Jeśli chcesz wytresować kota, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami ekspertów

TekCrispy

Koty, podobnie jak psy, również potrzebują szkolenia, aby przystosować się do życia z ludźmi.

Według ekspertów prosta rutyna może przynieść Twojemu kotu znaczne korzyści.

Istnieje wiele badań, które pokazują, że można edukować nasze koty. Wskazuje to, że koty rozpoznają i reagują na nasze subtelne sygnały społeczne i można ich nauczyć wykonywania zadań podobnych do tych, które mają psy.

Dzięki poniższym technikom, którymi się z Tobą dzielimy, możesz pomóc swojemu kotu, na przykład, poczuć się bardziej komfortowo w nosidełku, gdy musisz go nosić w samochodzie. Dodatkowo będziesz w stanie pomóc mu tolerować szczotkowanie zębów lub wizyty u weterynarza.

Wskazówki dotyczące szkolenia kota

Ponieważ koty nie rodzą się z sympatią do ludzi, kontakt z naszym środowiskiem musi odbywać się poprzez delikatne i ciepłe traktowanie. To podejście jest najskuteczniejsze, jeśli wykonuje się je w pierwszych dwóch tygodniach życia kota.

Na tym etapie koty zwracają większą uwagę na nasze sygnały społeczne, dzięki czemu można je łatwiej szkolić.

Ponadto eksperci zalecają używanie różdżek i zabawek z wędkami, aby nauczyły się nie atakować naszych rąk lub stóp.

Jeśli chcesz wytresować kota, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami ekspertów 1Przez Pixabay.

Unikaj kar, takich jak krzyczenie lub polewanie go wodą, ponieważ może to powodować stres i niszczyć twoje relacje z nim. Zamiast tego używaj pozytywnych wzmocnień, takich jak smakołyki i pochwały.

Ważne jest również, aby upewnić się, że kot znajduje się w miejscu, w którym będzie mu wygodnie, gdy próbujesz go szkolić. Jeśli zauważysz, że czuje się nieswojo, zakończ sesję.

Twój kot odczuwa dyskomfort, kiedy odwraca głowę, liże nos, potrząsa głową, podnosi łapę, pojawiają się nagłe epizody pielęgnacyjne, wygląda na zgarbionego lub spiętego, macha ogonem lub klepie, ma zwrócone lub spłaszczone uszy.

Jak umieścić go w swoim transporterze

Aby umieścić kota w nosidełku, możesz postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami 5 proste kroki:

  1. Zwab go w miejsce, w którym czuje się bezpiecznie. Na przykład możesz użyć koca, aby się w niego przytulił. Najlepszym sposobem na przyciągnięcie go jest jedzenie. Daj mu smakołyk, aby zachęcić go do siadania lub kucania i ostatecznie usiąść na kocu.
  2. Pokaż mu jego transporter. Gdy kot nauczy się układać w kocu, umieść koc w transporterze. Powtórz te same kroki dla nagród i nagród.
  3. Spokojnie. Gdy zobaczysz, że Twój kot odpoczywa na kocu w nosidełku, umieść wieko na klatce (bez zakładania drzwi) i powtórz proces przyciągania i nagradzania.
  4. Pozwól kotu nadać tempo. Jeśli twój kot wszedł do swojej klatki i tam się usadowił, odłóż drzwi z powrotem, ale pozostaw je otwarte. Wypuszczaj go, kiedy tylko chce i zwab go z powrotem smakołykami. Ten krok może trochę potrwać, zanim kot przyzwyczai się do sytuacji. W ostateczności zamknij drzwi i nakarm je przy zamkniętych drzwiach.
  5. Postaraj się trzymać kota w nosidełku z zamkniętymi drzwiami przez dłuższy czas. Za każdym razem dodawaj dodatkowe sekundy i kontynuuj nagradzanie.

Eksperci zalecają codzienną sesję treningową trwającą zaledwie kilka minut, aby Twój kot zrobił to, czego oczekujesz. Osiągnięcie ostatniego kroku może potrwać kilka tygodni.

Bibliografia:

Dlaczego warto szkolić kota – i jak to zrobić: https://theconversation.com/dlaczego-powinnas-tresowac-swojego-kota-i-jak-to-to zrobi-188307

Eksperci twierdzą, że powinieneś wytresować kota. Oto jak: https://www.sciencealert.com/you-should-train-your-cat-experts-say-heres-how


Powiązane Artykuły

Back to top button