Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jakie są koszty pracy?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jakie są koszty pracy?

Myśląc o wydatkach na wcześniejszą emeryturę, ludzie automatycznie myślą, że wydadzą więcej. Jest więcej wolnego czasu, który teraz będziesz spędzać na robieniu rzeczy zamiast na pracy. To powiedziawszy, ludzie często zapominają, że wydają pieniądze również na pracę. Jakie są koszty pracy?

Prawdopodobnie wydajesz więcej pieniędzy na pracę, niż zdajesz sobie sprawę. Kiedy o tym myślisz, wydajesz mnóstwo pieniędzy na dojazd do pracy. Wyobraź sobie, że przeszedłeś na emeryturę, nie musiałeś mieć tego dodatkowego samochodu, tych wymyślnych ciuchów, jeść tych obiadów.

W tym artykule zajmiemy się niektórymi bezpośrednimi i pośrednimi kosztami posiadania pracy. Kiedy wiesz, ile na to wydajesz, masz lepszy wgląd w to, jaką wypłatę faktycznie zabierasz do domu.

Wiedz, że nacisk zostanie położony na koszty finansowe pracy, ale są też inne czynniki, które wchodzą w grę. Liczą się takie rzeczy jak satysfakcja z pracy, współpracownicy i spędzony czas.

Przejdźmy od razu do artykułu: jakie są koszty pracy?

Iść Do I Z Pracy

Codziennie trzeba chodzić do pracy i wracać do domu. To są koszty transportu tutaj. Jeśli zabierasz samochód do pracy, musisz wziąć pod uwagę paliwo, którego używasz oraz amortyzację samochodu. Jeśli nie miałbyś tego samochodu, gdybyś nie pracował, możesz wziąć pod uwagę całą wartość samochodu.

Kiedy jeździsz na rowerze, możesz rozliczać koszty swojego roweru w okresach miesięcznych lub rocznych. Kiedy jedziesz transportem publicznym, to po prostu kwota, którą wydajesz na dojazd do pracy iz pracy.

Osobiście jeżdżę do pracy samochodem. Mam samochód w leasingu, więc ilość przejechanych kilometrów nie ma znaczenia, ponieważ moja firma płaci za benzynę. Koszty stałe, które ponoszę co miesiąc, to dodatkowe podatki, które muszę zapłacić poza moimi podatkami dochodowymi. Nie prowadziłbym samochodu, gdyby nie moja praca, co oznacza, że ​​zamiast tego jeździłbym komunikacją miejską, aby odwiedzić przyjaciół.

Płacę teraz około 180 euro miesięcznie z tytułu podatków, w przeciwnym razie zapłaciłbym 33 euro za weekendową kartę kolejową – co teraz robię z moim samochodem. Oznacza to, że co miesiąc płacę ‎146 euro za dojazd do pracy. To pieniądze, które płacę za wygodę samochodu.

Mogę to obniżyć. Jednym ze sposobów byłaby praca zdalna, co oznacza, że ​​nie potrzebuję samochodu, aby dojeżdżać do klientów. Innym sposobem byłoby niejeżdżenie samochodem do celów prywatnych, co oznacza, że ​​nie muszę płacić dodatkowych podatków. Chociaż mogłem to zrobić, jestem już przyzwyczajony do mojego samochodu. Skoro mogę tanio prowadzić samochód, dlaczego nie skorzystać z okazji? Być może kiedyś w przyszłości to zrobię, ale na razie nie jest to dla mnie osobiście konieczne.

Rekommenderad:  IOS 15 Email Marketing: dostosuj swoją strategię do IOS 15

Jeśli masz prywatny samochód, którym jeździsz do pracy, możesz zrobić jeszcze więcej rzeczy. Możesz kupić bardziej oszczędny samochód, zwłaszcza jeśli pokonujesz znaczną odległość do iz pracy, może to dać dodatkowe oszczędności. Można nawet zdecydować się na samochód elektryczny, który staje się coraz wydajniejszy. Gdy transport publiczny jest dla Ciebie tańszą opcją, możesz przesiąść się z samochodu do transportu publicznego.

Sukienka na sukces

Wszyscy znamy wyrażenie „ubierz się” oznaczające sukces, prawda? Cóż, ubieranie się na sukces kosztuje nas również znaczną sumę pieniędzy każdego miesiąca. W zależności od trybu życia i wykonywanej pracy, na posiadanie profesjonalnej garderoby do pracy można wydać niemałe pieniądze. Każdego roku możesz wydawać tysiące euro na aktualizowanie swojej garderoby.

Chociaż wszyscy wiemy, że ludzie sukcesu noszą codziennie te same ubrania, wciąż kusi nas, aby regularnie aktualizować swoją garderobę zawodową.

ALE są szczęściarze, którzy mogą nosić te same ubrania do pracy, co noszą, gdy zostają w domu. Jeśli jesteś jedną z tych osób, ubranie się do pracy prawdopodobnie nie kosztuje dużo. Z drugiej strony osoby pracujące w biurze, od których oczekuje się, że będą wyglądać „profesjonalnie”, mogą wydać więcej.

Wiem, że chciałabym chodzić w bluzach na co dzień do pracy, niestety nie zostanie to docenione. Kiedy zacząłem pracować, kupiłem kilka nowych spodni i to wszystko. Miałem już kilka koszulek, więc właśnie w takie się teraz ubieram. Zacząłem mój zakaz noszenia odzieży w zeszłym roku, co oznacza, że ​​nie będę kupować nowych ubrań tak długo, jak to możliwe.

W tym roku nie wydałem ani grosza na ubieranie się, by odnieść sukces. W zeszłym roku kupiłem 2 nowe pary butów i 3 nowe pary spodni do pracy, to wszystko.

podatki

Podatki to najnudniejszy i najbardziej bezpośredni koszt pracy. Im więcej zarabiasz, tym więcej płacisz podatków. W Holandii im wyższa pensja, tym wyższa skala w różnych przedziałach podatkowych. Oznacza to, że jeśli zarabiasz więcej, każde dodatkowe euro jest opodatkowane w wysokości wyższej niż Twoja średnia stawka podatkowa.

To, co możesz z tym zrobić, to zainwestować w konta podlegające odliczeniu od podatku, które oszczędzają pieniądze na emeryturę. Innym sposobem na obniżenie tego jest optymalizacja deklaracji podatkowej. Przez większość czasu możesz trochę przesunąć swoje pieniądze, co może zaoszczędzić od 10 do 100 euro rocznie.

Kiedy przestaniesz pracować, większość podatków zniknie. Na emeryturze na pewno zapłacisz mniej podatków. Szczerze mówiąc, lubię płacić podatki, ponieważ w zamian mamy wiele korzyści.

Jedzenie W Pracy

Jedzenie w pracy może być dużym kosztem, gdy pracujesz. Wiele osób wydaje więcej pieniędzy na jedzenie, kiedy pracuje. Kiedy jesteś w domu, gotujesz większość posiłków. Kiedy jesteś w biurze, wiele osób nie przynosi lunchu do pracy. Ponieważ posiłki w biurze są znacznie droższe w porównaniu do przygotowywania posiłków w domu, wydasz dodatkowe pieniądze.

Rekommenderad:  Oferty Jasper AI na Czarny piątek 2022: Zaoszczędź ponad 1700 $ Plus 3 BEZPŁATNE bonusy [LIVE Now!]

Najprostszym sposobem na ograniczenie i uniknięcie tego kosztu jest przyniesienie jedzenia z domu. Kiedy unikasz jedzenia poza domem, jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na zmniejszenie budżetu na jedzenie. Każdy posiłek możesz przygotować w domu. Możesz przygotować posiłek na początku tygodnia, mając wystarczającą ilość jedzenia na co dzień do pracy. Jeśli nie jesteś typem przygotowującym posiłki, możesz gotować co wieczór i zrobić trochę więcej do zjedzenia następnego dnia na lunch.

Przez większość dni zabieram ze sobą lunch do pracy. Czasami, gdy mam spotkanie w porze lunchu, zapewniany jest lunch. Oznacza to, że nie wydam znacznej kwoty na jedzenie w pracy.

Mimo że przynoszę własny lunch, wydaję mniej niż 70 dolarów miesięcznie na artykuły spożywcze. O wiele bardziej lubię jeść własne posiłki niż dostawać coś ze stołówki, którą mamy

Koszty opieki dziennej

Jedną rzeczą, która jest niezwykle kosztowna, są koszty opieki dziennej. Niezależnie od tego, czy masz zwierzaka, czy dziecko, być może będą musiały pójść do przedszkola. W większości krajów opieka dzienna jest bardzo droga.

W Holandii opieka dzienna kosztuje około 50 € dziennie. na dziecko. W zależności od dochodów możesz otrzymać dotację od rządu, która pokrywa do 90% kosztów opieki dziennej. Jeśli oboje pracujecie i otrzymujecie przyzwoitą pensję, koszty mogą spaść do wspomnianych 50 € dziennie. To ‎11 000 € rocznie, które wydajesz na opiekę nad jednym dzieckiem.

Jednym z głównych sposobów na zmniejszenie tych kosztów jest mniej pracy jako rodzic. Ty i twój partner możecie oboje pracować 3 Lub 4 dni, w zależności od preferencji, i mieć dzieci w domu przez większość tygodnia. Możesz także poprosić członków rodziny, aby zaopiekowali się dziećmi.

W tej chwili nie jest to istotny koszt do zmniejszenia, ponieważ nie mam dziecka ani zwierzaka. Bardzo chciałabym zostać psią mamą, kiedyś nadejdzie mój czas!

Cena premium na niektóre wycieczki

Kiedy pracujesz, większość rzeczy będziesz robić w weekend. Jeśli chcesz wybrać się na krótką wycieczkę, musisz wybrać się na weekend. Wtedy loty i hotele są najdroższe, więc zapłacisz za nie wyższą cenę.

Poza tym w moim towarzystwie powinienem wziąć urlop w lipcu lub sierpniu. Wtedy w pracy jest cicho i chcą, żebyśmy w ciągu tych dwóch miesięcy wzięli urlop. Wtedy jest szczyt sezonu i ceny na całym świecie idą w górę. Hotele i loty będą droższe w lipcu/sierpniu niż w jakimkolwiek innym miesiącu, podobnie jak w zasadzie wszystko inne.

Rekommenderad:  Czym są gry RPG? Wszystko, co warto wiedzieć o grach fabularnych

Jeśli jesteś na emeryturze, możesz wyjechać za granicę, kiedy tylko chcesz. Możesz losowo wybrać się we wtorek w maju, ponieważ ceny są tanie. Możesz podróżować w sezonie ze zniżką i tak, jak chcesz.

Koszty pośrednie

Jest to koszt pośredni pracy, niemniej jednak jest to koszt. Jeśli pracujesz, masz ogólnie mniej czasu na robienie różnych rzeczy. Możesz wybrać wygodną opcję, gdy są dostępne, tylko dlatego, że możesz.

Rzeczy, które mogą być kosztami wygody, mogą być:

  • Zamawianie jedzenia w domu lub odbieranie na wynos
  • Kupowanie gotowych potraw, które będą gotowe 5 minuty
  • Kupowanie w pobliskim sklepie, a nie w najtańszym w Twojej okolicy
  • Nie porównuj cen podczas zakupów

Jeśli wracasz do domu po długim dniu w pracy, zrobienie jednej z powyższych rzeczy może być bardzo kuszące. Muszę przyznać, że nadal robię dwie z tych rzeczy, nawet jeśli zwracam uwagę na to, na co wydaję pieniądze.

Kiedy jestem w domu, idę do najbliższego sklepu i uświadamiam sobie, że o czymś zapomniałem. Będzie to głównie na małe rzeczy, a nie na moją cotygodniową wyprawę po zakupy, ale to wciąż koszty wygody. Również kiedy robię cotygodniowe zakupy, nie porównuję cen. Kiedykolwiek. Idę do taniego sklepu spożywczego i po prostu zakładam, że tam wszystko jest tańsze niż w supermarkecie premium niedaleko mojego domu. W sklepie chodzę po rabaty. To wszystko co robię!

Jakie są więc koszty pracy?

Jak widać praca wiąże się również z kosztami. Nazwijmy to inwestycją. Musisz wydawać pieniądze, aby zarabiać pieniądze.

Ten post ma na celu uświadomienie Ci, że Twoja praca również kosztuje Cię pieniądze i uświadomienie sobie, ile pieniędzy wydajesz rocznie na pracę.

Dla mnie osobiście bezpośrednie koszty chodzenia do pracy wynoszą 1800 € rocznie – co jest głównie kosztami mojego samochodu. Jedzenie przynoszę z domu, nie wydaję pieniędzy na ubrania, nie mam dzieci. Oczywiście muszę zapłacić podatek. To będzie około 7000 € rocznie, kiedy przepracuję cały rok. Bieżący rok będę tylko pracować 8 miesięcy, brać wszystkie moje wakacje i mieć moją mini-emeryturę.

Kiedy porównujesz dwie różne prace, ważne jest, aby porównać nie tylko zarobki, ale także koszty pracy. Jeśli koszty pracy za bardzo odbiegają od Twojej dodatkowej pensji, możesz zdecydować, że nie podejmiesz innej pracy. Jeśli tak podchodzisz do pracy, będziesz to robić inaczej niż 95% populacji. Dobra robota!

Jakie są Twoje koszty pracy?

Table of Contents