Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jeśli Google nie indeksuje Twojej witryny, popraw jakość

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jeśli Google nie indeksuje Twojej witryny, popraw jakość

Podczas hangouta Johna Muellera w dniu 9 października 2021 r. jeden z webmasterów zapytał o strony swojej witryny i ich indeksowanie.

Webmaster nie odnotowuje zbyt dużego zapotrzebowania na indeksowanie i chciał wiedzieć, co jeszcze może zrobić, aby poprawić ogólną jakość swoich stron.

John wyjaśnił różnice między budżetem przeszukiwania a popytem na przeszukiwanie. Ten problem należy do obu kategorii, ale głównie do kategorii problemów związanych z budżetem przeszukiwania.

Jeśli jest to mniejsza witryna, najprawdopodobniej mogą zaindeksować wszystko.

Jeśli webmaster utworzył kilka stron i nie są one indeksowane, John ma przeczucie, że może tworzy zbyt wiele stron.

Być może powinni skupić się na mniejszej liczbie stron, a bardziej na ich jakości.

W miarę jak strony będą indeksowane lepiej i szybciej, będą mogły znacznie rozszerzyć tę kwestię.

Dzieje się to mniej więcej w 35:31 momencie filmu:

John Mueller 9.10.2021 Transkrypcja Hangouta

Jana (pytanie) 35:31

Czekałem, aż moje strony zostaną zaindeksowane przez ponad miesiąc. Próbowałem poprawić ogólną jakość moich stron poza stronami, które nie są indeksowane. Jaka byłaby Twoja rada, aby poprawić indeksowanie w witrynie?

Jana (odpowiedź) 35:34
Ciężko powiedzieć nie znając samej strony. Zwykle jest to coś, co z grubsza można zaliczyć do kategorii budżetu indeksowania, a nie w tym sensie, że stanowi problem dla witryny internetowej. Zasadniczo jednak w grze zawsze biorą udział dwie strony. Z jednej strony zdolność indeksowania, czyli ile Google może zaindeksować? Jeśli jest to bardzo mała witryna, prawdopodobnie uda nam się zaindeksować wszystko.

A potem pojawia się popyt na indeksowanie. Ile Google chce zaindeksować? Zapotrzebowanie na indeksowanie to coś, w czym możesz nam pomóc, np. za pomocą linków wewnętrznych, aby poinformować nas o względnej ważności stron, ale jest to także coś, co możemy z czasem zwiększyć, rozpoznając, cóż, jest wiele naprawdę dobrych i ważna treść, więc być może powinniśmy poświęcić więcej czasu na częstsze indeksowanie tutaj.

Jeśli przeglądasz wiele utworzonych przez siebie stron, które po prostu nie są indeksowane. Mam przeczucie, że może tworzysz zbyt wiele stron. Powinieneś skupić się na mniejszej liczbie stron i najpierw upewnić się, że są lepsze. A potem, w pewnym momencie, kiedy zdasz sobie sprawę, że tworzone przez Ciebie strony są faktycznie indeksowane dość szybko, po czym zaczynasz tworzyć kolejne strony.

Najpierw więc popraw jakość. Następnie, w drugim kroku, zacznij rozwijać swoje witryny internetowe, krok po kroku.