Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jim Browning (YouTuber: oszustwo związane z pomocą techniczną) Wartość netto w 2023 r. & Bio

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jim Browning (YouTuber: oszustwo związane z pomocą techniczną) Wartość netto w 2023 r. & Bio

Wartość netto, dochód i wynagrodzenie Jima Browninga

Szacuje się, że od 2023 r. Majątek netto Jima Browninga będzie wynosić około dolarów1 milion. Jim Browning to popularny inżynier oprogramowania i YouTuber z Irlandii Północnej, który zyskał sławę dzięki swoim filmom ujawniającym oszustwa i oszustów. Ma dużą bazę subskrybentów, a jego filmy wideo zgromadziły miliony wyświetleń, zwłaszcza jeśli chodzi o oszustwa związane z pomocą techniczną w gatunku przynęty na oszustwa.

Oprócz jego YouTube swoich zarobków Browning osiąga również dochody dzięki partnerstwu z markami i sponsoringowi. Należy jednak pamiętać, że szacunki wartości netto mogą się różnić i mogą nie być całkowicie dokładne. Ponadto majątek netto Browninga może zmieniać się w czasie z powodu różnych czynników, takich jak zmiany dochodów i wydatków. Od 2023 r. Jim Browning ma szacunkowy miesięczny dochód lub pensję na poziomie około 30 tys. USD.

Jim Browning to popularny YouTuber znany ze swoich filmów ujawniających oszustów związanych z pomocą techniczną. Chociaż dokładny roczny dochód i wynagrodzenie Jima Browninga nie jest publicznie ujawniany, szacuje się, że wynosi on ponad 400 tys. dolarów.. Szacunki te uwzględniają takie czynniki jak jego YouTube przychody z reklam, sponsoringu, sprzedaży towarów i innych źródeł dochodu.

Wysoko ceniona jest, podobnie jak jego, praca Jima Browninga na rzecz podnoszenia świadomości na temat oszustw i pomocy w ochronie osób przed oszustwami internetowymi YouTube kanał cieszy się coraz większą popularnością.

Wartość netto Jima Browninga 2023

Wartość netto 2021 700 tys. dolarów
Wartość netto 2023 950 tys. dolarów
Wartość netto 2023 $1 Milion
Wynagrodzenie miesięcznie 30 tys. dolarów +
Dochód roczny 400 tys. dolarów +
Zawód Inżynier oprogramowania i YouTuber

O oszustwie Jima Browninga i pomocy technicznej

Oszustwo

Inżynier oprogramowania Browning zainicjował badania nad oszustwem po incydencie związanym z oszustwem związanym z pomocą techniczną członka rodziny. Założył A YouTube kanał gromadzenia dowodów poprzez infiltrację sieci oszustów. Browning bada oszustwa związane z fałszywym wsparciem technicznym i agentami IRS, wykorzystującymi oprogramowanie do zdalnego pulpitu i socjotechnikę. Oszustwa te zazwyczaj obejmują niechciane połączenia i fałszywe witryny internetowe podszywające się pod zaufane firmy, takie jak Dell i Microsoft.

Śledztwo BBC Panorama

W marcu 2020 r. w odcinku brytyjskiego serialu dokumentalnego Panorama Browning i inny YouTuber Karl Rock ujawnili znaczącą operację polegającą na oszustwie związanym z pomocą techniczną mającą miejsce w Gurugram w Indiach. Wykorzystali drony i kamery CCTV, aby udokumentować obiekt i zebrać dowody łączące Amita Chauhana, rzekomego pomysłodawcę oszustwa, który prowadził także oszukańcze biuro podróży o nazwie „Faremart Travels”. Z ustaleń wynika, że ​​celem tych oszustw były szczególnie bezbronne osoby w Wielkiej Brytanii i USA. Chauhan na prywatnym spotkaniu okazał całkowite lekceważenie swoich ofiar, stwierdzając: „Nie dbamy o naszych klientów”.

Ponadto tajne nagrania uchwyciły agentów Chauhana, którzy kpili z przygnębionego Brytyjczyka i oszukiwali niewidomą kobietę chorą na cukrzycę. Pomimo zaprzeczeń Chauhana zarówno on, jak i jego księgowy Sumit Kumar zostali zatrzymani podczas nalotu.

Łapanie mułów finansowych i wywiad z New York Times

W marcu 2021 roku Browning i Mark Rober współpracowali przy projekcie obejmującym bomby brokatowe mające na celu odsłonięcie mułów pieniężnych. Ich celem było śledzenie osób, które otrzymały pieniądze za pośrednictwem usług wysyłkowych, takich jak FedEx, a następnie przekazały je oszustom.

W 2021 r. The New York Times podkreślił wysiłki Browninga mające na celu ujawnienie oszustwa związanego ze zwrotem pieniędzy na małą skalę, które miało miejsce w Kalkucie w Indiach. Dziennikarz Yudhijit Bhattacharjee opisał operację Browninga z grudnia 2019 r., podczas której interweniował podczas oszustwa wymierzonego w starszą kobietę, podczas którego oszust zamknął jej komputer, gdy nabrała podejrzeń. Następnie Bhattacharjee udał się do Indii, aby zbadać centra telefoniczne zidentyfikowane przez Browninga i spotkać się z osobą odpowiedzialną za oszustwo dotyczące zwrotu pieniędzy wobec starszej kobiety.

Raport AARP, tymczasowe usunięcie kanału i przechwytywanie oszustw

W kwietniu 2021 r. w 11-stronicowym artykule w Biuletynie AARP omówiono wysiłki Browninga w walce z oszustwami internetowymi.

26 lipca 2021 roku firma Browning padła ofiarą oszustów podających się za YouTube personel pomocniczy, który oszukał go i nakłonił do tymczasowego usunięcia własnego kanału. Na szczęście po czterech dniach jego kanał został przywrócony. Oszuści wykorzystali Czat Google do wysłania autentycznie wyglądającej wiadomości e-mail typu phishing, przekonując Browninga, że ​​przenosi swój kanał do nowego YouTube konto marki.

W 2023 r. Browning odegrał kluczową rolę w serialu BBC One „Scam Interceptors”, w którym współpracował z zespołem etycznych hakerów, aby wyśledzić przestępców i chronić potencjalne ofiary. Pierwsza seria miała swoją premierę w kwietniu 42022 r., a druga seria w maju 12023.

Profile w mediach społecznościowych