Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jaki wpływ finansowy ma rozwód na małą firmę?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jaki wpływ finansowy ma rozwód na małą firmę?

Rozwód w każdych okolicznościach jest brudną i brzydką sprawą. Ale jest jeszcze gorzej, gdy jesteś właścicielem małej firmy lub gdy twoim partnerem biznesowym jest twój małżonek! Na Program radiowy dla małych firm w tym tygodniu adwokat ds. prawa rodzinnego, Tiffany Hughes omawia, jak przygotować się na najgorszy scenariusz, aby zapewnić sobie i swojej firmie ochronę.

Niestety podczas COVID-19 Tiffany odnotowała wzrost liczby rozwodów z dwojgiem małżonków mieszkających i pracujących razem 24 godziny na dobę7. Uważa jednak, że fundament ich związku prawdopodobnie pękł jeszcze przed pandemią. Uważa, że ​​gdyby każda para miała umowę przedmałżeńską, to na wypadek rozstania wszystko byłoby wcześniej negocjowane.

Wywiad z prawnikiem rodzinnym Tiffany Hughes

Według Tiffany umowa przedmałżeńska obejmuje podział obecnego majątku stron i majątku na wypadek, gdyby strony wystąpiły o rozwód. Decyzja o tym, jakie warunki osobiste i biznesowe uwzględnić w umowie przedślubnej, jest niezwykle ważna i Tiffany sugeruje rozmowę z prawnikiem, aby upewnić się, że chronisz siebie i swój majątek.

Tiffany opisuje wymagania umowy przedmałżeńskiej jako dość proste. Obie strony muszą w pełni ujawnić wszystkie swoje oddzielne aktywa i pasywa przed podpisaniem umowy. Każdy z małżonków musi mieć możliwość skonsultowania się z osobnym adwokatem i wyznaczenia go do przeglądu.

Co najważniejsze, Tiffany dodaje, że „jeśli chodzi o rozwód, przedsiębiorstwa nie różnią się niczym od innych aktywów”. ”. (lub „postnup”, który jest podpisywany po ślubie). W przypadku braku tej umowy firma musiałaby zostać wyceniona, a następnie albo sprzedana, albo jeden z małżonków musiałby kupić udziały drugiego.

W wielu umowach akcjonariuszy małżonkowie akcjonariuszy są zobowiązani do podpisania aneksu, w którym stwierdzają, że odsprzedają swoje akcje spółce, jeśli małżonek będący akcjonariuszem się rozwiedzie. Zapobiega to sytuacji, w której obecni akcjonariusze muszą być partnerami rozwiedzionego małżonka.

Rekommenderad:  Wpływ Covid-19 na branżę logistyczną | Czy to dobry czas na założenie firmy logistycznej?

Posłuchaj całego wywiadu w programie Small Business Radio Show.


Table of Contents