Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jeśli chcesz uzyskać ranking dla wszystkich zapytań w języku angielskim, nie włączaj kierowania geograficznego na lokalizację w Google Search Console

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jeśli chcesz uzyskać ranking dla wszystkich zapytań w języku angielskim, nie włączaj kierowania geograficznego na lokalizację w Google Search Console

Specjalista ds. SEO był zaniepokojony wydajnością jednej ze swoich witryn i jej kierowaniem geograficznym.

Są właścicielami dwóch witryn: jednej bardzo dużej, która jest ich głównym chlebem i masłem, oraz mniejszej, siostrzanej witryny.

Za każdym razem, gdy w siostrzanej witrynie publikuje się artykuł, który może być nawiązaniem do tego, co opublikuje pierwsza witryna, siostrzana witryna ostatecznie zajmuje wyższą pozycję w rankingu, mimo że pierwsza większa witryna ma być tą, która ma wyższą pozycję w rankingu niż inna witryna.

Po opublikowaniu na siostrzanej stronie ich główna strona zacznie znikać w zapomnienie pod względem wydajności w wynikach wyszukiwania.

Zrobili prawie wszystko, co im przyszło do głowy, od wyrzeczenia się linków w Search Console, a także przy użyciu innych narzędzi.

Nie mają już sił w tej kwestii i zastanawiają się, czy grozi im kara i dlaczego tak się dzieje.

Po sprawdzeniu domeny John wyjaśnił, że nie widzi żadnych ręcznych działań ani kar powiązanych z nazwą domeny.

Nie widzi też żadnych problemów z linkami do tej domeny.

Podejrzewa, że ​​prawdopodobnie nie potrzeba wiele pracy, jeśli chodzi o wyrzekanie się linków przychodzących do tej domeny.

Jest jednak jedna rzecz, którą zauważył, a mianowicie to, że w przypadku konfiguracji kierowania geograficznego w Search Console jest ona skierowana na Pakistan.

W przypadku ogólnie anglojęzycznych witryn z wiadomościami ważne jest, aby wyłączyć kierowanie geograficzne, aby móc kierować reklamy na wszystkie zapytania w języku angielskim.

Wspomniał również, że tego typu zmiany można wdrożyć dość szybko – od tygodnia lub dwóch do miesiąca lub dwóch.

To jest przedział czasowy, do którego dąży. Powiedział jednak również, że mogłoby to być szybsze, ponieważ w przypadku serwisów informacyjnych skupiają się one na nowszych treściach, a ich świeżość będzie miała znaczenie.

Dzieje się to mniej więcej w 26:48 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 5 26:48
Cześć, John. Z góry życzę ci szczęśliwego Nowego Roku. Dziękuję, że odebrałeś mój telefon. Mamy więc sytuację, że mamy serwis informacyjny, będący jedną z wiodących publikacji finansowych w kraju. Zawsze dobrze sobie radzili. Jest jeszcze jedna siostrzana witryna internetowa, zupełnie niepowiązana. Ale znowu, wiesz, jest to mniejsza witryna, mniejszy ruch, mniejsza liczba artykułów dziennie, mniejsza liczba artykułów ogółem.

Większa strona internetowa, publikacja finansowa, nadgodziny, podejrzewaliśmy, że poprzedni interesariusze dopuścili się jakichś niegodziwych działań. Uważamy, że zostało to ukarane, ale nie mamy możliwości dowiedzenia się, że zostało ukarane. Jednak ostatnio zauważyliśmy, że druga witryna czasami pobiera historie z publikacji finansowych z podaniem źródła. A w przypadku gorszej witryny w Google News zawsze wydaje się, że zajmuje ona wyższą pozycję w rankingu.

Zdajemy sobie sprawę, że mniejsza witryna z niższym rankingiem strony potencjalnie zajmuje wyższą pozycję w rankingu. Stwierdziliśmy, że coś się dzieje lub coś jest nie tak. I nie wiemy jak się do tego zabrać. Wyparłem się wielu linków 3,000 linków, dużo domen, zdajemy sobie sprawę, że duży ruch pochodzi z Blogspota. Wiesz, niektóre z nich są podejrzane. Zdaliśmy sobie sprawę, że istnieje około dwóch lub 300 adresów URL związanych z marketingiem. Zablokowaliśmy je około sześciu do ośmiu miesięcy temu i nadal nie jesteśmy w stanie zająć wyższej pozycji. Tak naprawdę to, co się wydarzy, będzie miało miejsce w Google News, będziemy mieli historię.

Będziemy na wyłączność pierwsi, wiesz, cała sprawa z E będzie godna zaufania, jesteśmy ekskluzywni, zajmiemy bardzo wysokie miejsce. I gdy tylko ta pomniejsza witryna lub inne witryny internetowe opublikują tę samą historię, nawet jeśli wymyślą naszą wersję lub jeśli mają prawdziwą historię, kopię naszej historii lub ekstrapolację na jej podstawie, kiedy to zrobią, nagle zacznij zajmować wyższą pozycję w rankingu, a my natychmiast zaczniemy znikać w zapomnieniu, a teraz mam za zadanie, no wiesz, poprawić SEO, redaktorzy są sfrustrowani. Umieściliśmy historię, jest oryginalna.

I trochę nie mam już wyboru, co zrobić. Druga część pytania brzmi: w przypadku listy, której się wypierasz, można ją uzyskać na dwa sposoby. Jednym z nich są narzędzia SEO, płatne, generujące wiele adresów URL, które nie pojawiają się w Search Console. Przyglądamy się więc tym listom, dodajemy je do listy, których się wyrzekamy i dodajemy. Czy powinniśmy patrzeć na obie strony, czy nie i jakie mam opcje? A jeśli jest jakaś zalecana lektura lub w ogóle… lub jak mam się do tego zabrać? Dziękuję.

Jana 29:29
Tak, myślę, że opublikowałeś dalej YouTube podobnie jak z domeną, prawda. Dlatego wcześniej rzuciłem okiem na domenę. Nie widzę też żadnych ręcznych działań ani kar związanych z tą domeną. Nie widzę też żadnego problemu w odniesieniu do linków do tej domeny.

Podejrzewam więc, że prawdopodobnie nie musisz poświęcać dużo czasu na wyparcie się i prawdopodobnie wystarczyłoby skupienie się na linkach w Search Console, jeśli rzeczywiście znajdziesz tam coś naprawdę problematycznego.

Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, nie widzę niczego, co powstrzymywałoby tę witrynę przed wyszukiwaniem. Najważniejszą rzeczą, jaką zauważyłem, jest to, że w Search Console dla Pakistanu masz skonfigurowane kierowanie geograficzne. Nie wiem, czy jest to zgodne z projektem, czy jest to coś, co próbujesz zrobić. Jeśli chcesz stworzyć ogólnie anglojęzyczną witrynę z wiadomościami, prawdopodobnie warto wyłączyć tam kierowanie geograficzne.

Więc to może być coś, co może ci pomóc. Inną rzeczą, o której właśnie sobie uświadomiłem, słuchając Twojego pytania, jest to, że bardzo skupiasz się na Google News.

Chociaż Google News pod wieloma względami przypomina wyszukiwarkę Google, nie wiem, czy wszystko robi w ten sam sposób. W szczególności, jeśli chodzi o ranking, nie wiem, czy Google News może wprowadzić jakieś odrębne rzeczy, które nie mają zastosowania do wyszukiwarki Google.

Ja bym też spróbował skontaktować się z kimś po stronie Google News, w Centrum pomocy dla wydawców wiadomości Google. Uważam, że istnieje formularz, za pomocą którego możesz skontaktować się z osobami po stronie Google News i spróbować uzyskać również pewne informacje od nich.

Więc to jest kierunek, w którym bym poszedł. Myślę, że jeśli chodzi o wyszukiwanie, kierowanie geograficzne, jeśli chcesz kierować reklamy na kraje inne niż Pakistan, coś w rodzaju ogólnoanglojęzycznej witryny z wiadomościami, to zdecydowanie bym to wyłączyła, ponieważ może to mieć tam wpływ, i że tak naprawdę koncentruje się na Pakistanie, a następnie nieco mniej na innych krajach.

Profesjonalista SEO 5 32:02
W porządku, zrobię to. Dziękuję bardzo. Krótkie pytanie: jak i jak szybko te ustawienia zaczną obowiązywać? Zróbmy to [inaudible]. Jak szybko mogę się spodziewać wyników lub wpływu?

Jana 32:14
Nie wiem. Przypuszczam, że zajmie to od tygodnia lub dwóch do może miesiąca lub dwóch. Podejrzewam, że tyle czasu potrzeba, aby zmienić coś na przykład ustawienie kierowania geograficznego. Jeśli chodzi o witrynę z wiadomościami, podejrzewam, że będzie ona trochę szybsza niż zwykle, tylko dlatego, że w przypadku witryny z wiadomościami skupilibyśmy się na nowszej zawartości. A dzięki nowszej zawartości ustawienie zobaczylibyśmy bardzo szybko. Więc prawdopodobnie bardziej w skrócie dla witryny z wiadomościami, ale nie znam wszystkich systemów, które są zaangażowane w zmiany ustawień kierowania geograficznego.

Table of Contents