Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jaki jest współczynnik konwersji?

Współczynnik konwersji jest głównym elementem strategii i kampanii reklamowych. Jeśli nie możesz zamienić odbiorców w kupującego, jaki jest cel uruchamiania kampanii reklamowych? Optymalizacja współczynnika konwersji maksymalizuje liczbę potencjalnych klientów. W pełni zwróci właścicielom firm koszty reklamy. W dalszej części tego artykułu zbadamy idealny współczynnik konwersji. Przeanalizujemy sposoby na jego wzmocnienie.

Jaki jest współczynnik konwersji?

Kiedy odwiedzający Twoją witrynę internetową robi to, czego od niego oczekujesz, następuje konwersja i naturalnie ilość tych konwersji nazywana jest także współczynnikiem konwersji. Na przykład, jeśli tylko 2 na 100 osób odwiedzających Twoją witrynę zrobi to, czego od nich oczekujesz (kup produkt, wykupisz subskrypcję, zapisz się do newslettera lub), Twój CR wyniesie 2%.

Jaki jest standardowy współczynnik konwersji?

Czy uważasz, że CR na poziomie 3, 5 czy 10% jest pożądane? Z badań wynika, że ​​średni CR stron docelowych w różnych branżach wynosi 2,35%. Jednocześnie 25% ma stawkę 5,31% lub wyższą. Ponadto firmy należące do 10% najlepszych mają również CR na poziomie 11,45% lub wyższym.

Najnowsze badania na tysiącach Reklamy Google Konta, które wydają 3 miliardy dolarów rocznie na reklamę, pokazują, że CR w niektórych branżach jest 2 do 3 razy większa niż w innych. W tym procesie badawczym badacze zidentyfikowali pewne cechy stron docelowych o wysokim współczynniku konwersji.

Nie ma dużej różnicy pomiędzy tymi stronami a stronami związanymi z Twoją firmą. Mimo to Twoja metoda dotarcia do tego punktu została wybrana wbrew ogólnej zasadzie optymalizacji CR. W dalszej części artykułu wyjaśnimy kwestie związane ze wzmacnianiem i optymalizacją współczynnika konwersji oraz podamy przykład.

Ogólna zasada optymalizacji współczynnika konwersji

Wszystko, co kiedykolwiek słyszałeś o optymalizacji CR, jest błędne! Nauczyłeś się tego powierzchownie i nie rozumiesz jego natury. Jeśli zrobisz coś podobnego do innych, zawsze będziesz pośrodku. Innymi słowy, Ty i Twoja konkurencja stosujecie tę samą metodę, więc zwiększenie CR nie będzie w ogóle możliwe.

CZYTAĆ:  20 najlepszych sposobów na oglądanie reklam za pieniądze na boku w 2024 r

Staromodne testy optymalizacyjne CR nie działają dobrze; w rzeczywistości myśliciele marketingowi zawsze skupiali się na optymalizacji witryny internetowej. Zwykle ilustrują to prostym przykładem, aby autor mógł zwiększyć CR, zmieniając elementy wyglądu, a nawet rodzaj czcionki strony internetowej.

Oczywiście ten przykład jest ogólnym testem A/B. Ich wdrożenie spowoduje nieznaczny wzrost CR. Na przykład, porównując dwie wersje strony docelowej, zauważysz, że współczynnik konwersji drastycznie wzrósł na początku nowej strony. Ale z biegiem czasu jego wydajność stała się taka sama jak w starej wersji.

Jak widać na powyższym obrazku, niebieska linia wskazuje wydajność nowej strony, a szara linia przedstawia wydajność starej wersji tej strony. Może się zdarzyć, że osiągnięcie nowej strony nie będzie trwało długo i z czasem stanie się jednolite. Ten wzorzec nazywa się przedwczesnym dylematem testowym, w którym leady z czasem znikną; Zaobserwowaliśmy ten wzorzec przy jednoczesnym wykonaniu od 20 do 30 testów.

Oczywiście nie zawsze tak się dzieje, ale niewielkie zmiany koloru czcionki i odstępu między wierszami często będą prowadzić do niewielkiego wzrostu CR. Oczywiście, jeśli chcesz osiągnąć więcej i wytrzymać dłużej, musisz przejść przez ten nagły trend wzrostowy.

Ten problem występuje, ponieważ liczba konwersji, które mierzysz na początku pracy, jest niska. Jeśli w teście oczekujesz 50, 100 lub 200 konwersji, ważniejsze będą drobne zmiany. Na przykład, ponieważ rozmiar prototypu nie jest wystarczająco duży, jeśli będzie 50 konwersji, możesz zauważyć średni wzrost CR o 4%.

Ważne jest, aby zwracać uwagę na małe i nieskuteczne punkty optymalizacji stron docelowych, ponieważ możesz przejść przez szczegóły do ​​najważniejszych rzeczy, które wzmacniają wydajność Twojego biznesu.

Jaki jest optymalny współczynnik konwersji?

Standardowy CR wynosi zazwyczaj od 2% do 5%, a jeśli współczynnik konwersji wzrośnie z 2% do 4%, oznacza to ogromny skok dla tego biznesu. Oczywiście podwajając CR, nadal będziesz mieć przeciętną wydajność.

W 3-miesięcznym badaniu przyjrzeliśmy się różnym próbom i wykluczyliśmy te o niskim współczynniku konwersji. Ponadto wykluczyliśmy próbki z liczbą kliknięć mniejszą niż 100 miesięcznie, a następnie przeanalizowaliśmy współczynnik konwersji dla reszty:

Jak widać na powyższym obrazku, około 1/4 stron docelowych ma CR poniżej 1%. Średni współczynnik konwersji wynosi 2,35%, natomiast 1,4 na górze tego zestawienia to współczynnik dwukrotnie wyższy od średniego (5,31%). Czerwony pasek po prawej stronie zdjęcia wskazuje, że 10% listy korzystającej z reklam Google ma współczynnik konwersji na poziomie 11,45%; Należy oczywiście pamiętać, że ten współczynnik konwersji (11,45%) nie dotyczy jednego landing page’a. Ale wszystkie strony reklamowe.

CZYTAĆ:  iOS 14: Jak używać filtrów w aplikacji Zdjęcia

Jeśli uda Ci się uzyskać współczynnik konwersji na poziomie 5%, to masz wyższą pozycję niż 75% innych firm reklamowych, ale nadal masz dużo do poprawy.

Pomogłoby, gdybyś spróbował uzyskać współczynnik konwersji na poziomie 10%, 20%. Nawet więcej, abyś był 3 do 5 razy wyższy od średniej.

Współczynniki konwersji w różnych branżach

Czasami współczynnik konwersji w firmie może być naturalnie niski. Kategoryzujemy dane dotyczące współczynnika konwersji według branży; Rozważaliśmy na przykład takie gałęzie, jak współczynnik konwersji prawnej, współczynnik konwersji e-commerce itp.

Współczynnik konwersji organizacji z pierwszych 10% jest 3 do 5 razy większy od średniego współczynnika konwersji w tych branżach, zatem możemy stwierdzić, że najlepsi zawsze mają wyższy współczynnik konwersji, co dotyczy wszystkich branż.

Oczywiście 5% współczynnik konwersji nie wydaje się korzystny dla wysokodochodowych branż finansowych. Pomocne byłoby, gdybyś nie porównywał swojego współczynnika konwersji ze średnią dla różnych branż, ponieważ wtedy wyniki firm z pierwszych 10% tej listy będą pięciokrotnie lepsze od Ciebie. Nawet jeśli współczynnik konwersji w Twojej branży jest niski, wyniki najlepszych organizacji będą od 3 do 5 razy lepsze od Ciebie.

Oczywiście konwersja za pośrednictwem sieci społecznościowych to zupełnie inna kategoria. Aby współczynnik konwersji w tej metodzie był zwykle obniżony, dlatego jeśli korzystasz z takich sieci w celach reklamowych, warto podnieść jakość swojego projektu za pomocą narzędzi takich jak Smart Ads Creator. Narzędzia te pomogą Ci również wygenerować więcej kliknięć.

Cztery sposoby na poprawę współczynników konwersji

Jakie cechy stron docelowych firm wartych miliardy dolarów sprawiają, że wygrywają na konkurencyjnym rynku? Przejrzeliśmy około 1000 stron, aby zidentyfikować wspólne cechy najlepszych stron reklamowych w Internecie. W tym artykule przedstawimy cztery bardzo ważne punkty w tym zakresie:

1- Zmień swoje oferty

Strony o wysokiej wydajności oferują klientom inne i bardziej kreatywne oferty niż inne firmy. Inne firmy zazwyczaj oferują swoim klientom oferty bardzo podobne do ofert innych konkurentów. Na przykład strony internetowe należące do prawników zazwyczaj oferują odbiorcom takie oferty, jak bezpłatne konsultacje. Firmy świadczące usługi oprogramowania (SaaS) oferują kupującym bezpłatne miesięczne subskrypcje (bezpłatne wersje próbne). Innymi słowy, takie oferty nie będą na tyle kreatywne, aby przyciągnąć uwagę odwiedzających.

CZYTAĆ:  Recenzja Notion vs. Evernote – który z nich jest lepszy?

Jak powiedzieliśmy, oferowanie bezpłatnej subskrypcji nabywcom oprogramowania jest duplikatem i brakuje w nim żadnych innowacji. Ale jak możemy zaoferować klientowi bardziej kreatywne oferty? Musisz wyjść poza zwyczajność i pomyśleć o czymś innym i wyjątkowym, czymś bardziej namacalnym i przekonującym niż wysłanie bezpłatnej subskrypcji.

2- Zmień proces pracy (Przepływ)

Czasami możesz przełamać bariery w konwersji, nie zdając sobie z tego sprawy.

Zmienili proces, aby wszyscy odbiorcy mogli łatwo pobrać plik. Na koniec użytkownicy muszą zarejestrować oprogramowanie. Na tym etapie użytkownicy spędzili od 10 do 15 minut na pobraniu i zainstalowaniu aplikacji, więc nie będą niechętni do wypełnienia formularza informacyjnego.

Z tego powodu firma żąda od klientów informacji o użytkowniku tydzień po pobraniu. Mogą przekazać swoje informacje producentowi przy pełnej znajomości oprogramowania. Dlatego zmiana procesu rejestracji lub zakupu zwiększa współczynnik konwersji, a właściciele firm mogą również skuteczniej zarządzać jakością leadów.

3- Wykorzystanie remarketingu jako narzędzia CRO

Średnio 96% osób odwiedzających stronę internetową nigdy nie zostanie liderem. Remarketing pomoże Ci wysyłać ukierunkowane komunikaty do odbiorców w innych częściach Internetu, takich jak poczta elektroniczna, YouTube i sieci społecznościowe.

4. Aby zidentyfikować dużą firmę, wypróbuj co najmniej dziesięć stron docelowych

Średnio powinieneś przyjrzeć się czterem unikalnym stronom docelowym, które oferują różnorodne oferty, przepływ i przekaz, aby znaleźć najlepszą stronę docelową w Twojej okolicy. Aby znaleźć najlepszą stronę docelową, powinieneś wypróbować co najmniej dziesięć różnych stron.

Nie musisz tworzyć tysięcy stron docelowych. Musisz znaleźć najlepsze strony i skupić się na nich. Innymi słowy, musisz pozbyć się stron, które nie działają dobrze. Przeanalizowaliśmy także setki tysięcy stron docelowych. Nie znaleźliśmy związku pomiędzy liczbą stron a wzrostem współczynnika konwersji.

Pobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz zerowe motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs on-line