Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller mówi więcej o naprawie domen używanych do niegodziwych celów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller mówi więcej o naprawie domen używanych do niegodziwych celów

Jeden ze specjalistów ds. SEO wrócił na spotkanie Johna Muellera w związku z pytaniem, które zadał jakiś czas temu w sprawie starych, nikczemnych domen.

Opublikowali post o domenie z historią dostawcy usług towarzyskich.

Odpowiedź Johna była wówczas taka, że ​​potrzebują tylko cierpliwości i czasu. Chcieli jednak zadać także kilka dodatkowych pytań.

Zasadniczo domena miała długą historię, ponieważ pierwsza migawka strony tej witryny pochodzi z 1997 roku.

To naprawdę długa historia, a w czerwcu ubiegłego roku ponownie uruchomili swoją witrynę. Jest to więc coś bardzo nowego i świeżego. A głównym problemem, jaki mają, jest to, że wciąż są oznaczani.

Ponadto mają inny problem, o którym John już tu dzisiaj wspomniał, a mianowicie fakt, że elementy są przeszukiwane, ale obecnie nie są indeksowane.

Próbują też zrozumieć, czy historia domeny miałaby na to wpływ, ponieważ mają poważne problemy z indeksowaniem.

Wierzą, że publikowane przez nich treści są wysokiej jakości, są wewnętrznie powiązane i starają się także zbudować wysokiej jakości witrynę.

Jednak obecnie problemem jest wydajność strony. Optymalizacja tego jest w toku. Używają jednak wstępnego renderowania, a Google indeksuje wstępnie wyrenderowaną wersję.

Jeśli chodzi o wynik w Lighthouse, wszystko jest w porządku. Chcą tylko porady, jak mogą ulepszyć swoje działania, aby zrozumieć, dlaczego nie są teraz indeksowane.

John odpowiedział, że zazwyczaj kwestia indeksowania nie jest związana ze złą zawartością witryny.

Strona indeksowania może mieć wpływ, jeśli treść znajdująca się tam wcześniej była bardzo spamerska.

Jest to więc potencjalnie coś, w czym Google może się znajdować. Z punktu widzenia indeksowania wystarczy trochę czasu, aby Google zorientował się, że „Och, ta nowa witryna może wcale nie być spamem”.

Jeśli jednak wcześniej chodziłoby wyłącznie o treści dla dorosłych, John mógłby sobie wyobrazić, że być może ich filtry Safe Search wolniej to rozpoznają.

John wie, że podjęli pewne kroki, aby Safe Search nie stanowiło pod tym względem większego problemu.

Być może jednak muszą przyspieszyć filtry Safe Search.

Dzieje się to mniej więcej w 49:31 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 7 49:31
W porządku. Cześć. Mam zatem pytanie uzupełniające w związku z odpowiedzią, której nam udzieliłeś podczas poprzedniego spotkania. Dlatego wysłaliśmy pytanie dotyczące domeny z historią jako dostawcy usług towarzyskich. Odpowiedziałeś więc, że potrzebujemy cierpliwości i czasu. Chciałem jednak zadać kilka pytań uzupełniających.

Zasadniczo domena ma długą historię, ponieważ pierwsza migawka strony tej witryny pochodzi z 1997 roku. Jest to więc naprawdę długa historia, kiedy to w czerwcu ubiegłego roku ponownie uruchomiliśmy naszą witrynę. Jest więc bardzo nowy i świeży. A główny problem, z którym się borykamy, jest taki, jak w komunikacie, który przedstawiliśmy, że nadal jesteśmy oflagowani.

Dodatkowo mamy problem, o którym już tu dzisiaj wspominałeś, przeszukane, obecnie nieindeksowane. Próbujemy też zrozumieć, czy historia domeny rzeczywiście może mieć wpływ na to, że mamy problemy z indeksowaniem.

A odpowiadając na pytania z Twojego bloga, wierzymy, że treści, które publikujemy, są dobrej jakości. Jest wewnętrznie połączona, a my budujemy, staramy się zbudować witrynę wysokiej jakości. W tej chwili mieliśmy problemy z wydajnością strony. Dlatego w tej chwili trwają prace nad optymalizacją pod tym kątem. Ale używamy wstępnie renderowanych [inaudible]. To, co pokazujemy Google, jest już wstępnie wyrenderowaną wersją.

Jeśli chodzi o wynik w Lighthouse, wszystko jest w porządku. Jeśli więc mógłbyś nam doradzić, np. co możemy ulepszyć lub czego szukać, aby zrozumieć, dlaczego nie jesteśmy indeksowani? Chętnie udostępnię również adres URL.

Jana 51:17
Tak, jeśli możesz wrzucić adres URL na czat, mogę mu się przyjrzeć. I prawdopodobnie przekaż to zespołowi. Jeśli później będziesz miał trochę czasu, po tym jak przejrzymy pytania, będę mógł jeszcze raz sprawdzić może także kilka pierwszych rzeczy. Chciałbym więc sprawdzić, czy jest coś bardzo oczywistego, w czym mogę pomóc.

Profesjonalista SEO 7 51:39
W porządku, będzie wspaniale.

Jana 51:41
Tak, i zwykle kwestia indeksowania nie jest powiązana z sytuacją, w której wcześniej na stronie znajdowały się treści dla dorosłych. Strona indeksowania może mieć wpływ, jeśli zawartość znajdująca się tam wcześniej była bardzo spamerska.

Może to być coś, w czym, z punktu widzenia indeksowania, po prostu zajmie trochę czasu, zanim zrozumiemy, och, ta nowa witryna tak naprawdę wcale nie jest spamem. Ale jeśli wcześniej chodziło tylko o treści dla dorosłych, to mogę sobie wyobrazić, że może nasze filtry bezpiecznego wyszukiwania trochę wolno to rozpoznają.

Wiem, że podjęliśmy pewne kroki, aby to przyspieszyć. Ale może powinniśmy zrobić to jeszcze szybciej. A może po stronie Bezpiecznego wyszukiwania jest coś innego, co się zacina. Strona Bezpiecznego wyszukiwania to coś, co możesz sprawdzić, wykonując zapytanie w witrynie, a następnie włączać i wyłączać filtr SafeSearch.

Powinieneś być w stanie zobaczyć, czy coś się dzieje z Safe Search, czy nie. Nie widać tego w odniesieniu do indeksowania. Więc mogę się temu przyjrzeć później. I zobaczymy, czy jest coś bardzo oczywistego, o czym mogę cię poinformować.

Table of Contents