Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

John Mueller mówi więcej o tym, co profesjonaliści SEO mogą zrobić w zakresie SEO JavaScript

John Mueller mówi więcej o tym, co profesjonaliści SEO mogą zrobić w zakresie SEO JavaScript

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas części „Pytania i odpowiedzi” podczas niedawnego spotkania na temat SEO w JavaScript.

Ich pytanie brzmiało: Mają stronę internetową powiązaną z JavaScriptem i renderowaniem wstępnym przy użyciu Angulara. Obecnie nie można przejść na renderowanie po stronie serwera.

Zastanawiali się, czy mogliby wypróbować jakieś inne rozwiązania SEO JavaScript.

John zaleca obejrzenie filmów Martina Splitta na jego kanale YouTube.

Skupiał się na końcu wyszukiwania w języku JavaScript.

Ma też wiele informacji na temat tego, co możesz zrobić, aby przetestować swoje strony i upewnić się, że dobrze działają w wyszukiwarkach.

Z biegiem czasu Google rozszerzyło również tam dokumentację. Jest więc mnóstwo informacji o tym, jak możesz przetestować swoje strony, aby upewnić się, że Google je zrozumie.

Ponadto renderowanie po stronie serwera nie jest wymagane w przypadku SEO JavaScript.

Google może w większości renderować strony oparte na JavaScript.

Jak wspomniał wcześniej John, czasami jest to trochę trudne i warto to jeszcze raz sprawdzić, ale firma dysponuje narzędziami testowymi, które może wypróbować.

Być może ich konfiguracja również działa dobrze domyślnie. Wiele frameworków JavaScript po prostu działa bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek konkretnych zmian.

Dzieje się to mniej więcej w 50:25 minucie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 50:25
Zajmę się tutaj może jednym krótkim pytaniem, a potem wracamy do bieżących pytań: mam witrynę internetową powiązaną z JavaScriptem i wstępnie renderującą przy użyciu Angulara.

Obecnie nie ma możliwości przejścia na renderowanie po stronie serwera i zastanawiam się, jakich innych rozwiązań w zakresie SEO JavaScript mógłbym spróbować.

Jana (odpowiedź) 50:37
Polecam zatem obejrzeć filmy Martina Splitta na naszym kanale YouTube. Zasadniczo skupiał się na aspektach wyszukiwania związanych z Java i JavaScript. Ma też wiele informacji na temat tego, co możesz zrobić, aby przetestować swoje strony i upewnić się, że dobrze działają w wyszukiwarkach. Z biegiem czasu rozszerzyliśmy także tamtejszą dokumentację.

A zatem jest mnóstwo informacji o tym, jak możesz przetestować, czy Google rozumie Twoje strony. Renderowanie po stronie serwera nie jest tam wymagane. W większości możemy renderować strony oparte na JavaScript. Jak wspomniałem wcześniej, czasami jest to trochę trudne i warto to jeszcze raz sprawdzić.

Ale mamy narzędzia testowe, możesz je wypróbować. Być może Twoja konfiguracja działa domyślnie. Wiele frameworków JavaScript w zasadzie po prostu działa bez żadnych konkretnych zmian.