Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller mówi: Google jest teraz bardziej krytyczny w stosunku do artykułów pobieranych do indeksowania. Nie oczekuj, że 30 artykułów zostanie uznanych za wiarygodne

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller mówi: Google jest teraz bardziej krytyczny w stosunku do artykułów pobieranych do indeksowania. Nie oczekuj, że 30 artykułów zostanie uznanych za wiarygodne

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera w dyskusji na Reddicie na temat ich najnowszego wydawnictwa i indeksowania ich treści.

Obawiali się, że ich artykuły nie zostaną zindeksowane, nawet jeśli przesyłane są ręcznie w Google Search Console.

Wspomnieli, że pod koniec ostatniej serii publikacji artykuły były indeksowane w ciągu 10 minut od ręcznego przesłania.

Dla porównania, obecnie, gdy publikują artykuły, mniej niż połowa ich artykułów jest indeksowana, nawet po ręcznym przesłaniu w Search Console.

Wiedzą, że nie jest to problem z jakością, ponieważ uważają, że ich treści są lepsze i jeździli po okolicy 2,000 bezpłatnych wyświetleń strony na artykuł miesięcznie w przypadku starych artykułów. Wszyscy plasowali się średnio na bardzo dobrym poziomie. Obecnie indeksowana jest mniej niż połowa ich artykułów.

Byli ciekawi, czy powinni poczekać jeszcze kilka tygodni, zanim zaczną się martwić.

John Mueller wyjaśnił, że nie widzi żadnych nieprawidłowości w sposobie, w jaki Google indeksuje nowe treści.

Zauważa jednak, że Google jest bardziej krytyczny w stosunku do rodzajów artykułów wybieranych do indeksowania. Uważa, że ​​każda wyszukiwarka powinna być tak samo krytyczna jak oni.

John wyjaśnił, że indeksowanie ma charakter adaptacyjny i sprawdza prędkość treści w czasie, w porównaniu z partią właśnie opublikowanych artykułów.

Powiedział też, że trudno nazwać witrynę autorytatywną po zaledwie 30 artykułach. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli na jakiś czas przestałeś publikować w swojej witrynie. Wtedy Google może być bardziej konserwatywny, jeśli chodzi o większe indeksowanie.

Gdy Google z biegiem czasu zrozumie Twoją witrynę i zobaczy, że jest ona lepsza niż tylko 30 postów średniej jakości i jest w rzeczywistości czymś więcej, co Google byłoby zainteresowane wysłaniem do jak największej liczby użytkowników, przyspieszą proces indeksowania Twoja strona.

Nie jest to jednak coś, czym można manipulować poprzez modyfikacje techniczne. To nie naciśnięcie przycisku powoduje, że Google chce zaindeksować Twoją witrynę.

Sprawienie, że Twoja witryna będzie taka sama jak wszystkie inne, nie jest wystarczająco przekonująca, aby Google ją zaindeksował. Musisz mierzyć znacznie wyżej i nie tylko w odniesieniu do tekstu na swoich stronach. Musisz wziąć pod uwagę wszystko w swojej witrynie i to, jak pasuje ona do reszty sieci.

Jednak inni użytkownicy również zgłaszają ostatnio poważne problemy z indeksowaniem. Zobaczymy, jak to się potoczy i będziemy informować na bieżąco.

Poniżej znajduje się link do dyskusji na forum dot Reddit.

Pierwotne pytanie FollowMe22:

W przeszłości w mojej witrynie opublikowano ponad 30 artykułów i wszystkie z nich zostały zaindeksowane. Pod koniec naszego ostatniego cyklu wydawniczego artykuły były indeksowane w ciągu 10 minut od ręcznego przesłania ich do GSC.

Zaczęliśmy ponownie publikować dwa razy dziennie tydzień temu, po około trzech miesiącach przerwy. W międzyczasie nasza witryna stała się jeszcze bardziej wiarygodna dzięki linkom i odniesieniom do niej różnych głównych graczy z branży.

Z jakiegoś powodu obecnie indeksuje się mniej niż połowa naszych nowych artykułów, mimo że przesyłam je ręcznie zaraz po publikacji.

Wiem, że nie jest to problem z jakością treści, ponieważ nasza treść jest lepsza, a my jeździliśmy 2000 bezpłatnych odsłon na artykuł miesięcznie w przypadku naszych starych artykułów i wszystkie zajmowały średnio bardzo dobre pozycje w rankingach, więc Google wyraźnie ceni nasze treści i nic się nie zmieniło w kwestii typu/strategii treści.

Jakieś pomysły? Czy powinnam odczekać jeszcze kilka tygodni i zacząć się martwić? To bardzo frustrujące, że cała ta wspaniała treść nie dociera do wyszukiwarki Google.

Odpowiedź Johna Muellera:

Obecnie nie widzę żadnych przerw w sposobie indeksowania danych przez Google. Widzę jednak, że krytycznie podchodzimy do tego, co wybieramy do indeksowania, jak powinna każda wyszukiwarka.

Naprawdę trudno nazwać witrynę wiarygodną po 30 artykułach, a zwłaszcza jeśli zaprzestałeś publikowania na jakiś czas, widzę, że Google może być nieco bardziej konserwatywny, jeśli chodzi o częstsze indeksowanie. Z biegiem czasu, gdy zobaczymy, że Twoja witryna to coś więcej niż tylko „30 ok postów”, a zamiast tego coś, do czego chcemy wysłać jak najwięcej użytkowników, indeksowanie wzrośnie. Nie jest to jednak coś, co można przeforsować środkami technicznymi. To nie naciśnięcie przycisku przed zaindeksowaniem sprawia, że ​​Twoja witryna jest zdecydowanie najlepsza w swoim rodzaju. Sprawienie, że Twoja witryna będzie „tak samo dobra/zła jak inne” nie jest przekonująca — naprawdę powinieneś mierzyć znacznie wyżej i nie tylko w odniesieniu do tekstu na swoich stronach, ale w odniesieniu do wszystkiego w witrynie i jej osadzania w pozostałej części świata / sieci.

Table of Contents