Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jedna z najlepszych obsługiwanych przez Androida Windows 11 zniknęło ze sklepu z aplikacjami Microsoft

Wraz z pojawieniem się aplikacji na Androida do Windows 11, użytkownicy zyskali nową wolność, aby móc mieć w tym swoje ulubione narzędzia sistema. Wszystko jest bardziej niezależne i prostsze w użyciu.

Oczywiście natychmiast pojawiły się narzędzia wsparcia, aby dać użytkownikom większą swobodę. Są to małe, ale przydatne narzędzia, które ułatwiają wszystko. Jeden z nich, WSATools, zniknął ze sklepu z aplikacjami Microsoft bez podania żadnego uzasadnienia.

Android Windows 11 aplikacji Microsoft WSATools

Na razie, mimo że jest on dostępny dla niejawnych testerów, możliwe jest uruchamianie aplikacji na Androida bezpośrednio w Windows 11. Nie polegając na żadnym smartfonie, użytkownicy uruchamiają te aplikacje i mają pełną swobodę, jakiej oczekiwali.

Android to wielka nowość Windows 11

Będąc w testach, Microsoft ograniczył dostęp do aplikacji, ograniczając go do zaledwie 50 propozycji. Można je uzyskać bezpośrednio w sklepie z aplikacjami pod adresem Amazon, wybrany przez giganta oprogramowania, aby udostępnić te propozycje.

Oczywiście Microsoft, podobnie jak w przypadku każdego Androida, umożliwia równoległe instalowanie aplikacji za pomocą APK i sideloadingu. W tym miejscu pojawia się aplikacja WSATools, która ułatwia i automatyzuje proces za pomocą wszystkich niezbędnych narzędzi.

WSATools było kolejną ofiarą Microsoftu

To właśnie to narzędzie zostało usunięte ze sklepu z aplikacjami Microsoft. Bez żadnego uzasadnienia WSATools zniknęło z tego miejsca dostarczania oprogramowania, gdzie do tej pory było dostępne do instalacji.

Twórca WSATools ujawnił, że była to jednostronna decyzja Microsoftu i nie przedstawiono żadnych uzasadnień. Został po prostu usunięty ze sklepu z aplikacjami i nie był już dostępny do instalacji, po prostu powiedziano mu, że aplikacja zostanie usunięta.

Powrót do sklepu z aplikacjami firmy Microsoft

Najdziwniejsze w tym procesie jest to, że Microsoft ostatecznie cofnął decyzję i przywrócił WSATools do swojego sklepu z aplikacjami. Po raz kolejny bez żadnego uzasadnienia aplikacja została przywrócona i ponownie udostępniona do instalacji.

Nie wiadomo, czy jest to ostateczna decyzja, czy znowu będą problemy z tym narzędziem. Jego twórca był oczywiście zadowolony z tej decyzji, mając nadzieję, że będzie ona ostateczna i jego problemy się skończą.

Nie wiadomo, jaka będzie przyszłość WSATools i nawet czy to narzędzie pozostanie w sklepie Microsoft. Z pewnością wkrótce mogą pojawić się inne propozycje, dające tę samą możliwość instalowania aplikacji na Androida Windows 11, bez uciekania się do skomplikowanych poleceń dla większości użytkowników.