Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller omawia, co zrobić ze znacznikami schematu wielu ogłoszeń o pracę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller omawia, co zrobić ze znacznikami schematu wielu ogłoszeń o pracę

Jeden ze specjalistów ds. SEO był zainteresowany znacznikami schematu wielu ogłoszeń o pracę. Podczas spotkania zapytali Johna o znaczniki schematu.

Ich pytanie dotyczyło wielu ofert pracy w różnych domenach. W przypadku uporządkowanych danych dotyczących ogłoszeń o pracę mieli wrażenie, że ze względu na wytyczne nie jest dobrym pomysłem używanie tego schematu więcej niż raz na tej samej stronie.

Jako międzynarodowa agencja pracy ma strukturę korporacyjną z kilkoma stronami internetowymi marek, ale także wieloma subdomenami dla jednej marki. Pytanie brzmi: czy problemem jest to, że te same oferty pracy są publikowane w tej samej domenie głównej, ale w różnych subdomenach z uporządkowanymi danymi z ogłoszenia o pracę?

Na przykład: powiedzmy, że jedna z tych samych ofert pracy znajduje się w domenie praca, a druga w domenie www. To ta sama praca, ale może inny styl i być może z tymi samymi danymi strukturalnymi w obu publikowanych subdomenach.

Czy jest z tym problem?

John wyjaśnił, że chociaż nie zna wszystkich szczegółów dotyczących ogłoszeń o pracę, zakłada, że ​​jest to całkowicie w porządku, ponieważ często zdarza się, że ta sama oferta pracy jest publikowana na różnych stronach internetowych.

Te różne strony internetowe mogą również zawierać ustrukturyzowane dane.

Z tej perspektywy samo umieszczenie go w różnych momentach w tej samej witrynie lub w różnych subdomenach również powinno być w porządku.

Nie zna jednak szczegółów wszystkich wytycznych dotyczących ogłoszeń o pracę. Może się więc zdarzyć, że istnieje jakaś niejasna metoda, którą należy umieścić tylko raz w każdej witrynie.

Ale John byłby zaskoczony, gdyby to stanowiło problem.

Dzieje się to mniej więcej w 14:44 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 5 14:44
Cześć John. Tak. Świetnie. Dziękuję. Mam więc pytanie dotyczące wielu ofert pracy w różnych domenach z uporządkowanymi danymi dotyczącymi ofert pracy. Jak rozumiem wytyczne, nie jest dobrze publikować, powiedzmy, wielokrotne dane strukturalne na tej samej stronie.

Jako międzynarodowa agencja pracy mamy strukturę korporacyjną z wieloma witrynami internetowymi marek, ale także wieloma subdomenami dla jednej marki.

Pytanie brzmi, czy problematyczne jest to, że te same oferty pracy są publikowane w tej samej domenie głównej, ale w różnych subdomenach z uporządkowanymi danymi z oferty pracy? Załóżmy, że jedna z tych samych ofert pracy znajduje się w Jobs.domain, a druga w www.domain, to ta sama oferta pracy, może w innym stylu, ale te same strukturalne dane są publikowane w obu subdomenach. Czy jest z tym jakiś problem?

Jana 15:43
Nie znam wszystkich szczegółów dotyczących ogłoszeń o pracę. Zakładam jednak, że nie ma w tym nic złego, ponieważ bardzo często zdarza się, że ta sama oferta pracy jest publikowana na różnych stronach internetowych. Te różne strony internetowe również mogą zawierać ustrukturyzowane dane.

Z tego punktu widzenia samo hostowanie go w różnych momentach w tej samej witrynie lub w różnych subdomenach również powinno być w porządku. Nie znam jednak szczegółów – wszystkich wytycznych dotyczących ogłoszeń o pracę.

Może więc być jakaś niejasna wzmianka o tym, że należy go umieścić tylko raz na każdej stronie internetowej. Ale zdziwiłbym się, gdyby to był problem.

Profesjonalista SEO 5 16:22
Dobra. Czy sądzisz, że będzie to miało wpływ na Google for Jobs? I pojawi się dwa razy w Google for Jobs? Jeden dla jednej subdomeny, drugi dla drugiej subdomeny, prawda?

Jana 16:35
Nie wiem. Nie wiem, jak by to zrobili, ponieważ zazwyczaj staramy się usuwać duplikaty różnych ofert. Robimy to w przypadku wszystkich rodzajów ofert. Jeśli więc jest to obraz, strona internetowa lub cokolwiek innego, jeśli rozpoznamy, że jest to ta sama podstawowa treść, spróbujemy pokazać ją tylko raz. Zakładam, że robimy to samo w przypadku Google Jobs. Nie znam tam jednak szczegółów.

Table of Contents