyszukiwanie w Google dotyczące współczynników konwersji stron docelowych i odkrywasz artykuł WordStream oraz artykuł Unbounce. Oba oferują podstawowe badania współczynników konwersji stron docelowych.

Większość innych artykułów pochodzi od agencji, które powtarzają tę samą treść w obu tych artykułach. Możesz je pominąć, ale artykuły WordStream i Unbounce zapewniają przynajmniej miejsce startowe.

Badania w obu tych artykułach pokazują, że wytyczne dotyczące współczynników konwersji stron docelowych są pomiędzy 3% I 5.5%.

Jednak właśnie dlatego nie lubię benchmarków. Nigdy nie widziałem ani jednej strony docelowej na Square 2 lub z którymkolwiek z naszych klientów wypadnie tak słabo.

Z naszych badań wynika, że ​​współczynniki konwersji stron docelowych powinny zaczynać się od 20% i sięgać nawet 60%. Jest to szeroki rozrzut i dlatego podstawowy współczynnik konwersji jest o wiele ważniejszy niż jakiekolwiek opublikowane testy porównawcze.

Jednak branża ma znaczenie.

Na placu 2korzystamy z MAXG, opartego na sztucznej inteligencji mechanizmu analiz i rekomendacji, który zapewnia nam branżowe wzorce, więc wiemy, że nasi klienci oprogramowania powinni być bliżej 20%, nasi klienci produkcyjni w przedziale 15%, a nasi klienci usług profesjonalnych około 11% dla współczynnika konwersji strony docelowej.

Rekommenderad:  Jak Google stało się znaną na całym świecie marką?

Ponownie jest to tylko przewodnik i punkt wyjścia do naszej pracy z klientami z tych branż. Te liczby to minimum, którego szukamy, a z naszą pomocą większość z nich powinna się podwoić w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Zawsze możesz zrobić lepiej

Współczynniki konwersji strony docelowej są jednym z najważniejszych wskaźników, jeśli chodzi o generowanie leadów.

Mało potencjalnych klientów w tym miesiącu? Sprawdź często odwiedzane strony docelowe i wprowadź kilka poprawek.

Płatne reklamy nie działają? Rozważ zmianę promowanej strony ze strony internetowej na stronę docelową.

Zasięg e-maili ustabilizował się? Zaprojektuj niestandardową stronę docelową dla tej konkretnej grupy odbiorców i konkretnej kampanii e-mailowej.

Wszystkie trzy taktyczne ulepszenia zwiększą wydajność programu w ciągu kilku dni, a nie tygodni czy miesięcy.

Możliwości szybkiej naprawy w pracy związanej z konwersją strony docelowej oznaczają, że powinna to być część tego, co robisz każdego miesiąca, dzień w dzień.

Niezależnie od Twoich wskaźników, co tydzień pracuj nad ciągłą optymalizacją współczynnika konwersji, a współczynniki konwersji stron docelowych powinny rosnąć w miarę upływu czasu.

Zacznij od procesu testowania

Być może ten pomysł na ciągłą optymalizację Twoich stron docelowych wymaga doprecyzowania. Od jakich stron zaczynasz? Jakie zmiany powinieneś wprowadzić? Skąd wiesz, kiedy osiągnąłeś szczyt? Jak długo należy czekać, aby spodziewać się zmian? Ile zmian należy wprowadzić jednocześnie?

To wszystko są świetne pytania. Zamiast zajmować się nimi jednorazowo, powinieneś chcieć zbudować system lub proces, który pozwoli Tobie lub komukolwiek z Twojego zespołu na śledzenie strategii optymalizacji współczynnika konwersji strony docelowej co miesiąc.

Aby robić to skutecznie, musisz przestać myśleć jak marketer i zacząć myśleć jak naukowiec. Naukowcy zaczynają od danych, więc oto dane, których potrzebujesz, aby zacząć:

  • Lista wszystkich adresów URL stron docelowych
  • Bieżąca liczba odwiedzin każdej strony w każdym miesiącu (średnia z ostatnich 12 miesięcy I dane z poszczególnych 12 miesięcy, dzięki czemu możesz zobaczyć, czy strona ma tendencję wzrostową, stabilną czy spadkową)
  • Bieżący współczynnik konwersji z ostatniego miesiąca

Będziesz chciał przeglądać te dane co miesiąc i użyjesz ich do skonfigurowania systemu.

Zaczniemy od stron, które mają najwięcej odwiedzających (średnia liczba odwiedzin w miesiącu).

Następnie przyjrzymy się współczynnikom konwersji dla tych często odwiedzanych stron. Szukamy niskich współczynników konwersji na stronach o dużym natężeniu ruchu. To jest wgląd, który zapewnia największą szansę na poprawę.

Oto przykładowe dane.

Wstęp Śr. Odwiedzający/miesiąc Współczynnik konwersji
Wstęp 1 500 10%
Wstęp 2 456 26%
Wstęp 3 344 50%
Wstęp 4 320 5%
Wstęp 5 190 12%
Rekommenderad:  Google drażni się z prawdziwym edytorem wideo dla swoich Chromebooków

To daje nam klucz do ustalania priorytetów.

Zaczniemy od strony docelowej 1 (wysoce odwiedzane z niskim współczynnikiem konwersji). Następnie zajmiemy się stroną docelową 2. Chociaż konwertuje lepiej niż strona docelowa 1wolumen oznacza, że ​​jeśli jeszcze bardziej poprawimy współczynnik konwersji, możemy pozyskać znacznie więcej potencjalnych klientów.

Następnie przyjrzymy się stronie docelowej 4, która jest stroną Kontakt z nami. Są to zazwyczaj strony o niskiej konwersji, ponieważ ludzie często odwiedzają je, szukając wskazówek dojazdu, numerów telefonów biurowych, lokalizacji biur itp.

To dodatkowo uzasadnia zrozumienie celu określonych stron i odpowiednią reakcję. Ponieważ rozumiemy cel strony, pomijamy w tym miesiącu wszelkie działania optymalizacyjne.

Następnie zajmiemy się Landing Page 5która ma mniejszy ruch, ale nadal potrzebuje pomocy ze współczynnikiem konwersji.

Wstęp 3która ma bardzo wysoki współczynnik konwersji i przyzwoitą liczbę odwiedzających, warto przyjrzeć się, aby zobaczyć, co przyczynia się do tak wysokiego 50% współczynnika konwersji.

Teraz, gdy mamy ustawione priorytety dla naszych stron, zabierzmy się do pracy.

Pamiętaj, że myślisz jak naukowiec, a naukowcy próbują się czegoś nauczyć. Próbujesz się dowiedzieć, jakie zmiany powodują wzrost współczynników konwersji.

Aby się uczyć, musisz eksperymentować. Pamiętaj, eksperymenty się nie udają, więc przygotuj się na porażkę.

Colin Powell powiedział: „Nie ma sekretów sukcesu. To wynik przygotowań, ciężkiej pracy i uczenia się na błędach.” Pamiętaj o tym, gdy zaczynasz eksperymentować.

Ostatnie wskazówki dotyczące testowania i eksperymentów, które przedstawię, mogą być trudne do zastosowania. Podczas uruchamiania testów chcesz zmienić tylko jeden element lub zmienną na raz. Na przykład, jeśli zmienisz formularz na stronie docelowej z pięciu pól na trzy, nie wprowadzaj żadnych innych zmian, dopóki nie przeprowadzisz testu wystarczająco długo, aby wiedzieć, czy ta zmiana przyniosła pozytywne wyniki.

Jeśli wprowadzisz dwie zmiany w tym samym czasie, nigdy nie dowiesz się, która była przyczyną poprawy. Widziałem, jak marketerzy popełniają ten błąd w kółko. W swoim entuzjazmie do doskonalenia wprowadzasz cztery zmiany i liczby rosną, ale nie dowiedziałeś się, co spowodowało, że te liczby wzrosły.

Staraj się wprowadzać tylko jedną zmianę naraz, aż uzyskasz wgląd potrzebny do zastosowania nowej wiedzy na każdej nowej stronie docelowej.

Jakie zmiany do przetestowania

Teraz masz już system do optymalizacji współczynnika konwersji na swoich stronach docelowych i metodologię ustalania priorytetów, która pomoże Ci wiedzieć, nad którymi stronami pracować w jakiej kolejności, ale dotknęliśmy tylko listy ulepszeń, które należy wziąć pod uwagę przy wprowadzaniu zmian.

Strony docelowe mają skończony zestaw elementów, więc dobrą wiadomością jest to, że powinieneś rozważyć tylko kilka zmian.

Możesz zmienić wygląd formularza, długość, etykiety i wymagane pola. Forma ma duży wpływ na współczynnik konwersji. Im więcej pól, tym zwykle niższy współczynnik konwersji, więc staraj się trzymać tylko tego, co jest konieczne.

Rekommenderad:  Jak używać Twitter dla Biznesu w 2020 | Twitter najlepsze praktyki 2020

Masz nagłówek i podtytuł (większość stron ma oba). Najbardziej zauważamy, że nagłówek podrzędny jest ogólnie praktyczny i instruktażowy, podczas gdy nagłówek jest bardziej kreatywny. Jedną ze zmian, która działa cuda dla naszych klientów, jest ich zamiana.

Oto przykład z landing page na Square 2 strona. To jedna z naszych najskuteczniejszych stron docelowych.

Nagłówek — Mega przewodnik po zwiększaniu przychodów

Nagłówek podrzędny — uzyskaj dane potrzebne do rozwoju firmy

Ten przykład jest całkiem praktyczny poza bramą. Co możemy powiedzieć? Nie jesteśmy frajerami.

Ale możesz rozważyć ich wymianę. Nagłówek podrzędny zawiera informacje, których ludzie naprawdę chcą, i może bardziej agresywnie przyciągnąć ich uwagę.

Dane potwierdzają, że powinieneś używać nagłówka, który łączy odwiedzających z ich intencjami. Są na tej stronie, aby uzyskać ten przewodnik, więc po co czynić go bardziej niejasnym?

Inne zmiany do rozważenia obejmują zamianę obrazu lub dodanie obrazu. Jeśli oferujesz treści, tak jak w tym przykładzie, pozwól odwiedzającym zobaczyć, co otrzymają.

Możesz skrócić swoją kopię. Upewnij się, że używasz pocisków. Ludzie nie czytają, tylko przeglądają. Im wydajniejsza kopia, tym bardziej przekonująca i emocjonalna, tym wyższy współczynnik konwersji. Słowa mają znaczenie.

Możesz dodać opinię o treści lub ofercie. Ta opinia dotyczyłaby Twojej oferty, a nie Twojej firmy.

Możesz dodać wideo do strony. Słowa mają znaczenie, ale wideo też. Wiele osób woli oglądać zamiast czytać.

Kiedy skończysz, możesz spojrzeć na osiem do dziesięciu rzeczy, które możesz przetestować na stronie docelowej.

Możesz cyklicznie przechodzić testy w ciągu zaledwie kilku miesięcy, w zależności od danych odwiedzających. Zawsze potrzebujesz wystarczającej ilości danych, aby mieć wrażenie, że Twoje decyzje były oparte na danych, a nie na domysłach, opiniach lub założeniach.

Nie musisz być w żaden sposób pewny statystycznie, ale musisz mieć wystarczającą ilość danych, aby być pewnym swojej decyzji.

Po skonfigurowaniu wszystkich tych elementów szybko uzyskasz punkt odniesienia dotyczący skuteczności własnej strony docelowej, metodologię ustalania priorytetów, system poprawiający tę wydajność oraz szereg eksperymentów gotowych do dalszej poprawy wydajności w ciągu najbliższych kilku lat miesięcy.

W mgnieniu oka zobaczysz, jak potencjalni klienci poprawiają się dzięki tym stronom docelowym, a wiedza na temat generowania potencjalnych klientów pomoże Ci zastosować te spostrzeżenia w całym programie marketingowym.