Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jakie są zalety i wady przechowywania w chmurze?

Organizacje oraz małe i duże firmy starają się chronić swoje informacje w bardziej efektywny sposób poprzez wykorzystanie inteligentnego przechowywania informacji i rozwiązań cyberbezpieczeństwa, poprawiając jakość dostępu do Przestrzeń dyskowa oparta na chmurze, Osiągnij zasadę redundancji przestrzeni magazynowej i wydajne rozwiązanie do przechowywania. I zapewniają klasyfikację informacji swoim użytkownikom.

Które rozwiązanie pamięci masowej działa lepiej niż podobne przykłady, biorąc pod uwagę te krytyczne wymagania biznesowe?

Czy eksperci ds. sieci i pamięci masowej często pytają, na jakich nośnikach należy przechowywać dane: na serwerze, w pamięci lokalnej czy w chmurze?

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady; dlatego też wybór najlepszego rozwiązania zależy od wymagań biznesowych i zakresu działalności firmy.

Jednak przechowywanie w chmurze przyciągnęło uwagę wielu firm ze względu na różne funkcje. Mówiąc dokładniej, statystyki pokazują, że w ciągu najbliższych kilku lat większość firm zastąpi mechanizm przechowywania wewnętrznego magazynem w chmurze; Bo dzięki takiemu podejściu zawsze będą mieli dostęp do informacji, z zasadą redundancji danych i sporządzania bezpiecznych kopii zapasowych informacji. Będą mieli pewność, że mają do dyspozycji stabilną wersję informacji.

Jednak przechowywanie w chmurze (publicznej, prywatnej, hybrydowej i społecznościowej) ma zalety i wady. Z tego powodu przed przeniesieniem działalności biznesowej do chmury należy dokładnie ocenić zalety i wady tej migracji. Znajomość pozytywnych i negatywnych cech przechowywania w chmurze pomoże Ci nie oczekiwać zbyt wiele od powyższej technologii i podjąć decyzję z szeroko otwartymi oczami. Mówiąc dokładniej, będziesz mieć pewność, czy korzystanie z chmury w celu realizacji swoich celów biznesowych jest właściwym rozwiązaniem.

Biorąc pod uwagę znaczenie kategorii chmury obliczeniowej oraz pojawienie się różnych firm świadczących usługi w chmurze w Iranie, postanowiliśmy w tym artykule zbadać zalety i wady przechowywania w chmurze Więc abyś mógł dokonać właściwego wyboru jako programista, ekspert ds. sieci i bezpieczeństwa, a nawet zwykły użytkownik. dawać

Co to jest przechowywanie w chmurze?

Obecnie wszystkie firmy poszukują ekonomicznego i kompleksowego rozwiązania do przechowywania dużej ilości informacji cyfrowych przy najwyższym współczynniku bezpieczeństwa. Ten problem sprawił, że przechowywanie w chmurze stało się odpowiednią opcją w tej dziedzinie. Magazyn w chmurze to usługa internetowa, która pozwala na przechowywanie Twoich danych na dodatkowym nośniku danych i udostępnienie Ci ich zawsze, gdy ich potrzebujesz, w możliwie najkrótszym czasie.

Jedną z najważniejszych zalet przechowywania w chmurze jest możliwość wykonywania codziennych lub cotygodniowych kopii zapasowych danych oraz porządkowania i kategoryzowania tworzonych kopii. Ponadto możesz zezwolić wszystkim lub tylko określonej grupie użytkowników na przeglądanie lub edytowanie informacji w oparciu o zasady biznesowe. W takim przypadku dane zamiast znajdować się na serwerach, komputerach stacjonarnych, w pamięci masowej lub w sieci pamięci masowej, są one przechowywane na serwerach w chmurze, czyli serwerach utrzymywanych przez firmę świadczącą usługi w chmurze.

Kiedy po raz pierwszy zaprezentowano technologię przechowywania w chmurze, firmy nie zauważyły ​​tego zbytnio.

Mimo to, po ukończeniu i dodaniu wielu funkcjonalności, przyciągnął uwagę małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ ograniczył dodatkowe koszty dla tych firm, zwłaszcza startupów. Zmniejsz go znacznie i zapewnij im przestrzeń odpowiednią do ich potrzeb pracy.

Uwzględniono także przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa, a dostawcy usług w chmurze opartych na technologiach takich jak replikacja, migawki i kopie zapasowe danych byli w stanie dać konsumentom pewność, że ich dane są chronione w najlepszy możliwy sposób. Na przykład dzięki wieloetapowemu mechanizmowi uwierzytelniania i szyfrowaniu informacji hakerzy nie mogą uzyskać dostępu do informacji przy użyciu nazwy użytkownika lub hasła.

Zwykle ceny usług przechowywania w chmurze obliczane są miesięcznie i na podstawie ilości wykorzystanej przestrzeni. Powyższy wzór jest dokładnie taki sam, jak rachunki za media, które otrzymujesz co miesiąc. Każdy gigabajt wolumenu, którego używasz, ma określony koszt, który zostanie odliczony z Twojego portfela. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na to, że jeśli korzystasz z usług, które posiadają możliwość automatycznego pobierania opłat, na koniec miesiąca możesz zauważyć, że z Twojego konta została pobrana znaczna opłata za wykorzystanie powierzchni magazynowej.

Jakie są zalety i wady przechowywania w chmurze?

W ciągu ostatnich kilku lat ceny sprzętu informatycznego w Iranie znacznie wzrosły. Problem ten spowodował, że firmy zwróciły się w stronę rozwiązań wirtualnych, a zwłaszcza opartych na chmurze, aby obniżyć koszty. Przechowywanie w chmurze przyciąga uwagę firm i użytkowników, ponieważ zapewnia organizacjom kompleksowe rozwiązanie do udostępniania, archiwizowania i przechowywania. Należy jednak zauważyć, że niektóre nowe technologie, które weszły na rynek wraz z przechowywaniem w chmurze, po pewnym czasie wymarły. To znaczy, że przechowywanie w chmurze mogą w przyszłości podlegać zmianom, podobnie jak inne technologie, i mogą zostać zastąpione inną usługą. Obecnie w chmurze składowanie to kompletne rozwiązanie, które zapewnia firmom znaczne oszczędności i pozwala na inwestowanie tych środków w cele biznesowe, zamiast wydawać kapitał firmowy na zakupy sprzętu.

Jakie są zalety przechowywania w chmurze?

Każda technologia ma swoje zalety i wady. Magazyn w chmurze nie jest wyjątkiem. Wśród istotnych zalet powyższej technologii należy wymienić:

Możliwość odzyskiwania danych (odzyskiwanie po awarii)

Najważniejszą zaletą chmury jest to, że dane są przechowywane i tworzone w tym samym czasie, ale kopie zapasowe nie są umieszczane na nośniku fizycznym; Dlatego musimy powiedzieć, że prawdopodobieństwo utraty danych jest bardzo niskie, nawet jeśli dane w systemie centralnym zostaną całkowicie utracone w wyniku cyberataku. Co ważniejsze, nie musisz nic płacić za odzyskanie danych. Ponieważ informacje przechowywane są na nośnikach oddalonych od miejsca pracy firmy, w przypadku wystąpienia w regionie klęski żywiołowej takiej jak powódź czy trzęsienie ziemi, firmy mogą oczywiście w jak najkrótszym czasie odzyskać siły po klęsce i przywrócić warunki do stanu pierwotnego , Pod warunkiem, że posiadają plan ciągłości działania i są przygotowani na stawienie czoła takim warunkom z wyprzedzeniem.

Łatwy dostęp do informacji w każdym miejscu

Podstawową zasadą jest to, że oparte na chmurze składowanie kładzie szczególny nacisk na dostępność. Dostępność oznacza, że ​​zawsze masz dostęp do swoich informacji w każdym miejscu. Magazyn w chmurze zapewnia infrastrukturę dla menedżerów, którzy są w ciągłym ruchu, aby uzyskać dostęp do informacji za pośrednictwem kanału komunikacji, takiego jak Internet lub dedykowane sieci za pomocą urządzeń mobilnych. Oczywiście istnieje możliwość określenia, które adresy IP mogą uzyskać dostęp do informacji oraz poziom dostępu użytkowników do informacji; Aby określić, którzy użytkownicy mogą edytować lub przesyłać dane.

być ekonomicznym

Być może atutem rozwiązań chmurowych przechowywanie jest opłacalność tej technologii. W normalnych okolicznościach należy zakupić nośnik pamięci i jego akcesoria oraz zatrudnić specjalistów do monitorowania wydajności urządzenia. Duże organizacje zmuszone są do wdrażania „sieci pamięci masowej” (SAN), która jest bardzo złożona i wymaga od ekspertów w praktyce monitorowania wyposażenia tych sieci i przepustowości komunikacji. Przykładowo sieć powinna być zdefiniowana oddzielnie od sieci lokalnej, tak aby miała wystarczającą pojemność i użytkownicy mogli jednocześnie wysyłać lub odbierać duże pliki. Czasami sieć boryka się ze spadkiem prędkości ze względu na duże obciążenie pracą, a eksperci sieciowi muszą rozwiązać ten problem spadku prędkości w oparciu o specjalne środki.

Z drugiej strony w magazynowanie hipocentralneWysyłanie i odbieranie informacji odbywa się szybko, przesyłanie informacji nie jest szczególnie skomplikowane, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do informacji na podstawie przyznanych uprawnień, a dostęp do informacji odbywa się z akceptowalną szybkością. Możesz także zaoszczędzić dużo pieniędzy, kupując subskrypcję miesięczną, kwartalną, sześciomiesięczną, dziewięciomiesięczną lub roczną. Oczywiście w tym kontekście musimy wspomnieć o krytycznym punkcie, że w przypadku wykorzystania zakupionego wolumenu dodatkowe zaoszczędzone informacje zostaną obliczone dowolnie, zwiększając koszt.

Skalowalność

W chmurzepamięć masowa oparta na Tobie uzyskaj tyle funkcjonalności, za ile zapłaciłeś, nie więcej i nie mniej. Jeśli Twoja firma się rozwinęła i potrzebujesz więcej miejsca na dane, możesz uzyskać więcej miejsca, wysyłając prośbę o zgłoszenie bez tworzenia nowego konta. W takim przypadku zapłacisz tylko za otrzymany dodatkowy wolumen i nie poniesiesz żadnych innych opłat. Z drugiej strony, jeśli uważasz, że zakupionej książki jest więcej niż potrzebujesz, wysyłasz prośbę do usługodawcy o przeprowadzenie procesu dostosowania przestrzeni. Dodatkowa kwota zostanie wpłacona na Twoje konto. Oczywiście istnieje inna subskrypcja, która ma funkcję dynamiczną. W ten sposób niezależnie od tego, z czego skorzystasz, dokładna kwota zostanie pobrana z Twojego konta w oparciu o zasadę skalowalności.

wysoki poziom bezpieczeństwa

Jeśli chodzi o przetwarzanie w chmurze, pierwszą troską dyrektorów generalnych i ekspertów IT jest bezpieczeństwo, ponieważ w niektórych przypadkach konsumenci napotykają ograniczenia w korzystaniu z mechanizmów bezpieczeństwa w chmurze. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat podjęto wiele wysiłków w celu poprawy bezpieczeństwa. Większość dostawców usług w chmurze przyjęła zapory ogniowe nowej generacji (NGFW) i zintegrowane rozwiązania do zarządzania zdolne do wykrywania szerokiego zakresu zagrożeń cybernetycznych. Ponadto konsumenci mogą chronić konta użytkowników za pomocą haseł i uwierzytelniania wieloskładnikowego. Ponadto Twoje dane są przechowywane w różnych miejscach, co zwielokrotnia ich bezpieczeństwo. W takiej sytuacji dostęp do informacji możliwy jest wyłącznie po wyrażeniu zgody na dostęp do konta użytkownika i informacji.

Automatyczne tworzenie kopii zapasowych danych

Jeśli czytałeś wiadomości dotyczące bezpieczeństwa, wiesz, jak długo irańskie firmy, duże i małe, borykają się z cyberatakami, dzięki którym hakerzy mogli przedostać się do kanałów komunikacji. W cyberbezpieczeństwie podstawowa zasada mówi, że ilekroć infrastruktura staje w obliczu cyberataku, wszystkie informacje zawarte w bazach danych i kodach źródłowych powinny zostać poddane ocenie, a kopie zapasowe zastąpione aktualnymi wersjami. W takiej sytuacji, jeśli kopie zapasowe znajdują się na systemach podłączonych do tej samej sieci firmowej, ryzyko zainfekowania kopii zapasowych złośliwym oprogramowaniem nie jest odległe od oczekiwanego. Jak wiemy, ochrona informacji biznesowych jest niezbędna dla firm świadczących usługi przechowywania informacji; Ponieważ współpracują z nimi duże marki i w przypadku jakiegokolwiek problemu bezpieczeństwa lub utraty danych mogą przestać z nimi współpracować. Dlatego firmy hostingowe muszą świadczyć najlepsze usługi, aby zatrzymać swoich klientów. Ten sam problem doprowadził do dostosowania technologii „automatycznego tworzenia kopii zapasowych” do usługi do przechowywania w chmurze. Aby wersja zapasowa informacji była przechowywana w dodatkowej lokalizacji, aby firmy mogły mieć pewność, że zawsze mają bezpieczną kopię zapasową danych.

Jakie są wady przechowywania w chmurze?

Wraz z potencjalnymi zaletami chmury składowanie, są też wady. Wśród tych wad należy wymienić następujące;

Ścisły nadzór

Ponieważ przechowywane informacje są kontrolowane przez firmę usługodawczą, a serwery i sprzęt są przechowywane poza Twoim miejscem pracy, a Ty nie możesz kontrolować możliwości sprzętu i oprogramowania (chyba, że ​​firma zapewni Ci zaawansowane oprogramowanie do zdalnego sterowania)); w praktyce informacje można przechowywać jedynie w chmurze. Dla dużych przedsiębiorstw nie jest to już tak interesujące, gdyż ich potrzeby są złożone, a ze względu na duży wolumen działalności potrzebują narzędzi do monitorowania infrastruktury i powierzchni magazynowej. Dlatego duże firmy powinny kupować serwery dedykowane i specjalny sprzęt przetwarzający dla swojej działalności.

Trudność w adaptacji

Kiedy dopiero wkraczasz w świat oparte na chmurze przechowywania danych, trudno jest dostosować się do nowych warunków, ponieważ przesyłanie dużych ilości danych do przestrzeni w chmurze jest trochę trudne. W takiej sytuacji firmy mają dwa rozwiązania, offline i online. W pierwszym przypadku dane zapisywane są na dysku twardym i przekazywane do komputera dostawca usług przechowywania w chmurze aby wykonać przesyłanie. W drugim przypadku firmy przesyłają informacje za pośrednictwem sieci komunikacyjnych. W pierwszej metodzie prędkość przesyłania informacji wzrasta i nie trzeba wydawać cennej przepustowości na przesyłanie informacji. Głównym problemem związanym z pierwszą metodą jest to, że osoby nieupoważnione mogą zachować kopię informacji, którą można zaszyfrować, aby rozwiązać ten problem. Druga metoda jest bezpieczniejsza, ale przesłanie danych do chmury zajmuje dużo czasu.

Uzależnienie od stabilnego łącza internetowego

Pomocne byłoby, gdybyś miał dostęp do szybkiego kanału komunikacji magazyn w chmurze. Przerwa w komunikacji oznacza brak dostępu do informacji i może spowodować znaczne opóźnienie w świadczeniu usług. Na przykład niektóre firmy korzystające z chmury obliczeniowej jako nośnika danych zakłócają swoją pracę z powodu awarii Internetu i mogą ponieść znaczne straty.

Warto zatem wiedzieć, że żaden dostawca usług chmurowych nie daje swoim klientom gwarancji na pracę w czasie przerw w dostawie prądu i internetu. Na przykład w 2014 roku Dropbox, który udostępnia przestrzeń dyskową w chmurze, doświadczył dwudniowej przerwy w działaniu. Sprawa ta zdenerwowała wielu klientów tej firmy i przysporzyła im wielu problemów.

Istnienie wad w umowach długoterminowych

Większość dostawców usług przechowywania w chmurze podpisze z Tobą długoterminową umowę. Zagadnienie to należy rozpatrywać z dwóch różnych perspektyw. Po pierwsze, niektóre umowy są jednoznaczne, a usługodawca stwierdza, że ​​jeśli zabraknie Ci miejsca na dysku, musisz dwukrotnie złożyć wniosek o udostępnienie dodatkowego miejsca, co może powodować problemy, szczególnie w sytuacjach, gdy potrzebujesz miejsca na dysku, ponieważ proces przydziału będzie być opóźnionym.

Po drugie, usługodawca zawiera umowę, w której musisz przekazać firmie kwotę, dzięki której w przypadku zmniejszenia powierzchni magazynowej powierzchnia będzie dla Ciebie automatycznie dostępna, a koszt zostanie automatycznie potrącony z Twojego konta; Problem z powyższą metodą polega na tym, że jeśli nie masz odpowiedniego zarządzania, Twój kredyt może spaść w mgnieniu oka. Jeśli uważasz, że Twoje obciążenie pracą i ilość informacji mogą z czasem się zmniejszyć, podpisanie umowy z klauzulą ​​o rozwiązaniu umowy będzie właściwym wyborem.

ostatnie słowo

Przechowywanie w chmurze to prosty i bezpieczny sposób przechowywania informacji, który pomaga startupom znacznie się rozwijać. Ogólnie rzecz biorąc, popularność tej metody przechowywania danych rośnie; każdego dnia definiowane są dla niego różne zastosowania. Przechowywanie w chmurze przestrzeń kosmiczna jeszcze nie ewoluowała i występują problemy, takie jak prędkość przesyłu i dostęp do informacji. Kiedy jednak to nastąpi, przyniesie to wielką rewolucję w dziedzinie technologii informatycznych.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie lawyPobieranie premium motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo