Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jest Rekina Zbiornikiem Amazon Marka „Nature’s Wild Berry” Legalna?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jest Rekina Zbiornikiem Amazon Marka „Nature’s Wild Berry” Legalna?

Wydaje się, że każdy odcinek Shark’s Tank ma jedną wspólną cechę: zawsze jest przynajmniej jedna Amazon marka w programie, która chce zainwestować. w maju 5 odcinku (sezon 14, odcinek 21 dla tych, którzy śledzą), tą firmą była Nature’s Wild Berry.

Hank Watt i Juliano Bonanni rzucili swoje Amazon marki Nature’s Wild Berry na zbiorniku rekina.

Przedsiębiorcy w Shark Tank ujawniają wiele liczb, ale oczywiście ich nie potrzebujemy — mamy Helium 10. W tym poście dokonamy zestawienia Nature’s Berry, aby sprawdzić, czy ich liczby się sumują i zobaczyć czy powinieneś być w tej firmie, czy nie.

Co to jest dzika jagoda natury?

Nature’s Wild Berry w zasadzie sprzedaje tylko jeden produkt, „cudowną jagodę” (inaczej Synsepalum dulcificum), która sprawia, że ​​kwaśne potrawy smakują słodko (przypadkowo spróbowałem tych jagód kilka tygodni temu i działają). Sprzedają go w puszkach i torebkach (patrz poniżej).

Brak zróżnicowanego katalogu produktów jest często dużym problemem Amazon i coś, czym zajmę się później.

Nature’s Wild Berry — 340 000 USD sprzedaży i 50 000 USD zysku

Nature’s Wild Berry twierdził, że sprzedał 340 000 USD i zarobił 50 000 USD zysku lub 14.7% margines. Twierdzili, że ich koszt wyniósł $20,64, ale każda paczka cudownych jagód sprzedawana była za około 30 do 35 dolarów.

Obroty: 340 000 $
Zysk: 50 000 $
Marża netto: 14.7%
Źródło sprzedaży: Większość Amazon

Czy te liczby mają sens? Rzućmy okiem na dane według Helium 10 (podczas odcinka przedsiębiorcy twierdzili, że w zasadzie cała ich sprzedaż pochodzi z Amazon).

Jak wspomniałem wcześniej, Nature’s Wild Berry zasadniczo sprzedaje dwie różne odmiany tego samego produktu, tę wersję w workach i tę wersję w puszce. Ich najpopularniejszą wersją jest wersja w workach, która przed Shark Tank sprzedawała się około 40 do 60 sztuk dziennie. Po Shark Tank wzrosła do około 1700 jednostek, które omówimy później.

Paczkowana wersja ich „cudownego owocu” Nature’s Wild Berry sprzedawała się około 40 do 60 sztuk dziennie przed Shark Tank (i 1700 później).

Ich wersja w puszce, która sprzedaje się za około 45 USD, sprzedawała się około 20 do 40 sztuk dziennie przed Shark Tank (i około 800 dziennie po emisji).

Nature’s Berry wzrosła z około 20-40 sprzedaży dziennie do 800 dziennie w dniu emisji Shark Tank.

Opierając się na tych liczbach Helium 10, deklarowany dochód w wysokości 340 000 USD mniej więcej się sprawdza. Prawdziwym zmartwieniem jest niski , 14.7%, mimo że mają prawie 90%.

Nature’s Berry zabrakło w magazynie niemal natychmiast po wyemitowaniu

Wszyscy wiemy, że wyczerpanie zapasów to zła wiadomość Amazon i Nature’s Wild Berry doświadczyło tego w pełni.

Nature’s Wild Berry zabrakło zapasów niemal natychmiast po wyemitowaniu w Shark’s Tank. Najwyraźniej nigdy nie wyobrażali sobie, że sprzedaż jednostkowa wzrośnie z 40 sztuk dziennie do 1700 jednostek dziennie (około 40-krotny wzrost). Zajmują się teraz realizacją zamówień przez kupców, przyjmując 4 Do 6 tygodnie na przetworzenie.

Nature’s Wild Berry zabrakło wszystkich swoich produktów w ciągu kilku dni od wyemitowania, co prawdopodobnie kosztowało setki tysięcy dolarów sprzedaży.

Nawet trzy dni po emisji Nature’s Wild Berry wciąż był na dobrej drodze do sprzedaży 1000 sztuk dziennie tylko ich wersji w workach. Nie jest nierozsądne założenie, że ten trend utrzymywałby się przez kilka dni po emisji i mogli się spodziewać 5000 do 10 000 w dodatkowych sprzedanych egzemplarzach, gdyby były w magazynie, lub około 175 000 do 350 000 USD w dodatkowej sprzedaży – au!

Dobrą wiadomością dla konkurentów Nature’s Wild Berry (i potencjalnie złą wiadomością dla samego Nature’s Wild Berry) jest to, że wielu z tych klientów kupiło ich konkurencyjne produkty, gdy zapasy Nature’s Wild Berry się skończyły.

Gdy Nature’s Wild Berry zostało wyprzedane, wielu widzów Shark Tank kupiło produkty konkurencji.

Niestety, jak wielu z nas wie, wyczerpanie zapasów może być dość karalne, zwłaszcza gdy utracona sprzedaż trafia do konkurencji. Czas pokaże, czy Nature’s Wild Berry może się zregenerować.

Gdzie Nature’s Wild Berry traci pieniądze?

Nature’s Wild Berry zadeklarowało dochód w wysokości 340 000 USD. Opierając się na liczbach Helium 10, te mniej więcej się sprawdzają. Jednak zgłosili tylko 50 000 dolarów zysków, czyli około 14.7%. Twierdzili również, że mają KWS w wysokości $20,46, mimo że ich produkt kosztuje od 25 do 45 USD.

Opierając się na liczbach Helium 10, zapakowana wersja „cudownej jagody” powinna mieć zysk netto w wysokości 55%, co nie jest bliskie 14.7% twierdzą. Przedsiębiorcy rzadko zaniżają rentowność (zwłaszcza w Shark’s Tank!), więc są duże szanse, że te liczby są dokładne.

Nature’s Wild Berry powinna mieć marżę netto w wysokości około 55% według Helium 10, ale twierdzili, że tylko 14.7% marży netto.

Istnieje kilka możliwych sposobów, w jakie Nature’s Wild Berry traci pieniądze, które nie zostały podane w Shark Tank:

  • Mają bardzo wysoki TACoS – Zdrowy całkowity ACoS (całkowity koszt reklamy sprzedaży) dla an Amazon Marka to około 10%. Są duże szanse, że Miracle Berry ma znacznie wyższy TACoS, potencjalnie około 15%.
  • Inne koszty produkcji – Chociaż nie wspomniano o tym w odcinku, wydaje się, że Nature’s Wild Berry ma pewne prawa własności zarówno do sprzętu, jak i faktycznej ziemi, na której produkowane są jagody. Często koszty takie jak te nie byłyby uwzględniane w regularnych obliczeniach dochodu netto i nie wiadomo, czy ich zyski obejmują te koszty.
  • Inne koszty marketingu – Poza tym mogą istnieć inne koszty marketingowe Amazon reklamy, takie jak wykorzystanie agencji brandingowej do pakowania, pokazów handlowych itp.

Prawdopodobna odpowiedź na brak rentowności, jak większość Amazon marek zmagających się z rentownością, to wysokie koszty reklamy.

Dzika jagoda natury — odpadam

Nature’s Wild Berry ma przyzwoite możliwości. Ich obrazy na Amazon jest wręcz zły, a oni tylko się sprzedają Amazon.com i żaden inny Amazon rynki, nie mówiąc już o kanałach takich jak Walmart. Co więcej, w zależności od tego, w jakim stopniu faktycznie kontrolują cały proces produkcyjny, może to stanowić fosę przed konkurencją Amazonzwłaszcza tanich zagranicznych konkurentów.

Nature’s Wild Berry ma kilka poważnych słabości. Ich dorozumiany TACoS jest poważnym problemem i prawdopodobnie pogorszy się tylko wraz ze wzrostem ogólnych kosztów PPC na Amazon. Po drugie, obecnie jest to stosunkowo niekonkurencyjna nisza, ale prawdopodobnie w nadchodzących miesiącach stanie się jeszcze bardziej konkurencyjna, ponieważ „cudowne jagody” stają się coraz bardziej modne. Jednak największą słabością Nature’s Wild Berry jest brak zróżnicowanego katalogu produktów. Zasadniczo mają tylko jedną jednostkę SKU i niewiele oczywistych możliwości rozwoju. Jak większość z nas wie, najłatwiejszy sposób na uprawę Amazon biznesem jest powiększanie katalogu, z czym Nature’s Wild Berry wydaje się mieć problemy. I z tego powodu odpadam.