Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jeśli Twoja witryna nie działa nawet przez kilka godzin z powodu awarii, wyświetl kod wyniku 503

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jeśli Twoja witryna nie działa nawet przez kilka godzin z powodu awarii, wyświetl kod wyniku 503

Podczas spotkania w godzinach pracy specjalista ds. SEO zadał dodatkowe pytanie dotyczące awarii witryny.

Jego klient nadal poszukuje możliwości migracji strony internetowej. I nie chcą zajmować się żadnymi przekierowaniami z plików HTML, CSS i czegokolwiek innego.

Jego rozwiązaniem problemu jest potencjalne wyłączenie całej witryny internetowej na około godzinę i dodanie jej na nowy serwer. Następnie na kilka godzin, może jedną lub dwie, dodaj do witryny kod wyniku 503, a następnie przywróć witrynę.

Ich główne pytanie brzmi: czy to właściwe podejście? Jak długo powinni używać 301? Kilka dni, czy miesiąc?

Czy powinniśmy po prostu pozwolić Google zrozumieć, że migracja miała miejsce z serwera A na serwer B?

John wyjaśnił, że w przypadku migracji serwerów oczekuje się, że jeśli zmienisz adres IP lub przeniesiesz się z jednego serwera na drugi, wszystkie adresy URL pozostaną takie same.

Jeśli wszystkie adresy URL są takie same, nie potrzebujesz żadnych przekierowań. Z tej perspektywy brak przekierowań 301 jest normalnym zjawiskiem.

Jeśli jednak musisz wyłączyć serwer na kilka godzin, pożądanym rozwiązaniem będzie udostępnienie kodu wynikowego 503 przez te kilka godzin.

Dzieje się to około godz 2:37 znak na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 1 2:37
W zeszłym tygodniu powiedziałeś, że jeśli Twoja witryna będzie niedostępna z powodu awarii, możesz wyświetlić kod stanu o nazwie 503, nie przez kilka kolejnych dni, ale przez jeden dzień, to zadziała. Niedawno mój klient znowu, no wiesz, próbuje przeprowadzić migrację serwera. Na co powiedział: „Nie chcemy wielu przekierowań 301 z obrazów, plików HTML, CSS i tym podobnych. Myśleli więc, żeby na około godzinę po prostu wyłączyć całą witrynę i dodać ją do nowego serwera.

I tylko przez kilka godzin, powiedzmy jedną lub dwie, witryna będzie wyglądać jak 503, a potem wróci. Czy jest to zatem właściwa droga? Na przykład, czy 301 będzie działać przez kilka dni, czy miesiąc? I pozwolić Google zrozumieć, że przenieśliśmy się z serwera A na serwer B? lub po prostu wejść na stronę na kilka godzin?

A potem znowu, znowu wyświetla się strona, bo wiecie, tak jak my, jaka migracja się odbyła, ale nie pokazuje, że wiecie, komputer, wiecie..

Jan 3:44
Zwykle można się tego spodziewać, jeśli przeprowadzisz migrację serwera, zmieniając swój adres IP lub przenosząc się z jednego serwera na inny, wtedy zwykle wszystkie adresy URL będą takie same.

A jeśli adresy URL są takie same, nie musisz wykonywać żadnych przekierowań. Z tego punktu widzenia brak przekierowań 301 jest w pewnym sensie normalny. Jeśli chodzi o to, czy wyłączenie migracji na godzinę lub dwie jest najlepszym podejściem, nie wiem.

W idealnym przypadku nie byłoby potrzeby wyłączania serwera. Ale jeśli musisz wyłączyć serwer i w międzyczasie możesz podać kod wyniku 503, przez tę godzinę lub dwie, musisz wszystko przenieść. Zwykle powinno być w porządku. Z punktu widzenia wyszukiwania zobaczymy, że wystąpił tymczasowy błąd. Spróbujemy ponownie za kilka godzin i jeśli zadziała, wszystko będzie w porządku. Podczas wyszukiwania nie powinno być żadnego efektu.