Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jakiego rodzaju ubezpieczenia potrzebujesz, aby rozpocząć działalność wspinaczkową?

Jakiego rodzaju ubezpieczenia potrzebujesz, aby rozpocząć działalność wspinaczkową?

Czy jesteś otwarcie siłowni wspinaczkowej prowadzisz działalność samodzielnie lub pracujesz jako niezależny instruktor wspinaczki, będziesz potrzebować ubezpieczenia swojej firmy. Firmy i siłownie związane ze sportem naprawdę nie mogą sobie pozwolić na absolutne minimum, jeśli chodzi o ubezpieczenie biznesowe ze względu na charakter prowadzonej działalności, ale nadal można znaleźć dobrą ofertę zapewniającą całą potrzebną ochronę.

Oto kilka rzeczy, które być może będziesz musiał uwzględnić w pakiecie ubezpieczeń biznesowych, chociaż ubezpieczyciel będzie w stanie powiedzieć Ci, czy w przypadku Twojej konkretnej firmy i lokalizacji potrzebne są inne rodzaje ubezpieczeń.

siłownia wspinaczkowa

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zapewnia ochronę w przypadku, gdy ktoś odniesie obrażenia lub uszkodzi swoje mienie podczas przebywania na Twojej stronie. Jest to najważniejszy rodzaj ubezpieczenia dla większości firm, ale jest szczególnie ważny w przypadku działalności związanej z wspinaczką. Jeśli członkowie Twojego klubu wspinaczkowego lub inni użytkownicy ulegną nieszczęśliwemu wypadkowi lub uszkodzeniu własnego sprzętu, za które odpowiadasz, może to być bardzo kosztowny problem. Dlatego też upewnienie się, że posiadane ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest odpowiednie dla tego rodzaju działalności, jest nie tylko odpowiedzialne, ale i istotne.

Ubezpieczenie pracownicze

Jeśli zatrudniasz pracowników, w rzeczywistości musisz posiadać tego rodzaju ubezpieczenie, aby pokryć wszystko, co im się przydarzy podczas pracy. Zwykle nie ma to zastosowania, jeśli osoby pracujące w Twojej siłowni wspinaczkowej to podwykonawcy, np. niezależni sprzątacze i trenerzy; jednak nadal warto omówić to z ubezpieczycielem, aby upewnić się, że otrzymasz odpowiednią ochronę.

Ubezpieczenie mienia komercyjnego

Jeśli Twoja firma jest siłownia wspinaczkowaUbezpieczenie mienia komercyjnego jest koniecznością, aby zabezpieczyć obiekty i sprzęt przed uszkodzeniami. Może być również zalecany niezależnym instruktorom, jeśli korzystasz z własnego sprzętu wspinaczkowego, ponieważ pozwoli ci to przykryć sprzęt i łatwo go wymienić, jeśli coś mu się stanie podczas pracy.

Polityka właściciela firmy

Możesz także rozważyć polisę właściciela firmy (znaną również jako BOP), która stanowi połączenie zarówno ogólnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, jak i ubezpieczenia mienia komercyjnego i może być idealna dla Twojej małej firmy. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, nadal będziesz musiał pokryć wynagrodzenie pracownicze w swoim pakiecie jako dodatkową rzecz.

Jak drogie jest ubezpieczenie firmy wspinaczkowej?

Istnieją dobre oferty dla małych firm, ale będzie to zależeć od takich czynników, jak wielkość i funkcje Twojej placówki, liczby pracujących dla Ciebie pracowników i liczby pozyskiwanych klientów, więc nie da się podać ogólnych szacunków. Jednakże ubezpieczyciele zaoferują Ci szybką wycenę, dzięki czemu będziesz mógł szybko skonfigurować ubezpieczenie i wiedzieć, ile będziesz musiał uwzględnić w swoim budżecie.

Dlaczego nie zacząć przeglądać opcji ubezpieczenia i od razu uzyskać wyceny, gotowe do rozpoczęcia nowego, ekscytującego biznesu?