Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller mówi o używaniu struktury adresów URL do emulacji stron znajdujących się bliżej strony głównej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller mówi o używaniu struktury adresów URL do emulacji stron znajdujących się bliżej strony głównej

Inny specjalista ds. SEO zapytał, czy John Mueller mógłby skomentować płaską hierarchię w porównaniu ze ścisłą hierarchią adresów URL.

Bo nie ma czegoś takiego jak „bliżej strony głównej” o płaskiej strukturze.

John wyjaśnił, że Google nie przejmuje się zbytnio strukturą folderów. Naprawdę skupiają się na linkowaniu wewnętrznym.

Koncentrujemy się także na linkach ze strony głównej, a nie na linkach do strony głównej.

Z tego punktu widzenia, jeśli masz strukturę adresu URL, która nie zawiera żadnych podkatalogów, Google nadal będzie widzieć tę strukturę w oparciu o wewnętrzne linki.

Często architektura witryny jest widoczna w strukturze adresu URL, ale nie musi tak być.

Na przykład samo spojrzenie na liczbę ukośników w adresie URL nie mówi nam, czy jest to poziom niższy czy wyższy.

Tak naprawdę chodzi o to – „Jak szybko Google może dotrzeć do określonej strony ze strony głównej lub strony głównej”?

I to wciąż tylko ta część, która ma wpływ na optymalizację z punktu widzenia obliczeń rankingu strony.

Dzieje się to mniej więcej w 18:11 na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 5 18:11
Czy możesz skomentować płaską hierarchię w porównaniu ze ścisłą hierarchią adresów URL? Bo nie ma czegoś takiego jak bliżej o płaskiej konstrukcji.

Jana 18:28
Jak masz na myśli… tak myślę.

Profesjonalista SEO 5 18:33
Cóż, bliżej strony głównej może znajdować się liczba kliknięć prowadzących do strony, którą chcesz umieścić na stronie głównej. Lub może oznaczać sekcje adresu URL, jeśli masz ścisłą hierarchię w adresie URL.

Jana 18:46
Oh okej. Tak.

Profesjonalista SEO 5 18:47
Natomiast jeśli jest płaska, to nie ma czegoś takiego jak bliżej strony głównej, ponieważ wszystkie znajdują się w jednej strukturze folderów.

Jana 18:54
OK, tak. Dla nas nie przejmujemy się tak bardzo strukturą folderów, tak naprawdę skupiamy się na wewnętrznym linkowaniu. To także trochę jak linki ze strony głównej, a nie linki do strony głównej. Zatem z tego punktu widzenia, jeśli masz strukturę adresu URL, która nie zawiera żadnych podkatalogów, nadal widzimy tę strukturę opartą na linkach wewnętrznych.

I często rodzaj, nie wiem, architektury strony internetowej jest widoczny w strukturze adresu URL, ale nie musi tak być. Zatem samo spojrzenie na liczbę ukośników w adresie URL nie mówi nam, czy jest to poziom niższy czy wyższy.

To naprawdę przypomina, jak ze strony głównej lub ze strony głównej, jak szybko możemy dotrzeć do tej konkretnej strony?

I to jest wciąż ta część, w której mówimy, że w ramach ogólnych obliczeń rankingu strony coś w tym jest. Ale wygląda na to, że inne rzeczy też wciąż odgrywają rolę, czyli to, jak często według nas strona będzie się zmieniać.

Table of Contents