Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jeśli Twoje strony zostaną zablokowane przez plik Robots.txt, Google nie zobaczy pliku Canonical

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jeśli Twoje strony zostaną zablokowane przez plik Robots.txt, Google nie zobaczy pliku Canonical

Jeden ze specjalistów ds. SEO był ciekawy plików kanonicznych i ich wpływu na plik robots.txt.

Ich sytuacja jest taka, że ​​nie mają stron docelowych dla kampanii reklamowej. Część treści zespołu SEM została zajęta przez strony produktów lub usług.

Czy w przypadku tych konkretnych stron docelowych dodanie tagu kanonicznego jest właściwą procedurą? W ten sposób mogą poinformować Google, że strony kanoniczne są różne.

Ich główne pytanie brzmi: czy można zmienić kolejność wpływu na określone typy stron, używając elementu kanonicznego na tej stronie, aby poprawić ranking strony?

John wyjaśnił, że tak, możesz to zrobić. Zależy to jednak również od konfiguracji stron docelowych reklam.

Jeśli zostaną zablokowane przez plik robots.txt, Google nigdy nie zobaczy pliku kanonicznego. Upewnij się więc, że plik robots.txt nadal pozwala Google na zaindeksowanie strony, dzięki czemu faktycznie ją zobaczy.

Dzieje się to około godz 4:54 znak na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 1 4:54
OK, więc ostatnie pytanie. Załóżmy, że nie mamy stron docelowych dla kampanii reklamowej, prawda? Jest zespół SEM, który tworzy wiele stron docelowych, jakie chciał. Zatem część ich treści została przejęta przez, powiedzmy, strony naszych produktów lub usług.

Jednak naszym zdaniem – ponieważ są to strony docelowe i w pewnym sensie – mogą być w jakiś sposób obecne tylko w Internecie, więc wydawcy wiadomości lub inni autorzy lub blogerzy, wiesz, mogą pisać o takich rzeczach. Zawierają także bezpośrednie linki ze swojej strony do naszych stron.

Czy zatem dobrze jest dodać tag kanoniczny do tego konkretnego landing page’a, co będzie czymś w rodzaju kampanii reklamowej produktu lub usługi? Czy w ten sposób mogę poinformować Google o linkach lub wpływie, jaki wywierasz na tę konkretną stronę, kanoniczny był inny?

Zatem stroną kanoniczną jest strona Mój produkt, więc czy można po prostu zmienić kolejność wpływu na strony produktów, a strona kanoniczna tej konkretnej strony docelowej została zmieniona i, wiesz, po prostu pomóc mojej stronie trochę poprawić ranking? Znam link, który nie ma znaczenia, jak mówiłeś milion razy Twitterale jak wiadomo, można dokonać zmiany wpływu.

Jan 6:09
Jasne. Zdecydowanie możesz to zrobić. To znaczy, zależy to trochę od tego, jak skonfigurujesz strony docelowe reklam. Oczywiście, jeśli tak, są blokowane przez roboty. txt, potem kanoniczny, nigdy tego nie zobaczymy.

Ale jeśli można je indeksować, jeśli można je indeksować w inny sposób i masz rel=canonical dla preferowanej wersji, to jest w porządku.

Table of Contents