Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jakie są zastosowania Big Data w branży prawniczej?

Jakie są zastosowania Big Data w branży prawniczej?

Coraz więcej branż zaczęło zdawać sobie sprawę z rzeczywistych korzyści, jakie mogą uzyskać z analizy i wizualizacji wielu ilości danych, które są obecnie projektowane. Od najmniejszej do dużej, kieszonkowej firmy, wszyscy działają w oparciu o dane. To wielowymiarowy zasób, którego wartość przekracza wewnętrzne funkcje, przedsiębiorstwo, łańcuchy dostaw, konkurencję, klientów, społeczeństwo – a nawet środowisko. Być może dlatego najnowsze ustalenia na to wskazują dane są najcenniejszym zasobem świata.

Dane umożliwiają szybsze i bardziej świadome podejmowanie decyzji, prognozowanie i ocenę ryzyka. Ulepszona analityka i eksploracja zapewniają kluczowy wgląd w operacje, talenty, konkurencję, wyniki, rynki, klientów, ryzyko i szereg innych kluczowych obszarów. Dane w połączeniu z zarządzaniem zmianami, technologią, talentem, różnorodnością oraz ideałem i realizacją biznesu zorientowanego na klienta stanowią istotę cyfrowego sukcesu. Obecnie kilka branż korzysta z dostępnych dużych zbiorów danych, a branża prawnicza nie jest im obca.

Aplikacje Big Data

Czym są duże dane?

Dane odnoszą się do zgromadzonych informacji i zarejestrowanych operacji wykonywanych przez komputery w różnych formach i można je również rozumieć jako te same dane obecne w ogromnych ilościach i liczbach.

W epoce danych i informacji big data nie jest już obce przedsiębiorstwom i społeczeństwu. Powszechnym faktem jest, że dzięki rozwiązaniom w zakresie danych firmy mogą generować spostrzeżenia i podejmować świadome decyzje, odkrywać nowe trendy rynkowe i skalować rozwój firmy.

Mając do dyspozycji ogromną ilość danych, firmy szukają nowych, innowacyjnych sposobów optymalizacji dużych zbiorów danych. Jednym z kluczowych powiązań analityki dużych zbiorów danych z organizacjami jest to, że ich zależność od Internetu wzrasta wraz z ilością danych generowanych w wyniku szybkiego rozwoju technologii. Przyjrzyjmy się, jak duże zbiory danych są wykorzystywane przez branżę laicką.

Ulepszone procedury sądowe

W miarę jak osiągnęliśmy nowy poziom technologii, zakres i korzyści z tego płynące gwałtownie rosną. Są bardziej skuteczne. To samo dotyczy dużych zbiorów danych w branży prawniczej. Zaawansowana analityka w połączeniu z dużymi zbiorami danych została wykorzystana, aby zapewnić prawnikom możliwe korzyści na sali sądowej, przyspieszyć proces wymiaru sprawiedliwości, dokumentację prawną i tak dalej.

Dane dostępne w dzisiejszych sądach są ogromne i różnią się w zależności od postępowania. Aby jednak móc wykorzystać te dane, firmy prawnicze i profesjonaliści muszą je gromadzić, przechowywać, sporządzać listy i organizować wszystkie dane, aby móc z nich skorzystać we właściwym czasie.

Może to pomóc w obniżeniu wydatków na sale sądowe, ponieważ decyzję można podjąć w oparciu o ogromne ilości danych referencyjnych, co daje szansę dostępu do spraw opartych na referencjach z dowolnego miejsca i udzielania odpowiedzi w sądzie z jasnością i dowodami.

Big data sprawia, że ​​cały proces jest dostępny finansowo, generując jednocześnie zupełnie nowe spostrzeżenia w studium przypadku w oparciu o wcześniejsze referencje.

Inteligentniejsze dane zapewniają bardziej wiarygodne dowody

Nie tylko proces na sali sądowej generuje wygenerowane dane i wymaga ich analizy. Duże zbiory danych mogą również przynieść korzyści w przypadku innych procedur prawnych i przesłuchań.

Jeżeli w sądzie zapadnie wyrok skazujący, powiązane i istotne dane są przedstawiane jako dowód umożliwiający zawarcie i ogłoszenie wyroku.

Procedury prawne działają głównie w trybie offline, jednak w miarę jak powoli, ale skutecznie starają się przenieść do przestrzeni online, są wyposażane w dowody tego samego rodzaju. Dane prezentowane w ramach jurysdykcji publicznej są obecnie przedstawiane jako dowód podczas różnych przesłuchań.

Według Legalexpert.co.ukfirmy ubezpieczeniowe, rachunki za hotele, rachunki za szpitale, firmy telekomunikacyjne itp., wszystko to kończy się jako część dowodu podczas różnych przesłuchań.

Budowanie bazy klientów

Jeśli ktoś musi dokonać oficjalnego rejestru nieruchomości, musi to polegać na wypełnieniu formularza prawnego, a w niektórych przypadkach do skutecznego działania wymagane jest posiadanie licencji. Nie każdy ma do tego odpowiednią wiedzę prawniczą, dlatego szukają prawnika, który uzyska od nich pomoc.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​wielu prawników i kancelarii prawnych prowadzi transakcje publiczne bezpośrednio w imieniu korporacji, dzięki czemu mogą kontynuować swoją działalność i zajmować się innymi funkcjami prawnymi bez stresu prawnego. To właśnie tam interweniuje big data. Umożliwia prawnikom lepsze zrozumienie i skorygowanie dotychczasowych błędów odnoszących się do poprzednich dokumentów przedsiębiorstwa, a także poprzednich tego typu spraw.

Jak tworzyć wartość za pomocą danych zewnętrznych?

  • Posiadaj dedykowany zespół do pozyskiwania danych zewnętrznych

Na początek kancelarie prawne i działy prawne powinny utworzyć dedykowany zespół ds. pozyskiwania danych. Zespół ten powinien być odpowiedzialny za wzbudzanie entuzjazmu wokół tego, co można osiągnąć dzięki wykorzystaniu danych zewnętrznych, identyfikowanie i ustalanie priorytetów źródeł danych do badania, planowanie przypadków użycia, na których należy się skupić, oraz mierzenie wartości wygenerowanej dzięki wykorzystaniu danych zewnętrznych.

W skład tego zespołu powinny wchodzić osoby, które pracowały jako tłumacze narzędzi analitycznych i posiadają specjalistyczną wiedzę w zakresie stosowania analiz oraz współpracy z firmami i technologią.

  • Połącz się z rynkami danych i agregatorami

Choć wyszukiwanie w Google może wydawać się łatwym sposobem na znalezienie poszczególnych zestawów danych przez specjalistów zajmujących się pozyskiwaniem danych, takie podejście nie jest już realną opcją.

Bardziej wydajna strategia obejmująca platformy rynku i agregacji danych, które specjalizują się w budowaniu relacji z setkami źródeł danych, często w określonych domenach danych.

Sieci te mogą zapewnić organizacjom łatwy dostęp do szerszego ekosystemu danych za pośrednictwem intuicyjnych platform zorientowanych na wyszukiwanie, umożliwiając firmom szybkie badanie setek grup danych w ramach jednej umowy i negocjacji.