Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller omawia różnicę między ostrzeżeniami dotyczącymi danych strukturalnych w Search Console i narzędziu do testowania schematu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller omawia różnicę między ostrzeżeniami dotyczącymi danych strukturalnych w Search Console i narzędziu do testowania schematu

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna o ostrzeżenia dotyczące danych strukturalnych w Google Search Console.

Ich pytanie brzmiało: Google Search Console zgłasza błąd „błąd w wymaganym elemencie danych strukturalnych”. Jednak gdy do sprawdzenia poprawności danych na stronie validator.schema.org pobiorą te same uporządkowane dane, nie pojawią się żadne ostrzeżenia ani błędy.

Ich pierwsze pytanie brzmi: czy to właściwa witryna do sprawdzenia implementacji AMP strony internetowej? A jeśli istnieje sprzeczność, jaki powinien być następny krok?

John wyjaśnił, że te narzędzia testowe służą do nieco innych celów. Prawdopodobnie dlatego widzą różnicę.

Narzędzie testowe na Schema.org polega bardziej na ogólnym zrozumieniu znaczników Schema.org, podobnie jak ogólnie, w oparciu o wymagania Schema.org.

Narzędzie testowe w Google Search Console koncentruje się wyłącznie na tym, co można wyciągnąć z danych strukturalnych i wykorzystać do wyświetlenia w funkcjach wyszukiwania. Dlatego tak naprawdę skupiamy się na części związanej z poszukiwaniem w tej historii.

Podczas wyszukiwania używają tylko niewielkiej części znaczników Schema.org. Czasami mają nieco inne wymagania i być może będą wymagać określonego elementu więcej, niż wymagałby tego podstawowy znacznik Schema.org.

Dlatego często widzisz tę różnicę w walidatorze Schema.org, który służy do teoretycznych znaczników. A walidator Google tak naprawdę służy do praktycznej strony wyszukiwania Google.

Dzieje się to około godz 7:41 znak na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 2 7:41
Moje pierwsze pytanie brzmi: Google Search Console zgłasza błąd z tym błędem w wymaganym elemencie danych strukturalnych. Ale kiedy sprawdzam to samo na validator.schema.org, nie wyświetla żadnych ostrzeżeń ani błędów.

Zatem pierwsze pytanie brzmi: czy jest to właściwa witryna do sprawdzenia implementacji AMP na stronie internetowej? A jeśli tak, istnieje sprzeczność, na przykład: jaki powinien być krok w tym miejscu?

Jan 8:09
Zatem te narzędzia testowe służą do nieco innych celów. Prawdopodobnie dlatego widzisz tę różnicę. Narzędzie testowe w schema.org polega bardziej na ogólnym zrozumieniu znaczników schema.org, podobnie jak ogólnie, w oparciu o wymagania schema.org.

Narzędzie testowe w Search Console koncentruje się wyłącznie na tym, co możemy wyciągnąć z uporządkowanych danych i wykorzystać do wyświetlenia w wyszukiwarce. Dlatego tak naprawdę skupiamy się na części związanej z poszukiwaniem w tej historii.

W wyszukiwaniu używamy tylko niewielkiej części znaczników schema.org. A czasami mamy nieco inne wymagania i być może będziemy potrzebowali, nie wiem, konkretnego elementu więcej, niż wymagałby podstawowy znacznik schema.org.

I dlatego często widać tę różnicę. Podobnie walidator schema.org służy do teoretycznych znaczników. A walidator Google tak naprawdę służy do praktycznej strony wyszukiwania Google.

Profesjonalista SEO 2 9:16
Ale czy istnieje sposób, w jaki możemy sprawdzić, czego dokładnie tam brakuje? Bo w zasadzie to nie jest błąd. To ostrzeżenie w Search Console. A kiedy, wiesz, kiedy sprawdzam szczegóły w Search Console, pojawia się po prostu informacja, że ​​nie zrobiłeś tego dobrze. Czy będzie możliwy sposób, czy powinienem, wiesz, mój zespół techniczny powinien to rozgryźć?

Jan 9:36
Tak, jeśli to ostrzeżenie, to nie martwiłbym się tym. Zasadniczo chodzi o stwierdzenie, że mogłeś zrobić coś innego. Więc z pierwszej ręki nie martwiłbym się tym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym dokładnie polega różnica, chciałbym dokładnie sprawdzić dokumentację wyszukiwania na stronie Developers.google.com, gdzie mamy udokumentowane wszystkie dane strukturalne oraz wszystkie wymagane i zalecane pola, i prawdopodobnie jednym z zalecanych lub opcjonalnych pól jest to, co powoduje to ostrzeżenie.