Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Java’nın avantajları nelerdir?

Java’nın avantajları nelerdir?

Java artık Android uygulamaları geliştirmek için kullanılan tek dil olmasa da; Ve artık program internetowy için tek seçenek değil; Ancak Java bu alanlarda hala mevcuttur. Tüm bu başarı sadece çağına atfedilemez, bu yüzden Java’nın bazı avantajlarını inceleyeceğiz.

program obiektowy

Java, nesne yönelimli programlamayı tamamen kabul eder. Nesne yönelimli programlama, yalnızca veri türlerinin ve veri yapılarının tanımlanmadığı bir kodlama stili anlamına gelir; Bunun yerine, bu veriler tarafından kullanılan işlevler kümesi de tanımlanır. Böylece veri yapısı, farklı nesneler arasında ilişkiler oluşturmak için manipüle edilebilecek bir nesne haline gelir.

Karşıt yaklaşımından farklı olarak, değişkenler ve işlevler kullanılarak bir dizi talimatın kullanıldığı prosedürel programlama; Nesne yönelimli programlamada, bu değişkenleri gruplandırmak ve bağlama göre dağıtmak mümkündür ve bu nedenle, her bir belirli nesnenin sahip olduğu bağlamlara göre adlandırılabilir ve başvurulabilir.

Inhaltsverzeichnis

Jawa

Nesne yönelimi neden bir avantajdır?

Bu sayede nesneler diğer programlarda rahatlıkla kullanılabilir.
Nesnelerin kolayca erişilmemesi gereken bilgileri gizlemesi sağlanarak bazı hatalardan kaçınılır.
Bu yöntemde programlar, özellikle büyük ve karmaşık programlar, daha organizuj ve önceden planlanmış bir şekilde oluşturulur.
Bu sayede kodun bakımı ve eski kodların güncellenmesi daha kolaydır.

Basit gramer ve nispeten öğrenmesi kolay üst düzey dil

Java üst düzey bir dildir, yani insan diline çok benzer. Makine koduna benzeyen düşük seviyeli dillerin aksine, yüksek seviyeli diller derleyiciler ve yorumlayıcılar kullanılarak dönüştürülmelidir. Bu sadeleştirme süreci, dilin yazılmasını, okunmasını ve bakımını kolaylaştırır.

Java2

Java’nın avantajları nelerdir?

Platforma bağımsızlığı (bir kez yazın, jej yerde çalıştırın)

WORA olarak kısaltılan „Bir Kez Yaz, Her Yerde Çalıştır” sloganı, platforma Java’nın arası jeszczeeneklerini tanımlamak w Sun Microsystems tarafından tanıtılan iyi bilinen bir programlama ifadesidir. Z hasłem, które chcesz, aby Windows’ta bir program Java yazabileceğiniz, onu Bayt kodna dönüştürebileceğiniz ve uygulamayı Java Sanal Makinesi’ni (JVM) destekleyen herhangi bir başka platformada çalıştırabileceğinizdir. Bu durumda JVM, kod ile donanım arasında bir soyutlama katmanı oluşturur.

J

Okna, MacOS i Linux dahil olmak üzere tum büyük işletim sistemleri JVM’yi destekler. Uygulamanız büyük ölçüde platforma özgü özelliklere ve kullanıcı arayüzüne dayanmıyorsa, hepsini yapabilirsiniz, ancak hepsini değil; Ancak bayt kodnun büyük kısmını tüm bu işletim sistemlerinde çalıştırın.

Kolay uzaktan işbirliği için dağıtılmış bir dil

Java, dağıtılmış bir dil olarak tasarlanmıştır, yani performansı ve verimliliği artırmak için birden çok biligisayar arasında veri ve program paylaşımı için dahili bir mekanizmaya sahiptir.

11

Dağıtım için harici API’leri kullanmak zorunda olan diğer dillerin aksine, Java bu teknolojiyi özünde sağlamıştır. Java’nın dağıtılmış bilgi işlem için özel yöntemine Uzak Yöntem Çağırma (RMO) adı verilir. RMI kullanarak, güvenlik, platforma bağımsızlığı ve nesne yönelimli programlama gibi Java’nın tüm avantajları dağıtılmış hesaplamaya getirilebilir. Ayrıca Java, farklı dillerde yazılmış programlar arasında nesneleri paylaşmak için Socket programlamayı ve CORBA dağıtım yöntemini destekler.

Otomatik bellek yönetimi

Java geliştiricilerinin, Swift programlama dilinde de kullanılan otomatik bellek yönetimi (AMM) sayesinde bellek yönetimi görevleri için manuel olarak kod yazma konusunda endişelenmelerine gerek yoktur. Çöp toplama, bellek ayırmayı ve boşaltmayı otomatik olarak yöneten bir uygulamadır. Bellek geri dönüşümü tam olarak ne anlama geliyor diye sorabilirsiniz.

Bir programın performansı doğrudan bellekle ilgilidir ve bellek sınırlıdır. Programlama dillerini manuel bellek yönetimi ile kullanırken, geliştiriciler bellek ayırmayı unutma ryzykoiyle karşı karşıya kalırlar, bu da bellek kullanımının artmasına ve program ve sistem yavaşlamasına yol açar. Çöp toplayıcı, programınız tarafından artık başvurulmayan nesneleri tanımlayabilir ve silebilir. Bu durum uygulamanın CPU yönünü olumsuz etkilemesine rağmen; Ancak bu olumsuz etki, zoptymalizuj edilerek veya ince ayar yapılarak azaltılabilir veya tamamen önlenebilir.

çoklu kullanım

Bir iş parçacığı, programlamadaki en küçük işlem birimidir. Java, CPU zamanının kullanımını en üst düzeye çıkarmak için iş parçacıklarının eşzamanlı yürütülmesine izin verir ve bu işleme çok iş parçacıklı yürütme denir.

Konular ortak bir hafıza alanını kaplar, bu nedenle aralarında geçiş yapmak çok az zaman alır. Ancak, iş parçacıkları birbirinden bağımsızdır, bu nedenle bir iş parçacığı bir hatayla karşılaşırsa, diğer iş parçacıklarını etkilemez. Bu mod, özellikle yoğun animasyonlara sahip oyunlar ve programlar için kullanışlıdır.

12

İstikrar ve harika topluluk

Java, geniş bir destek topluluğu, Oracle’ın desteği ve JVM’de çalışmaya devam eden uygulama ve dillerin nimeti sayesinde bu kadar uzun ömürlü oldu. Ayrıca, yeni ve heyecan verici özelliklere sahip yeni Java sürümleri düzenli olarak yayınlanır.

Java geliştirici toluluğu da benzersizdir. StackOverflow’un 2018 anketine katılan kişilerin yaklaşık %45’i Java kullanıyor. Java, herhangi bir uygulama için iyi test edilmiş kitaplıklardan ve çerçevelerden oluşan geniş bir ekosisteme sahiptir. Udemy’de 1.000’in üzerinde ve Coursera’da 300’ün üzerinde Java ile ilgili kurs bulunduğundan, Java büyük olasılıkla çoğu geliştiricinin öğrendiği ilk dildir.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lawyPobierz motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo