Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jestem na mini-emeryturze! Wrześniowy raport miesięczny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jestem na mini-emeryturze! Wrześniowy raport miesięczny

Wrzesień był niesamowitym, ekscytującym i wyczerpującym miesiącem. Przeniosłem wszystkie swoje rzeczy, zostawiłem swoje maleńkie mieszkanie, pożegnałem się ze wszystkimi przyjaciółmi i rodziną i wyjechałem na moją drugą mini-emeryturę.

Muszę ci powiedzieć, że to było niesamowite. Pierwsze mało dni w Curacao było czystym odprężeniem i przystosowaniem się do mojego niezwykle pracowitego czasu we wrześniu. Położyliśmy się przy basenie i poszliśmy na plażę.

W środku tego wszystkiego co wieczór wychodziliśmy na kolację i jedliśmy najlepsze owoce morza (całkowicie uwielbiam owoce morza). Powiedziałam mojemu chłopakowi, że powinniśmy się nim cieszyć, ponieważ nie wychodziliśmy jeść co wieczór, kiedy podróżujemy.

Po Curacao odwiedziliśmy mojego przyjaciela w Kolumbii, którego poznałem na mojej ostatniej mini-emeryturze dwa lata temu. Tuliliśmy się z jej psami, poznaliśmy jej rodzinę i przyjaciół, pojechaliśmy do jej drugiego domu w górach Kolumbii i świetnie się bawiliśmy!

Obecnie jesteśmy w Panamie. Piszę to z autobusu, na który czekaliśmy ponad godzinę i wreszcie dotarliśmy.

Jest tu super i bardzo się cieszę, że udało mi się wynegocjować z pracodawcą mini-emeryturę, która pozwala mi wziąć cztery miesiące wolnego i wrócić do pracy.

Moja mini-emerytura daje mi poczucie, jak mogłoby wyglądać życie z niezależnością finansową. Zwłaszcza, że ​​podróżowanie jest jedną z głównych rzeczy, które chciałbym robić, gdy osiągam niezależność finansową.

Jeśli chodzi o mój cel dotyczący niezależności finansowej, moim pierwszym celem jest uzyskanie pasywnego dochodu w wysokości 1000 EUR miesięcznie. Potem celowałbym w 2000 euro, aby żyć w pełni komfortowo. Jestem obecnie na początku mojej podróży i nie mogę się doczekać, aż pójdziesz za mną!

Najważniejsze moje wrzesień:

 • Miesięczna stopa oszczędności 80%
 • Pierwsza wypłata dochodu z bloga w wysokości 35 €
 • Dochód pasywny 63 €

Wydatki wrześniowe

Ponieważ moje największe wydatki na podróże są już uwzględnione w lipcowym raporcie miesięcznym, moje wydatki na wrzesień są zaskakująco niskie. Kiedy byłem w Curacao iw Bogocie nie musiałem nic płacić za zakwaterowanie, co pozwoliło mi zaoszczędzić sporo pieniędzy. We wrześniu wydaję tylko 380 euro na podróże.

Oto zestawienie moich wydatków we wrześniu:

Daje mi to stopę oszczędności 80% za wrzesień i stopę oszczędności 77% od początku roku. Oznacza to, że wciąż jestem w wyścigu o uzyskanie 60% oszczędności na rok 2019 – nadchodzące miesiące zadecydują, czy mi się to uda, czy nie. Czekać na dalsze informacje!

Rekommenderad:  Nowy raport mówi, że iWatch będzie obsługiwał aplikacje innych firm

Wrześniowy dochód pasywny

Coś, za co jestem wdzięczny, to fakt, że co miesiąc zarabiam pasywny dochód. Nawet gdy jestem w podróży. Mam pożyczki Peer-to-Peer, które dają mi dochód co miesiąc.

Oprócz dochodu pasywnego otrzymałem mój pierwszy dochód z blogowania na moim koncie bankowym. W sumie 35 euro, czyli więcej, niż mogłem sobie wymarzyć – za czytanie moich artykułów i wspieranie mnie!

Dochód z blogowania nie jest tak naprawdę pasywny, więc pominę go jako dochód pasywny. Wyłączając dochód z blogowania, mój dochód pasywny wynosi 66 euro za wrzesień. To 33% mojego celu na rok 2019 (200 euro miesięcznego dochodu pasywnego)

Mój wrześniowy dochód pasywny oznacza, że ​​jestem 6% do mojego celu, jakim jest osiągnięcie dochodu pasywnego w wysokości 1000 €.

[wppb progress=”$66/$1000″ option=”animated-candystripe blue” text=€66/€1000 Passive Income]

Oto zestawienie wszystkich moich pasywnych źródeł dochodu związanych z pożyczkami peer-to-peer lub pożyczkami społecznościowymi:

Mintos

Wartość portfela: 1857,54 €

Średnia stopa procentowa: 12,41%

Pasywny dochód: 19,21 €

Moim zdaniem Mintos to najbardziej stabilna platforma Peer-to-Peer do inwestycji długoterminowych. W ciągu ostatnich kilku miesięcy utrzymywałem stabilne inwestycje, ponieważ ich średnie oprocentowanie powoli spadało.

Wcześniej łatwo było znaleźć inwestycje z oprocentowaniem powyżej 12%. Ostatnio trudno nawet znaleźć inwestycje, których oprocentowanie przekracza 10%.

Ponieważ używam automatycznego inwestowania Mintos do inwestowania w projekty o wysokim średnim oprocentowaniu, utrzymam oprocentowanie na poziomie 12% przez kilka miesięcy – po tym czasie moje średnie oprocentowanie na pewno spadnie.

Sprawdź tutaj moje dokładne ustawienia automatycznego inwestowania, jeśli chcesz zmaksymalizować stopę procentową w dowolnym momencie.

Lubię Mintos, ponieważ inwestowanie z nimi jest tak łatwe, mając opcję automatycznego inwestowania i Mintos Invest & Access. W przypadku Mintos Invest & Access wystarczy kliknąć „Zainwestuj”, aby zainwestować.

Obecnie mam zainwestowane na Mintos 1858 €. Dało mi to 19,21 € pasywnego dochodu we wrześniu, co odpowiada średniej stopie procentowej 12,41%.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z Mintos, gorąco polecam Ci to sprawdzić. Możesz przeczytać moją szczegółową recenzję Mintos lub zarejestrować się bezpośrednio.

Rekommenderad:  Poznaj najlepszych finalistów wyzwania przewidywania czasu kupującego MachineHack

Kiedy rejestrujesz się na Mintos za pomocą mojego linku, otrzymujesz 1% dodatkowego zwrotu z wszelkich inwestycji dokonanych w ciągu pierwszych 90 dni!

Gruper

Wartość portfela: 1655,98 €

Średnia stopa procentowa: 13,19%

Pasywny dochód: 18,19 €

Grupeer, wraz z Mintos, stanowi podstawę mojego portfela. Coraz bardziej zaczynam kochać Grupeer, ponieważ utrzymują one wysokie stopy procentowe, których Mintos nie jest w stanie.

Mam duże zaufanie do Grupeer i myślę, że ma ogromny potencjał, aby stać się tak dużym jak Mintos.

Moja strategia automatycznego inwestowania w Grupeer dotyczy inwestycji o oprocentowaniu wyższym niż 13%, co jest świetne, biorąc pod uwagę, że wszystko ma gwarancję wykupu.

Co miesiąc regularnie zasilam konto Grupeer.

Obecnie mam 1755 euro zainwestowane w Grupeer, co daje mi pasywny dochód w wysokości 18,19 euro – średnia stopa 13,18%

Jeśli jeszcze nie korzystasz z Grupeer, gorąco polecam to sprawdzić. Możesz przeczytać moją recenzję Grupeer tutaj lub możesz zarejestrować się bezpośrednio.

Enwestio

Wartość portfela: 1041,25 €

Średnia stopa procentowa: 17,70%

Pasywny dochód: 15,36 €

Envestio jest stałym wykonawcą, co miesiąc płaci odsetki i daje mi stały dochód w wysokości około 15 € miesięcznie. Wszystko zainwestowane w Envestio jest zabezpieczone długiem, podobnie jak 90% gwarancja wykupu.

Zainwestowałem 1041 euro w Envestio, a zwrot w wysokości 15 euro oznacza oprocentowanie 17,70%. To, co kocham w Envestio, to wysokie oprocentowanie, które zapewnia świetny zwrot nawet wtedy, gdy dopiero testujesz grunt.

Envestio staje się coraz bardziej popularne, a większość jego projektów wyprzeda się w ciągu kilku godzin. Jeśli chcesz wejść na pokład z Envestio, jest to świetny moment, aby to zrobić!

Crowdestor

Wartość portfela: 1117,37 €

Średnia stopa procentowa: 70,92%

Pasywny dochód: €70,37

Dodałem do mojego portfolio nową platformę Crowdfunding i Peer-to-Peer: Crowdestor.

Crowdestor to niesamowita strona internetowa, na której możesz inwestować we wszelkiego rodzaju projekty; od budowania lasów, przez gry wideo, po nieruchomości. Mają praktycznie wszystko!

Obecnie zainwestowałem 1117,37 € w cztery różne projekty, co przyniosło mi €70,37. Ponieważ zacząłem inwestować dopiero w połowie miesiąca, moja średnia stopa procentowa będzie znacznie wyższa w przyszłym miesiącu. Oczekiwana roczna stopa procentowa wynosi 15,36%.

Rekommenderad:  Raport o dochodach blogerów 2023: ile zarabiają najlepsi blogerzy

Niedawno napisałem recenzję Crowdestora. Jest to świetna platforma z przejrzystym funduszem wykupu, który jest innym podejściem do ryzyka platformy niż fundusz wykupu. Kocham to!

Koło finansowania

Wartość portfela: 1046,56 €

Średnia stopa procentowa: 60,42%

Pasywny dochód: €50,60

Funding Circle to pierwsza platforma crowdlendingowa, z której zacząłem korzystać w maju ubiegłego roku. Nie polecam ich używania, ponieważ nie mają gwarancji wykupu. Obecnie jeden z moich projektów nie płacił przez ostatnie trzy miesiące, więc nie są w trakcie odzyskiwania tych pieniędzy.

Ponieważ nie ma rynku wtórnego, wstrzymam moje inwestycje do terminu zapadalności.

Wszystkie inne platformy, o których wspomniałem, mają świetny stosunek ryzyka do zysku, więc polecam je sprawdzić zamiast Kręgu finansowania.

Jeśli interesuje Cię finansowanie społecznościowe nieruchomości, mam listę platform, które polecam tutaj.

Wrześniowe cele

 • Uzyskaj dochód w wysokości 75 € ze źródeł pasywnych – PONIEŚĆ PORAŻKĘ! W tym miesiącu miałem dochód pasywny w wysokości 64 euro, w przyszłym miesiącu zainwestuję więcej, aby tak się stało
 • Przeczytaj posty z kwietnia i maja dotyczące ortografii i gramatyki – PONIEŚĆ PORAŻKĘ! Nie miałam w tym miesiącu czasu na przeglądanie starych wpisów na blogu
 • Zaprojektuj nową stronę tytułową Radical FIRE – PONIEŚĆ PORAŻKĘ! Bardzo chciałbym mieć nową pierwszą stronę, więc trzymajmy ten cel na następny miesiąc
 • Zdobądź 1600 obserwujących Pinterest – PRZECHODZIĆ! Ludzie nadal mnie śledzili, kiedy nie byłem aktywny Pinterest tak bardzo, jak bym chciał, jestem mile zaskoczony!
 • Napisz jeden post z recenzją książki – PONIEŚĆ PORAŻKĘ! Nie napisano żadnych postów z recenzjami książek, zostawmy ją na liście na następny miesiąc

Październikowe cele

Naprawdę chcę poprawić swoją grę, aby osiągnąć moje październikowe cele, ponieważ moje wrześniowe cele zostały w tyle.

Moje cele pozostaną mniej więcej takie same:

 • Uzyskaj dochód w wysokości 75 € ze źródeł pasywnych
 • Przeczytaj posty z kwietnia i maja dotyczące pisowni i gramatyki
 • Zaprojektuj nową stronę tytułową Radical FIRE
 • Zdobądź 1700 obserwujących Pinterest – jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz, możesz to zrobić tutaj
 • Napisz jeden post z recenzją książki

Table of Contents