Jeśli masz którąś z tych 17 aplikacji na smartfonie z Androidem, odinstaluj teraz!

Chociaż kontrole bezpieczeństwa Google są coraz bardziej kompletne, istnieją programiści, którzy mogą umieszczać złośliwe aplikacje w sklepie Android Play.

Tak jest w przypadku 17 niedawno odkrytych aplikacji, które zagrażają bezpieczeństwu i użytkowaniu smartphones w których są obecni. Jeśli masz coś na swoim urządzeniu, odinstaluj teraz!

Jeśli masz którąś z tych 17 aplikacji na smartfonie z Androidem, odinstaluj teraz! Oprogramowanie reklamowe Google

Przypadki naruszeń bezpieczeństwa w Androidzie nadal istnieją, ale Google wykonał dobrą robotę, zmniejszając tę ​​liczbę, aby zapewnić większą stabilność na swojej platformie. Niemniej jednak ważne jest, aby w smartfonie była dostępna najnowsza aktualizacja zabezpieczeń.

Pomimo najlepszych starań Google'a odkryto wiele aplikacji, które zanieczyszczają smartphones Android ofiar. Te aplikacje były obecne w Sklepie Play, z setkami tysięcy pobrań.

Jeśli masz którąś z tych 17 aplikacji na smartfonie z Androidem, odinstaluj teraz! Oprogramowanie reklamowe Google

Po obejściu systemów Google zainfekowali smartphones ofiary, wpływając na ich bezpieczeństwo i normalne użytkowanie smartfona… W tym żywotność baterii!

Adware obecne w złośliwych aplikacjach w sklepie Android Play

Wspomniane aplikacje zostały wykryte przez firmę ochroniarską. Bitdefender. Były one dostępne jako atrakcyjne i bezpłatne propozycje, aby przyciągnąć jak najwięcej użytkowników.

Po zainstalowaniu na smartfonie aplikacje te ukrywałyby swoją obecność, utrudniając odinstalowanie. Są one obecne na ponad 550 000 urządzeniach z Androidem, a teraz mają irytujące reklamy – adware – które pojawiają się stale… Nawet gdy aplikacja nie jest używana!

Jeśli masz którąś z tych 17 aplikacji na smartfonie z Androidem, odinstaluj teraz! 1

Lista znajduje się poniżej, zawierająca propozycje od gier po aplikacje do odczytu kodów QR.

  Tapeta 4K (tło 4K Full HD)
  Czytnik kodów QR i skaner kodów kreskowych Pro
  File Manager Pro – SD Card Manager / Explorer
  VMOWO City: Speed ​​Racing 3D
  Kod QR – Skanuj i odczytaj kod kreskowy
  Period Tracker – cykl owulacji kobiet
  Tapety 4K, tła HD
  Mobnet.io: Big Fish Frenzy

Lista aplikacji została natychmiast zgłoszona do Google i nie jest już dostępna w sklepie z aplikacjami na Androida.

Jednak setki tysięcy użytkowników były w ten sposób narażone. Jeśli tak się stało, usuń je ze smartfona. W tym drugim przypadku konieczne będzie zresetowanie urządzenia w celu rozwiązania problemu.

Dowiedz się, jak wykonać kopię zapasową smartfona na Dysku Google