Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jaki jest najlepszy menedżer haseł dla przedsiębiorstw?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jaki jest najlepszy menedżer haseł dla przedsiębiorstw?

Syndykaty zorganizowanej cyberprzestępczości atakują firmy każdej wielkości i z każdej branży. Większość naruszeń bezpieczeństwa wiąże się z elementem ludzkim, co oznacza, że ​​są one spowodowane głównie zaniedbaniem i niekompetencją pracowników.

Błąd ludzki jest nieunikniony, dlatego posiadanie odpowiedniej infrastruktury cyberbezpieczeństwa jest koniecznością dla każdej organizacji. Obejmuje to między innymi oprogramowanie do zarządzania hasłami. Ale jakie są obecnie dostępne najlepsze menedżery haseł dla przedsiębiorstw?

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Keeper to powszechnie znana nazwa w świecie menedżerów haseł i prawdopodobnie natknąłeś się na nią, jeśli kiedykolwiek interesowałeś się takim oprogramowaniem. Dostępna jest bezpłatna wersja dla osób fizycznych, ale bardziej niezawodne rozwiązanie dla przedsiębiorstw jest oczywiście płatne.

Keeper ma architekturę zerowego zaufania, co jest szczególnie przydatne, jeśli chodzi o zapobieganie atakom ransomware. Obowiązuje również ścisła polityka zerowej wiedzy, co oznacza, że ​​pracownicy Keeper nie mają dostępu do haseł klientów — podobnie jak nikt inny. To oprogramowanie do zarządzania hasłami wykorzystuje silne 256-bitowe szyfrowanie AES w celu zabezpieczenia wszystkich poufnych informacji. Sam system szyfrowania jest wielowarstwowy, co jest szczególnie przydatne w dużych organizacjach, które mają złożone modele kontroli dostępu.

To, że Keeper ma dość rozbudowaną architekturę bezpieczeństwa, nie sugeruje, że samo narzędzie jest niedostępne dla osób o wątpliwej wiedzy. Wręcz przeciwnie, Keeper jest bardzo intuicyjny, więc nawet pracownicy, którzy mają tendencję do zmagania się z bardziej wyrafinowaną technologią, nie powinni mieć problemów z korzystaniem z niego.

Ponadto Keeper oferuje szeroką gamę metod uwierzytelniania, w tym Touch ID i Face ID, a także szereg innych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa.

Wprowadzony na rynek w 2019 roku NordPass został opracowany przez zespół ds. cyberbezpieczeństwa, który stworzył popularną usługę VPN NordVPN. Jest to stosunkowo nowy gracz na scenie oprogramowania do zarządzania hasłami, ale zdążył już ugruntować swoją pozycję jednego z liderów rynku.

Rekommenderad:  5 Rzeczy, które należy umieścić w CV, aby zostać zatrudnionym już dziś

Do szyfrowania NordPass wykorzystuje zaawansowany algorytm o nazwie XChaCha20, który w ostatnich latach stał się popularny wśród gigantów z Doliny Krzemowej, w tym Google i Cloudflare. Ma architekturę o zerowej wiedzy i solidny zestaw funkcji bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że ma to swoją cenę, więc NordPass prawdopodobnie nie jest najlepszą opcją dla mniejszej firmy, która musi brać pod uwagę kwestie budżetowe przy wyborze oprogramowania.

NordPass ma własny generator haseł, a także narzędzie do sprawdzania stanu haseł, które ułatwia sprawdzenie, czy hasła nie były zmieniane od jakiegoś czasu lub czy stare hasła nie są ponownie używane. Ma również wbudowany skaner naruszeń danych, który skanuje sieć w poszukiwaniu baz danych haseł, które wyciekły, aby sprawdzić, czy organizacja nie została w jakiś sposób naruszona.

Oczywiście NordPass oferuje szereg dodatkowych funkcji, takich jak uwierzytelnianie wieloskładnikowe i biometryczne, monitorowanie w czasie rzeczywistym, kontrola dostępu, całodobowa7 wsparcie i tak dalej.

Dashlane istnieje od 2012 roku i ma ponad 15 milionów użytkowników. Obejmuje to znanych klientów, takich jak WordPress i Trustpilot, co samo w sobie mówi wiele o jakości tego menedżera haseł. Należy również zauważyć, że Dashlane jest w pełni zgodny z kalifornijską ustawą o ochronie prywatności konsumentów (CCPA) i ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO), co zawsze jest zachęcającym znakiem.

Dashlane zabezpiecza dane klientów za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES. Jest zarówno zautomatyzowany, jak i konfigurowalny. Na przykład możliwe jest tworzenie niestandardowych zasad onboardingu, ale off-boarding można zautomatyzować w tym sensie, że kiedy pracownik odchodzi, jego wrażliwe dane (hasło, dane uwierzytelniające) mogą zostać ponownie przypisane innej osobie.

Samo oprogramowanie jest łatwe w użyciu, ale co być może ważniejsze, jest również spersonalizowane, więc każdy pracownik będzie regularnie otrzymywać ocenę stanu hasła i otrzymywać powiadomienia w przypadku konieczności podjęcia działań.

Rekommenderad:  7 Pomysły Xeriscaping dla Twojego domu – oszczędzaj pieniądze, ratując planetę

Po stronie kierownictwa możliwe jest monitorowanie zachowań i działań pracowników, ale Dashlane pozwala również na tak zwaną „Przestrzeń osobistą”, która jest oddzielona od „Przestrzeni biznesowej”. Innymi słowy, pracodawcy mogą monitorować pracowników bez naruszania ich prywatności.

1Password został wydany po raz pierwszy w 2006 roku i jest używany przez takie firmy jak IBM, Slack i Shopify. W 2018 roku przekształcił się w usługę subskrypcyjną i pozostaje świetną opcją dla przedsiębiorstw, choć stosunkowo kosztowną.

1Password wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES, ale to tylko wierzchnia warstwa jego muskularnego fundamentu bezpieczeństwa. Funkcja o nazwie Watchtower wysyła alerty dotyczące potencjalnych naruszeń danych i innych problemów związanych z bezpieczeństwem, wbudowane narzędzie antyphishingowe wypełnia dane konta tylko w witrynach, w których zostały zapisane, a 1Password automatycznie usuwa informacje ze schowka.

Ponadto 1Password umożliwia właścicielom firm projektowanie i egzekwowanie własnych zasad bezpieczeństwa, w tym zarządzanie uwierzytelnianiem dwuskładnikowym, określanie, w jaki sposób i kiedy niektórzy członkowie zespołu mogą się logować, udzielanie dostępu grupowego lub indywidualnego, sprawdzanie tożsamości i nie tylko.

Zoho Vault to świetna opcja dla zespołów dbających o budżet i dowód na to, że niedrogie oprogramowanie może dorównać, a nawet przewyższyć drogie rozwiązania. Zoho Vault nie ma dostępu do danych klientów i wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES, a wszystkie połączenia z jego serwerami korzystają z Transport Layer Security, który zapewnia dodatkowy poziom ochrony.

Zoho Vault jest bogate w funkcje, które ułatwiają liderom zespołów i kierownictwu dużych organizacji udostępnianie haseł, nadawanie i cofanie dostępu, przenoszenie własności haseł, tworzenie różnych grup użytkowników i tak dalej. Wysoce konfigurowalny program do zarządzania hasłami, Zoho Vault, pozwala również administratorom ustawić własne zasady dotyczące haseł i ograniczony czasowo dostęp, a także dostosować inne procesy.

Zoho Vault jest skonfigurowany w taki sposób, że zapewnia pełną kontrolę właścicielowi firmy lub dyrektorowi naczelnemu, umożliwiając im dokładne monitorowanie zachowania administratorów i kontrolowanie tego, co dzieje się w środowisku wirtualnym organizacji. Obejmuje to opcję otrzymywania e-maili i powiadomień o wrażliwych działaniach, a także możliwość przeglądania wszystkich zdarzeń związanych z udostępnianiem hasła.

Rekommenderad:  Jak stworzyć interaktywne wyskakujące okienko Exit Intent Popup dla swojej witryny?

Wybór odpowiedniego oprogramowania do zarządzania hasłami korporacyjnymi

Menedżery haseł są niezbędne dla firm, ponieważ minimalizują ryzyko wycieku lub naruszenia haseł pracowników.

Keeper, NordPass, Dashlane, 1Password i Zoho Vault to świetne narzędzia, które zapewniają dobrą ochronę, a właściciel firmy nie może się pomylić, niezależnie od tego, które wybierze. Mimo to rozwijające się firmy i małe zespoły mogą nie mieć budżetu na żadne z nich. W takim przypadku najlepiej skupić się na zbudowaniu od podstaw solidnej infrastruktury cyberbezpieczeństwa.