Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jakie są najszybsze zwierzęta na świecie?

Co wiesz o najszybszych zwierzętach na świecie? Czy potrafisz wymienić kilka przykładów tych stworzeń: ląd, powietrze i woda? W tym artykule przedstawimy Ci 15 najszybszych zwierząt na świecie.

Jeśli chodzi o zwinność, szybkość i wdzięk, zwierzęta z tej listy są pionierami tych cech na lądzie, w powietrzu i wodzie. Ich ciało, skrzydła, płetwy i nogi ewoluowały, aby wyróżniać się w środowisku i nie mają problemów z przetrwaniem, polowaniem na zdobycz oraz poruszaniem się szybko i umiejętnie.

Najszybszy ludzki biegacz na świecie

W 2009 roku Usain Bolt został najszybszym człowiekiem na świecie, przebiegł 100 metrów w 9,58 sekundy z maksymalną prędkością 44,70 km/h. Nie można go jednak porównać z niektórymi zwierzętami z tej listy.

Seahawk

Najszybsze zwierzęta świata – jastrząb morski

Sokół wędrowny, który żyje głównie w pobliżu obszarów przybrzeżnych, występuje na prawie wszystkich kontynentach. Rozpiętość skrzydeł dorosłego sokoła sięga 1,2 metra. Polują na kaczki i inne gatunki ptaków i potrafią pokonywać tysiące kilometrów dziennie, korzystając z korzystnych prądów wiatru.

Ten majestatyczny ptak drapieżny jest nie tylko najszybszym ptakiem na niebie, ale także najszybszym w całym królestwie zwierząt. Sokół leci ze średnią prędkością od 64 do 96 kilometrów na godzinę, ale w pogoni za ofiarą może osiągnąć maksymalną prędkość 386 km/h.

złoty OrzełNajszybsze zwierzęta na świecie - orzeł przedni

Orzeł przedni należy do rodziny orłów, nazwanej tak ze względu na jasne pióra na głowie i grzbiecie. W poszukiwaniu pożywienia orły te osiągają prędkość 321 km/h. Ten typ orła jest pożądany ogrodzenie (sport rozwijający się od średniowiecza).

Złote orły mają doskonały wzrok. Podczas gdy najlepszy wzrok człowieka to 20/20, orły mają wzrok 20/40, co oznacza, że ​​widzą nawet na kilka stóp dalej.

Meksykański nietoperz wolnoogoniasty

Najszybsze zwierzęta na świecie - brazylijski nietoperz wolnoogoniasty

Ci tajemniczy mieszkańcy jaskiń, znani również jako nietoperze guano, potrafią szybko latać na duże odległości. Maksymalna prędkość wolnogoniaka meksykańskiego wynosi 160 km/h. Pochodzące z Ameryki Północnej i Południowej wolnogony meksykańskie żyją razem w dużych ilościach (do setek tysięcy osobników w kolonii) i zjadają tysiące owadów rocznie. Jedną z największych kolonii tych nietoperzy można znaleźć w Teksasie, niedaleko San Antonio.

Młode nietoperze zaraz po urodzeniu żywią się mlekiem matki i rozmnażają się. W ciągu kilku tygodni młode są gotowe do samodzielnego lotu i uczestniczenia w długich migracjach z dorosłymi nietoperzami.

Hiena, cóż

Najszybsze zwierzęta na świecie - hiena studniowa

Gołąb to ptak spotykany we wszystkich parkach i obszarach miejskich na całym świecie. Fioletowo-zielone znaczenia na szyi i szare pióra sprawiają, że są łatwo rozpoznawalne. Gołębie potrafią latać na duże odległości z maksymalną prędkością 156 km/h. Mają fantastyczną zdolność odnajdywania drogi do domu, dlatego od dawna cieszą się popularnością jako zwierzęta domowe i gołębie pocztowe.

Czarna włócznia

Najszybsze zwierzęta na świecie - czarna włócznia

Ta duża i wspaniała ryba pochodzi z oceanów Indyjskiego i Pacyfiku. Czarna włócznia może pływać z prędkością 131 km/h podczas polowania lub ucieczki przed niebezpieczeństwem. Te samotne stworzenia żywią się mniejszymi rybami, kałamarnicami i ośmiornicami, a swoim pyskiem przypominającym włócznię obezwładniają swoją ofiarę. Chociaż kusza czarna jest najszybszym zwierzęciem morskim, jej popularność w połowach głębinowych czyni ją podatną na ataki największego drapieżnika i największego zagrożenia, czyli człowieka.

Albatros

Najszybsze zwierzęta na świecie - albatros

Albatros to atrakcyjny ptak, który żeglarze od dawna uważają za oznakę szczęścia. Dzięki największej rozpiętości skrzydeł wśród ptaków ptak ten może żyć przez wiele dziesięcioleci i bez przerwy podróżować po lądzie nad oceanem przez lata. Albatrosy, których maksymalna prędkość lotu sięga 127 kilometrów na godzinę, mogą spać podczas lotu. Ptaki te są drapieżne i wykorzystują swój doskonały węch do polowania na kryl i kalmary.

Gepard

Najszybsze zwierzęta na świecie - gepard

Ten duży i pełen wdzięku kot ma miano najszybszego zwierzęcia lądowego. Gepardy mogą osiągać prędkość od 80 do 130 km/h na rozległych otwartych przestrzeniach sawanny i afrykańskich łąk. Zwykle są biegaczami na krótkich dystansach, którzy zaczynają gonić potencjalną ofiarę, gdy ją zauważą, i atakują z pełną siłą, gdy zbliżą się wystarczająco blisko zwierzyny. Większość dużych kotów poluje i goni pod osłoną ciemności, ale gepardy prowadzą dzienny tryb życia i odpoczywają w nocy. W poszukiwaniu źródeł pożywienia wykorzystują wysoce zaawansowane umiejętności śledzenia, podążając za śladami zapachowymi pozostawionymi przez ofiarę.

żaglica

Najszybsze zwierzęta na świecie - żaglica

Żaglica, z mieczowatym pyskiem i różnymi płetwami, jest jednym z najszybszych stworzeń wodnych, osiąga prędkość 110 km/h. Wraz z rekinami i wielorybami są jednymi z głównych drapieżników oceanicznej piramidy żywieniowej. Podobnie jak kusza czarna, żaglica jest bardzo poszukiwana podczas zawodów wędkarstwa sportowego. Ryby te, występujące głównie w Oceanie Atlantyckim, wolą polować i podróżować w grupach. Żaglica na wolności może żyć do 15 lat.

Koń amerykański Quarter Horse

Najszybsze zwierzęta świata – ćwierć koń

Quarter Horse, rasa konia hiszpańskiego, przystosowana do sprintu po torach lekkoatletycznych. Różnią się od innych koni pełnej krwi specjalizacją w bieganiu na krótszych dystansach. Nazwa konia pochodzi od jego optymalnego dystansu wyścigowego, mierzonego na ćwierć mili lub mniej. Najwyższa zarejestrowana prędkość ćwierć konia wynosi 88 km/h.

Chociaż konie rasy Quarter Horse mogą żyć do 35 lat, ich żywotność wyścigowa jest krótka i zazwyczaj nie przekracza pięciu lat. Dobrze radzą sobie jako konie hodowlane i są najczęstszą rasą koni na konkurencyjnych torach rodeo.

Lew

Najszybsze zwierzęta świata – lew

Lwy afrykańskie to kolejny dziki kot, który potrafi osiągać niesamowite prędkości. Choć nie mają zbyt dużej wytrzymałości, aby utrzymać pęd przez długi czas, potrafią przez krótki czas biegać za ofiarą z prędkością 96 km/h. Samice lwów, łowcy grupowe, polują głównie o świcie i zmierzchu. Lwy jedzą co cztery lub pięć dni i jednorazowo mogą zjeść do 9 kilogramów mięsa. W przeciwieństwie do innych dużych kotów, lwy żyją razem w dużych grupach lub stadach.

Zebrać

Najszybsze zwierzęta świata – Geider

Tuńczyk żółtopłetwy, osiągający maksymalną prędkość 75 km/h, występuje w większości wielkich oceanów świata. Ryby te dokonują długich wędrówek przez cały rok w poszukiwaniu pożywienia i miejsc lęgowych. Populacja ryb, lepiej znana jako ahi, była intensywnie łowiona, aby zaspokoić potrzeby branży restauracyjnej; Dlatego Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody ogłosiła spadek populacji Guidera i sklasyfikowała ją jako bliską zagrożenia.

rekin mako

Najszybsze zwierzę na świecie - rekin mako

Rekin mako to kolejne zwierzę bliskie zagrożenia znajdujące się na Czerwonej Liście IUCN. Ten typ rekina może osiągnąć długość 4 metrów i pływać z prędkością 72 kilometrów na godzinę. Największy złowiony kiedykolwiek mako ważył ponad 453,59 kg. Ten rekin jest biegły w pływaniu na dużych głębokościach, ale woli cieplejsze wody w klimacie umiarkowanym, np. w tropikach.

hiena

Najszybsze zwierzęta świata – sęp

Hieny są bardzo poważne w pogoni za zdobyczą. Ich maksymalna prędkość jazdy sięga 64,3 km/h. Oprócz polowań, prędkość ta jest pomocna, gdy muszą uciec przed głównymi drapieżnikami, lwami i ludźmi. Hieny podróżują w grupach liczących do 80 członków i zwykle są prowadzone przez samice. Jedzą duże ilości mięsa, od ptaków po dzikie zwierzęta. Oprócz słynnego śmiechu są znani z upodobania do szczątków martwych zwierząt lub zwierząt, na które polowały inne zwierzęta.

Wombat

Najszybsze zwierzęta świata – wombaty

Oprócz wombatów pospolitych istnieją również dwa gatunki wombatów południowych i północnych, które pochodzą z Australii. Większość dnia spędzają na paseniu się traw i krzewów; w przypadku zagrożenia uciekają zamiast walczyć. Wombaty uciekając przed niebezpieczeństwem, potrafią biec z prędkością do 40 km/h.

waran z Komodo

Najszybsze zwierzęta świata – smoki z Komodo

Smok z Komodo to gigantyczna jaszczurka. W Indonezji występuje w ograniczonej liczbie. Chociaż wiele osób błędnie uważa smoki z Komodo za powolne i leniwe gady, na krótkich dystansach potrafią biegać z prędkością 19 kilometrów na godzinę. Dieta tego zwierzęcia składa się z mięsa ptaków, węży i ​​gryzoni. Żywią się także rozkładającym się mięsem zwłok.

***

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście oglądając tę ​​część migawki. Jaka była Twoja opinia użytkowników na temat najszybszych zwierząt na świecie? Prosimy o podzielenie się swoimi uwagami z użytkownikami i nami.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie lenevoPobieranie premium motywów WordPressudemy do pobrania za darmo