Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jakie są najczęstsze błędy w doświadczeniach użytkowników?

Co to jest doświadczenie użytkownika? Jakie są błędy w doświadczeniu użytkownika? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, pozostań z nami w dalszej części tego artykułu. Co to jest doświadczenie użytkownika? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, zalecamy zapoznanie się z artykułem „Doświadczenia użytkownika” na tej stronie.

Aby osiągnąć pomyślne doświadczenie użytkownika i wiedzieć, jakich punktów należy przestrzegać, musisz unikać popełniania błędów w tym zakresie. Z tego powodu opiszemy typowe błędy, które możesz popełnić, aby zapewnić pomyślną obsługę użytkownika.

Jakie są konsekwencje błędów w doświadczeniu użytkownika?

Jakie są konsekwencje błędów w doświadczeniu użytkownika? Inaczej mówiąc, czy błąd w tym polu powoduje problemy dla naszej strony internetowej lub produktu? Rosnące skargi użytkowników i wysoki współczynnik odrzuceń to jedne z problemów, które mogą Cię nękać z powodu tych błędów. Pamiętaj, że czasami błędy w doświadczeniu użytkownika są nieuniknione.

Ale konieczne jest minimalizowanie tych błędów. Jeśli popracujesz nad doświadczeniem użytkownika, zwiększy to wiarygodność i zaufanie Twojej marki. Ponadto tworząc go można zaoszczędzić czas, pieniądze i energię. Jeśli teraz popełnisz wiele błędów w tym zakresie, wszystkie Twoje wysiłki prawdopodobnie przyniosą odwrotny skutek.

Jeśli odpowiednio postępujesz w zakresie projektowania UX, będziesz w stanie pozyskać nowych użytkowników. Ponadto starzy użytkownicy stają się Twoimi lojalnymi klientami. Jedną z kolejnych konsekwencji błędów w UX jest utrata klientów i odbiorców.

SEO i doświadczenie użytkownika mają na siebie wzajemny wpływ, co oznacza, że ​​właściwe SEO poprawia doświadczenie użytkownika, a dobre doświadczenie użytkownika poprawia SEO. Teraz popełniaj błędy w obszarze user Experience. Nie tylko stworzysz nieudane doświadczenie użytkownika dla odbiorców, ale także znacznie obniżysz swoją pozycję w rankingu SEO. Nie zapominaj, że dzisiejszy świat jest pełen konkurencji i zawsze znajdzie się konkurent, który nie powtórzy Twoich błędów.

Jaki jest sposób na uniknięcie błędów w obszarze user Experience?

Jaki jest sposób na uniknięcie błędów w obszarze user Experience? Teraz, gdy zdałeś sobie sprawę z destrukcyjnej i fatalnej natury błędów związanych z doświadczeniami użytkownika, musisz wiedzieć, jak zapobiegać takim błędom. Świadomość tych problemów jest pierwszym krokiem do ich porzucenia. Ucz się na doświadczeniach innych ludzi; Nie musisz sam popełniać wszystkich błędów, żeby zdawać sobie sprawę z ich błędów.

Pierwszym błędem w doświadczeniu użytkownika jest poświęcenie wydajności i piękna. Stworzona przez Ciebie strona internetowa, produkt lub aplikacja powinna być jak najbardziej funkcjonalna, przy jednoczesnym zachowaniu piękna. Żadna z tych rzeczy nie wypełnia pustki drugiej. Ludzie nie kupują na stronie internetowej tylko dlatego, że jest piękna, a z drugiej strony strona internetowa, której brakuje pożądanej urody, nawet jeśli ma najlepszą wydajność, nie jest w stanie przekonać klienta do skorzystania z niej podczas zakupów.

Oczywiście pamiętaj, że wydajność jest zawsze ważniejsza przy zachowaniu równowagi między pięknem a wydajnością. Pamiętaj, że na każdej stronie należy skupić się na głównej funkcji, czyli na tym, czego chcą i czego szukają użytkownicy, a nie na wielu sekcjach. Wprowadzić użytkownika w błąd.

Ignorowanie użytkownika jest jednym z największych błędów związanych z doświadczeniem użytkownika, jakie możesz popełnić. Konieczne jest, aby projekt był skoncentrowany na użytkowniku, a użytkownik znajdował się w centrum działań. Unikaj bombardowania użytkownika wyskakującymi okienkami. Z okien tych należy korzystać obsesyjnie i ostrożnie. Nie zapominaj, że użytkownik może łatwo zamknąć wyskakujące okienko.

Uwaga dla użytkownika

Czym jest niezgodność z hierarchią w User Experience? Brak poszanowania hierarchii to kolejny błąd, jaki mogą popełnić projektanci. Najważniejsze części artykułu powinny znajdować się na górze strony i w centrum pola widzenia odbiorców. Szanując hierarchię, pamiętaj, aby tanim użytkownikom udostępniać informacje w formie antologii i nie zatapiać ich w informacjach.

Zajęta strona i zbyt wiele informacji wprawią osobę w zakłopotanie; W taki sposób, że nie wie, od którego rozdziału zacząć. W rezultacie opuści stronę. Dlatego lepiej postępować zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, aby zapobiec upadkom, które mogą nękać witrynę. Czasami projektanci unikają etykietowania symboli ze względu na zainteresowanie minimalistycznym designem.

Niestosowanie tagów może skutkować niezrozumieniem ikon użytych na stronie. Słowa mają większą moc niż obrazy i mają większy wpływ. Upewnij się, że linki i przyciski na wszystkich stronach przebiegają dokładnie tak, jak mówią i oczekują użytkownicy. Przykładem są strony internetowe, w których po kliknięciu przycisku pobierania zostajesz przeniesiony na stronę reklamową. Ten problem ma bardzo destrukcyjny wpływ na UX.

Jaki jest sens znajdowania treści w doświadczeniu użytkownika?

Jaki jest sens znajdowania treści w doświadczeniu użytkownika? Należy uważać, aby nie zniechęcić użytkownika do odnalezienia treści przesłanych do serwisu. Opuszczenie witryny z rozczarowaniem i nieznalezienie pożądanego produktu lub treści doprowadzi do negatywnych doświadczeń użytkownika. Zalecamy unikanie podawania informacji w sposób rozproszony.

Informacje o produkcie powinny być zawarte w jednym artykule i w całości, a użytkownik nie musi krążyć pomiędzy stronami. Sekcja wyszukiwania w Twojej witrynie musi działać poprawnie. W przeciwnym razie użytkownik opuszcza witrynę i przechodzi do innych witryn w celu znalezienia żądanej treści lub produktu.

Ważna uwaga

Jaki jest najważniejszy krok, aby uniknąć błędów związanych z doświadczeniem użytkownika? Nie zapomnij o analizie witryny. Dokładne badanie zachowań użytkowników może pomóc w wykryciu błędów, które wystąpiły celowo lub niezamierzenie. Sprawdzenie współczynnika odrzuceń w Google Analytics, głębokości nawigacji i sposobu poruszania się myszą to tylko niektóre z rzeczy, które zapewnią Ci dokładniejszą analizę.

Wszyscy członkowie zespołu muszą współpracować, aby osiągnąć pozytywne doświadczenia użytkowników. Ta praca nie jest jedynym zadaniem projektanta UX. Z tego powodu projektanci stron internetowych muszą podjąć poważne kroki, aby zaprojektować witrynę za pomocą narzędzi o różnych rozmiarach. Responsywna strona internetowa już nie wystarczy.

Czasami widzimy, że oprogramowanie lub witryna jest zoptymalizowana tylko pod kątem urządzeń mobilnych. Mimo że pięćdziesiąt procent ludzi nadal korzysta z narzędzi innych niż telefony komórkowe do surfowania po Internecie. Przykładem, który można wymienić w tym względzie, jest Instagram. To oprogramowanie zapewni bardzo dobre doświadczenia użytkownika na telefonach komórkowych. Jednocześnie w wersji na komputery stacjonarne brakuje takiego doświadczenia.

Ostatnie słowo

Jaki jest skutek powolnej obsługi witryny przez użytkownika? Należy pamiętać, że powolność witryny jest częstym błędem w doświadczeniu użytkownika, który powoduje, że odbiorcy odsyłają do konkurencyjnych witryn. Jeśli ładowanie witryny trwa dłużej niż 2 sekundy, musisz podjąć kroki, aby rozwiązać ten problem.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumpobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie HuaweiBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania